Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"skrzypienie" w lewym przednim kole


Prisienka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy skręcaniu w Prawo "coś" piszczy/skrzypi w okolicach lewego przedniego koła ... ciężko to opisać, wymienione mam końcówki drążków, stabilizatory amortyzatory i sprężyny. Klocki tez są w porządku ... gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to odgłos tarcia metal o metal, sprawdź łożyska zwrotnicy (nie piasty koła). Jeśli mechanik stwierdzi, że do wymiany nie daj się naciągnąć za zestaw 2 łożysk w cenie 300 zł + wymiana, tylko daj znać to podam Ci nr łożysk lub sklep online za ca. 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skrzypi przy skręcaniu to sworzeń wachacza do wymiany ( wytarł się i skrzypi bo ma sucho , przestanie jak będzie padać), natomiast jak chrupie przy skręcaniu to będzie przegub

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem swiezo po przegladzie (poczatek kwietnia) i nic nie wyszlo, w serwisie (nie nissana) nic nie widza... jeden stwierdzil ze to wina klockow ... po majowce podjade do nissana moze oni zauważa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest przy statycznej jeździe??

Czy to jest przy ruszaniu i gwałtownym przyspieszaniu??

CZy to jest przy skręceniu kierownicą do oporu w lewo lub/i w prawo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe opony piszcz przy skrecaniu,niekoniecznie do oporu.Jezdzac, teraz z otwartym oknem,czesto slysze pisk,aut ktore sa w zakrecie.Nieomylny znak ze sa na zimowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prisienka - piszesz że ...... Przy skręcaniu w Prawo "coś" piszczy/skrzypi w okolicach lewego przedniego koła ... przypuszczam że chodzi Ci oto piszczenie podczas malutkiej prędkości. Tak jak koledzy piszą wyżej, to i ja równiez stawiam na sworzeń wahacza. Aby się przekonać, to za pomocą strzykawki i igły, wstrzyknij ździebko olejku przez gumową osłonę sworznia. Jeśli przestanie, to w najbliższym czasie sworzeń do wymiany.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie mechaniczny dźwięk (nie od opon) tylko przy skręcie w prawo nie zależnie od prędkości piszczy, ale im wolniej jadę tym głośniej słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie mechaniczny dźwięk (nie od opon) tylko przy skręcie w prawo nie zależnie od prędkości piszczy, ale im wolniej jadę tym głośniej słychać...

 

Szkoda bo juz chciałem obstawić zbieżność

Ale jesli przy wolnej jeździe to słychać to musiśz podnieść auto zdjąć koło skręcone w prawo i patrzeć i słuchac jak krecisz

Obejżyj całe nadkole wszystkie elementy metalowe może gdzieś widać przycierke bo jak unie sie się auto to koło sie opuscić i może nie trzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i juz wiem ..... :devil: bylam dzisiaj wymienic klocki i poprosilam by mi wszystko sprawdzili, ogladali i nic nie stwierdzili kiedy wyjechalam za wrota strzelila maglownica/przekladnia kałuża pod autem i ani metra dalej .... wlali mi olej i wrocilam pod dom ale juz nie rusze dalej ... gdzie mozna zregenerowac i ile to trwa ??

 

wczoraj sprzedalismy jedno auto dzisiaj strzelilo drugie ... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja to bedzie do 1000 pln z tego co sie orientowalem przynajmniej u mnie w miescie, dzwonilem gdzies w okolicach lodzi to mowili o 550pln (rok gwarancji ) ale trzeba im wyslac swoją, mnie tez to czeka... ile czasu mialas oznaki padajacej przekladni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2-3 tygodni i tak skrzypialo i nic wiecej... jak mielismy kombi to ciekl olej ale nie skrzypialo

ja najbliżej mam do LUBICZA 60km i sie zastanawiam czy dojade primera taki kawalek .... zeby mi pompa od wspomagnia nie szczelila ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowałem w Lubiczu rok temu. Podobno to dobrzy fachowcy. Za regenerację zapłaciłem 770zł. Jest rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie moze ta firme ? http://www.maglownice-bydgoszcz.pl/

 

o 7 rano wywaliłam faceta z urlopu, na cale szczęście zechciał zrobić mi auto, po południu odebrałam i działa, pięknie chodzi ... zapłaciłam 650zł i mam rok gwarancji ...

przestało skrzypiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam chyba podobny problem, dziś z mechanikiem spędziliśmy chyba z 3h dochodząc do problemu i nie doszliśmy.

U mnie słychać taki metaliczny w równych odstępach czasu stuk/tarcie/skrzypienie. (im szybciej jadę tym szybciej stuka i odwrotnie). Objawy tylko gdy skręcę lekko w lewo i dalej - tylko w te stronę. Czy to moze być też maglownica?

 

Klocki - tarcze zero objawów - obejrzane wzdłuż i wszerz.



czy taki dzwiek mialas moze przed upadkiem maglownicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porada Voyagera nie wystarczy to jeszcze mozna zdjąc zaciski i obejmy klocków i wyczyścić jażma klocków które moga się przycierać i stoją.

Miałem przypadek w innym aucie takiego piszczenia i tarcia. Nagar na zacisku i obejmie klocków był tak wielki, że tarcza ocierała o obejmę klocków. Po porządnym szlifowaniu i czyszczeniu obejmy piski ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki posprawdzam, poodginałem a dźwięk pozostał inne pomysly? 



rozebralem dzis docisk i zdjalem tarcze przeczyscilem wszystko, odgiąłem kotwice i BRAK rezultatów, nadal skrzypi.

Tylko pod obciążeniem i tylko gdy skręcam w lewo i to w równych odstępach czasu skrzypi - tak jak koledzy wyżej opisali. 

Mogę ryzykować i wymieniać łożysko, ale pytanie czy to nie będą pieniądze w błoto wyrzucone...

Dźwięk na bank z prawego koła, ustępuje on gdy kierownica na wprost lub w prawo ... w lewo skrzypi i to tylko w tym jednym pewnym momencie obrotowym. 

co jeszcze sprawdzić? Albo lepiej jak to zdiagnozować, jesli nawet na podnośniku jak puszcze koło w ruch na biegu dźwięku nie ma ,,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź kolege kamikadze niech usiądzie z głową za oknem i nasłuchuje??


 

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi skrzypi jak wpadam w nierówności ale nic z tym robić nie będę (tylko lewe koło tak ma )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to skrzypia wam zamki tylnej kanapy??? Ale to by było coś z tyłu ;)

Ale taki feler też jest w p12

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...