Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny zapach po wymianie tarcz i klocków


Gość dawid14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś wymieniłem tarczę oraz klocki tył i przód w primerze, oczywiście po wymianie kilka razy przychamowałem delikatnie by dotrzeć klocki zrobiłem z kilka km, samo hamowanie jest w porządku jedynie co mnie martwi to dziwny zapach w tylnim kole coś jakby spalenizna, gdzieś słyszałem, że to normalne, zastanawiam się czy faktycznie, jest to normalne i nie należy się tym przejmować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki sie docierają nawet do 1000km .

A klocki sam zakładałeś czy warsztat ;) ?

Może są ciasno założone i sie grzeją :( ,powinni luzno pracować .

Chyba że sie docierają i taki zapach jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy grzeje się tarcza ,jak się grzeje to przesmaruj prowadnice zacisku , jak nie pomoże to spitoliłeś mechanizm ręcznego hamulca , pomoże tylko wymiana zacisku ( tylne tłoczki wpycha się specjalnym kluczem , natomiast innym narzędziem plus młotek krzywi oś mechanizmu hamulca ręcznego i święty boże nie pomoże bez wymiany zacisku) :wave:

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj było tak ze az zaciski sie dymiły tzn chyba klocki same z siebie po normalnej jezdzie na dystansie ok 17 km , tarcza sie nagrzała na maxa felga z resztą tez , wczesniej podciagnalem linke recznego bo myslalem ze naciągne 1 x 2 kół niestety się nie udało i zaczelo sie grzac na maxa nie wiem w 100% czy bylo to spowodowane naciągnięciem recznego , popuscilem linke obstukalem mlotkiem zacisk i jest ok , nie moglem rozebrac zacisku poniewaz nie mialem narzedzi odpowiednich ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś wymieniłem tarczę oraz klocki tył i przód w primerze, oczywiście po wymianie kilka razy przychamowałem delikatnie by dotrzeć klocki zrobiłem z kilka km, samo hamowanie jest w porządku jedynie co mnie martwi to dziwny zapach w tylnim kole coś jakby spalenizna, gdzieś słyszałem, że to normalne, zastanawiam się czy faktycznie, jest to normalne i nie należy się tym przejmować :)

NIe pamietam bo dawno nie robilem tylnych hamulców ale czy tam tez przypadkiem sa te plywajace śruby. może one sie zaspawały??

Kontroluj grzanie sie kola, jesli bedzie duża róznica pomiedzy lewym a prawym to szybko rozbieraj i czyść wszystko co da sie rozebrać.

Módl sie, zeby Voyager nie mial racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki sie docierają nawet do 1000km .

A klocki sam zakładałeś czy warsztat ;) ?

Może są ciasno założone i sie grzeją :( ,powinni luzno pracować .

Chyba że sie docierają i taki zapach jest.

Klocki sie docierają nawet do 1000km .

A klocki sam zakładałeś czy warsztat ;) ?

Może są ciasno założone i sie grzeją :( ,powinni luzno pracować .

Chyba że sie docierają i taki zapach jest.

 

Klocki i tarczę zakładał znajomy mechanik, po wymianie tarczę posmarował benzyną i jak stwierdził płyn hamulcowy jest dobry, więc nie potrzeba go wymieniać. Najbardziej intensywny zapach było czuć po przejechaniu pierwszych kilkunastu km i co ciekawe z jednego koła było czuć bardziej niż z pozostałych, więc może faktycznie tak jak napisał voyager problemem mogą być zaciski. Momentami podczas jazdy było słychać dziwnę odgłosy z hamulców a także było czuć ten zapach po jednym z mocniejszych hamowań dym z przodu z lewej strony. Nie pozostaję mi nic innego jak wszystko teraz dokładnie sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tłoczki były ruszane, obracane, oczyszczane, kilka razy wyciskane-wciskane? Po założeniu nowych klocków, wiadomo że tłoczek cofnięty jest bardziej /jest wciśnięty/. Jeśli np. ma wżery na swoim początku i nie był oczyszczony, to może nie "chodzić" jak należy i blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym sprawdzeniu z mechanikiem doszliśmy do wniosku, że wszystko jest w porządku, nie widać żadnych objaw tarcia, klocki też w dobrym stanie, może to przez to, że zaraz po wymianie zrobiłem 1000km i może się klocki lekko przegrzały. Mimo to, za za jakiś czas sprawdze raz jeszcze klocki i czy tarczę nie grzeją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...