Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie odpala


Gość lokos1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znowu ja. Dzis pisze z kolejnym problemem dotyczacym mojej almerki. Mianowicie pali i gasnie kiedy jej sie chce... jak zgasnie krece kluczykiem i nie zaskakuje , zaskoczt dopiero kiedy zaczne wciskac padel gazu do dna... czy ktos jest w stanie postawic diagneze ?? czy to moze byc wina pompy paliwa? i zazwyczaj nie ma z autem zadnego problemy gdy juz sie silnik zagrzeje... prosze o pomoc... szkoda auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to problem jest taki iz gazu nie mam... a mechanik jak probowal te kody wyblyskac to stwierdzil ze cos tam jest uszkodzone gdyz nie da sie tego zrobic... wiec trudnosc rozszyfrowania problemu nieznacznie rosnie...

 

a tak przy okazji to co ma ten czujnik do odpalania ? badz samoczynnego gaszenia sie auta w trakcie jazdy ??(oczywiscie gasnie tylko czxasami i swiezo po odpaleniu i przejechaniu maks 500 metrow...) i czy to ma znaczenie tylko przy gazie czy bez niego tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp ma wpływ na dobór mieszanki paliwowej jak będzie myślał że jest zima czy cały czas na ssaniu to przeleje silnik ,,

jak sie nie da połączyć to bym szukał dobrego elektryka by przeglądnął wiązkę może coś mu nie styka przy Ecu ,,, ew przekaźniki zasilające ecu pompę itp ,,,

 

napisz dokładnie co sie dzieje i w jakich okolicznościach ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 dni nie mam zadnego problemu z autem na obrotach do 2 i pol tysiaca auto chodzi bez zarzutu. problem polega na tym ze od czasu do czasu zapalam auto krece kluczykiem slychac ze (tak mysle) odpala sie pompa po chwili krece dalej i silnik probuje zaskoczyc ale nic z tego. czasami za drugim razem odpala od reki a czasami zeby odpalic musze deptac pedal gazu tak jakbym chcial mu podac wiecej paliwa... nie znam sie na jakies fachowej terminologi bo jestem kompletnym laikiem w tym temacie niestety. no i teraz do tego dochodzi jeszcze wyjatkowo smierdzace spaliny nigdy czegos takiego wczesniej nie bylo... czasami jak po nocy odpalam za tym pierwszym razem nie pali a za drugim odpali to z rury leci w jednym momecie czarna chmura spalin....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ewidętnie przelewa paliwem pada coś co odpowiada za dobór mieszanki i tu lista może być długa ,,,przepływka czujniki temp .

świece kiedy zmieniane ?

 

pompa jak podaje i przelewa paliwem na start tz że działa

 

czarne spaliny to nadmiar niedopalonej pb

białe to walnięta uszczelka i płyndostaje sie do komory spalania--para

niebieski zjada olej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...