Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P-12 Brak mocy - dziwne zachowanie auta


JJAS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam P12 z 2003 1,8 z instalacją gazową BRC. Ostatnio pijawiły się dziwne usterki. Tydzień temu po uruchomieniu silnik chodził jakby nie pracowały wszystkie cylindry. Oczywiście nastąpił duży spadek mocy. Po zatrzymaniu i podniesieniu maski wyczułem zapach palonego oleju. Po wizycie w warsztacie i obejrzeniu silnika, nie stwierdzono żadnych wycieków, a samochód nagle zaczął pracować normalnie. Po tygodniu jazdy bez problemów, ponownie występuje ten problem. Tym razem zapalił się Check. Z uwagi, że problem wystąpił wieczorem w niedzielę nie byłem na warsztacie. Rano następnego dnia odpalam auto i wszystko z nowu jest OK. Co może być przyczyną takiego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki zapłonowe, jaki błąd wyskoczył (kod) ?

 

Cewki zapłonowe padają dosyć często na LPG,

Ja wymieniałem już 2,

mieszanka LPG potrzebuje wiecej energi do spalenia w cylindrze

co za tym idzie obciąża to cewki, które z czasem odmawiają posłuszeństwa

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki zapłonowe, jaki błąd wyskoczył (kod) ?

 

Cewki zapłonowe padają dosyć często na LPG,

Ja wymieniałem już 2,

mieszanka LPG potrzebuje wiecej energi do spalenia w cylindrze

co za tym idzie obciąża to cewki, które z czasem odmawiają posłuszeństwa

Czy zapach palonego oleju (za pierwszym razem było widać dym), jest efektem uszkodzenia cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z silnika dymiło tobie? czy z wydechu?

Za pierwszym razem było widać dym z silnika po stronie pasażera patrząc od przodu. po kilku minutach pojechałem na warsztat i wszystko było już OK., ani dymu , auto jechało bez problemów. Zadnego Check-a. Ten sam problem pojawił się po tygodniu z tym, że nie było widać dymu tylko lekki zapach palonego oleju. Po nocy znowu wszystko w porządku. Po pracy wjadę do gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś zwarcie w instalacji elktrycznej, problem nie leży w gazie

Ze względu na częste checki przez instalację gazową ( gazownik musiał regulować ustawienia ) najprościej wjechać do niego. Odczyta mi błąd. Poza tym mechanik nie stwierdził żadnych wycieków oleju. Ma zamontowane smarowanie zaworów. Może tam jest jakiś problem. A co do dymu, to nie był jakaś wielka chmura. po prostu lekko się zadymiło ( tylko za pierwszym razem) i po chwili był już spokój. Za drugim lekko było czuć swąd palonego oleju ( był wiaterek więc dymu nie widziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

Po wizycie na komputerze wyszedł błąd 0304 czyli cewka na 4 cylindrze. Zamieniłem miejscami cewki, zobaczę po kolejnym checku czy wyjdzie ten sam błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie masz cewki (oznaczenie) i kup taka samą

ja kupuje używki na allegro od 35 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie masz cewki (oznaczenie) i kup taka samą

ja kupuje używki na allegro od 35 pln

AIC-4004G 22448 6N015. Na allegro w tej chwili minimum po 80. Na razie poczekam czy wyskoczy błąd na innym cylindrze po przełożeniu cewek. Pojeżdżę kilka dni na benzynie, a potem wrócę do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tutaj www.czesci.amauto.pl

ja u niego kupiłem po 25 pln + przesyłka

Jak masz padniętą cewkę to przy jeździe na benzynie też bedzie błąd wyskakiwał......

Co oznacza opis cewki 6N015, u niego w sklepie do mojej Primery jest cewka o oznaczeniu 6N010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym sie mądrzył ale przewody i swiece kiedy wymieniałeś??

JAk miałem zagazowane auta to przy 10kkm cos szwankowało i juz wiedziałem, ze komplet elektryki do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodów wysokiego napięcia raczej nie zmieni bo ich nie ma do cewki dochodzi przewód z wtyczką,

świece mogą być powodem ale jak wyskoczy mu błąd po podmianie na innym cylindrze to cewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym sie mądrzył ale przewody i swiece kiedy wymieniałeś??

JAk miałem zagazowane auta to przy 10kkm cos szwankowało i juz wiedziałem, ze komplet elektryki do wymiany.

świece wymieniałem ok 2 tygodni temu razem z olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale kolega cos pisał o zamianach

Check zwrócił błąd cewki na 4 cylindrze, Aby upewnić się, że to wina cewki, a nie czegoś innego podmieniłem cewki na cylindrach i poczekam na błąd. Jeżdżąc dwa dni na benzynie błędu nie ma. Przełączę się teraz na gaz i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwości sa 2 świece wymieniałeś tak więc pozostaje:

 

- cewka (kończy swój żywot powoli)

- przewód, który podłączasz do cewki (kostka) tutaj cos nie styka (zaśniedziałe styki) lub jest przebicie gdzieś na wiązce (przewodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwości sa 2 świece wymieniałeś tak więc pozostaje:

 

- cewka (kończy swój żywot powoli)

- przewód, który podłączasz do cewki (kostka) tutaj cos nie styka (zaśniedziałe styki) lub jest przebicie gdzieś na wiązce (przewodzie)

Dlatego podmieniłem cewki na cylindrach. Jeśli wyjdzie błąd na trzecim to cewka, jeśli nadal na czwartym będę szukał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem sobie dizla(może nie najleprzy wybór) bo juz miałem dośc kombinowania z gazem i potrzeba bagaznika była priorytetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...