Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła cofania - problem z naprawą


maaloxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy

 

Mam problem jakiś czas temu zauważyłem że nie mam świateł cofania, po domowej diagnozie doszedłem do wnosku że szlag trafił włącznik dzisiaj go wymieniłem i.... świateł dalej nie ma hmm żarówki dobre wydaje mi się że przewody nie sa niegdzie przetarte (oby). Nie mam pomysłu co za czort z tymi światłami. Takie 3 pytania mi sie nasuneły :

- czy do świateł cofania jest gdzieś osobny bezpiecznik ? (zauważyłem że halogeny , drogowe mają więc może i te cholery mają jeśłi tak to które to i gdzie ?)

- drugie pytanie zauważyłe a raczej usłyszałem że jak wrzucam wsteczny (przy wyłączonym silniku) to w okolicach silnika jakiś buczek sie włącza to normalne???? takie cichutkie brzęczenie w kabinie nie usłyszy sie to to

- a trzecie pytanie to już mi tak chyba w akcie desperacji przyszło do głowy a mianowicie w servisówce zauważyłem na rysunku że niedaleko włącznika świateł cofania jest jakiś czujnik postojowy (z wyglądu chyba identyczna franca jak ten do świateł cofania) i tak mi przyszło do głowy czu jestmożliwe by pomylić wtyczki do tych włączników i je pomylić ??? w tamtym roku miałem remont rozrządu i silnika i tak sobie gdybam że np pomylono te wtyczki hmm ale ten moj pomysł to już raczej akt szukania na siłe rozwiązania problemu ...

 

Macie jakieś sugestie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnosci sprawdż bezpiecznik F12 w kabinie. Potem czy jest napięcie po stacyjce na kostce od włącznika wstecznych. Potem sprawdż czy włącznik daje napięcie po wrzuceniu wstecznego. A dalej ... to jak posprawdzasz to o czym napisałem.

post-28845-0-63681000-1335830981_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację

 

To był strzał w dziesiątke, aż wstyd sie przyznac ale.... poza zchrzanionym włączmikiem nie mogło byś świateł bo.... nie miałem bezpiecznika F12 ...ciekawe dlaczego... ale światła już są

 

Dzieki :)

 

 

W pierwszej kolejnosci sprawdż bezpiecznik F12 w kabinie. Potem czy jest napięcie po stacyjce na kostce od włącznika wstecznych. Potem sprawdż czy włącznik daje napięcie po wrzuceniu wstecznego. A dalej ... to jak posprawdzasz to o czym napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam też nie mam wstecznego w nissan x-trail 2,2 dci 2004 r

gdzie szukać tego wyłącznika od wstecznego, bezpiecznik f12  u mnie jest dobry chyba ze jest jeszcze gdzieś jakis żarówki tez są oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie w benzynie ten przełącznik jest (chyba) wkręcany w skrzynie biegów..ale ja nie mechanik jestem, miałem gdzieś schemat ale nie umiem go teraz znaleźć.. jak go znajde zamieszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, czujnik jest dokładnie pod rurą dolotu, wystarczy odpiąć górę puszki air boxa. Do wykręcenia najlepsza jest końcówka do świec z przedłużką. U mnie zaśniedziały był konektor, wystarczyło oczyścić, diagnoza na podstawie zwarcia pinów we wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...