Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przerywa i szarpie


haczepsu

Rekomendowane odpowiedzi

silnik 2,4 benz. na gazie chodzi poprawnie ale na benzynie przy przegazowaniu na biegu jalowym

wchodzi tylko do 2-2,5 tys. obrorów i zaczyna przerywac tak samo jest podczas jazdy i dodaktowo

szarpie , czy ktos wie co może byc przyczyną zastanawiam sie czy to może byc wina pompy paliwa bo jak wiadomo przy lpg pompy dosyc czesto padają moze sie myle prosze o jkąś podpowiedz jak ktos z czyms tkims maial do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wydajnośc pompy, może filtry po drodze, od czegoś trzeba zacząć bo inaczej wróżenie z fusów będzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakis patent jak sprawdzic pompe w sensie czy musi pompowac ileś paliwa na okreslony czas lub coś podobnego bo niewiem w jaki sposób to zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzalem tak . odlaczylem przewod paliwowy od listwy wtryskowej i po przekreceniu kluczyka paliwo powinno leciec na okolo metr jak tak daje to cisnienie jest dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na metr ... fachowa metoda tak to mozna sprawdzac cisnienie po browarach

powinna byc w serwisówce wydajność pompy, w l/min podstawiasz naczynie o znanej objętości, znasz czas i obliczasz, masz w tedy dokładny wynik który coś mówi konkretnie.

możesz sprawdzać w róznym miejscu układu wtedy sie dowiesz czy aby nie jest coś przytkane.

ściągnij sobie serwisówkę na poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze namiary na jakies dane ile dokładnie ta pompa ma podawac lub gdzie znalesc te dane serwisowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego haczepsu: zapal auto przełącz na bęzyne i po chwili zgaś.

Zapal znowu i zobacz czy sie wkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski są zanieczyszczone. Dolej dodatek do paliwa do czyszczenia wtrysków benzyny np. STP czarny (ale proponuje w dawce 200ml preparatu na max 40 litrów paliwa) po wypaleniu mieszanki powinno pomóc z tym szrpaniem i obrotami (mi pomogło).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rada kolegi DAX85 okazała się trafna wlałem ten specyfik i już po zroboieniu kilku dziesięciu kilometrów nastąpiła znacząca poprawa , wkreca się o wiele lepiej na obroty i już nie szarpie myślę że po zrobieniu jeszcze kilku dziesięciu kilometrów bedzie zupelnie O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...