Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hak oraz bagażnik rowerowy


Gość lekimai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirekg9

Witam. Ja w swoim Tino, od czterech lat używam taki bagażnik http://moto.allegro....2307147525.html , nie narzekam na niego, zajmuje bardzo mało miejsca w bagażniku po jego złożeniu /można nawet pasażerom rzucić pod nogi/ i nie będzie przeszkadzał. Bagażnik ten, nie jest taki drogi, ale i Tino też trochę z niższej półki niż Wasze QQ.

Na te cztery lata nie spotkałem się jeszcze z tym aby Policja się czepiała co do dodatkowych tablic lub oświetlenia, ale wiadomo, że to zależy od Policjanta oraz regionu kraju i jakiego Policjanci mają "konika" w danym okresie czasu, aby karać kierowców i to często przejezdnych-przyjezdnych.

Kolega nelson wspomniał o zmianach które mogą nastąpić w instalacji po podłączeniu wtyczki haka. Jest to prawdą, może wystąpić również sygnał piszczenia przy włączonym kierunku oraz odłączenie świateł przeciwmgielnych w samochodzie, natomiast na dodatkowym - rowerach powinny być. Ma to związek z prawidłowym podłączeniem instalacji haka z modułem komfortu.

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie,

 

może ktoś mi doradzi coś dobrego w pododnym temacie, od kilku miesięcy borykam się z problemem znalezienie haka holowniczego który by pozwolił mi na zamontowanie bagażnika na rowery, niestety nie wchodzi w rachubę nic co jest standartowe gdyż posiadam pakiet orurowoania również z tyłu, zastanawiałem sie rozwiązaniem alternatywnym kupnem bagażnika dachowegeo ale gdzie zapytam to każdy mnie przeraża wzrostem spalania, trudnosciami w załadunku itd.

Wobec czego może ktoś już bardziej doświadczonych fanów QQ i roweru moze coś doradzi, moze spotkał kogoś kto jest w stanie dorobić hak tak zeby ominąć orurowanie, lub coś podpowie na temat bagażników dachowych.

Z góry dziękuje za pomoc Andrzej

post-54399-0-37907500-1343993648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik QQ i roweru od lat śmigam z rowerem/ rowerami na dachu. Zamontować rower na dachu nie jest dużym problemem, a wzrost paliwa naprawdę nie jest jakiś gigantyczny. Nie obawiaj się spalania i kup dobry bagażnik na dach.

 

post-32905-0-33500100-1343995010_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Z góry dziękuje za pomoc Andrzej

 

Tak naprawdę jesli masz zamiar zamontować hak tylko dla rowerów to daj sobie spokój. Opór powietrza przy obu metodach wozenia rowerów jest podobny a wiec i spalanie na tym samym poziomie. Ja montuje dwa bagazniki tej firmy http://moto.allegro....2526034712.html i bez problemu wstawiam w nie rowery. Mam 178 cm. Nizsze osoby moga miec problemy bo to jednak wyższa buda. Trzeba tylko uważac przy wjeździe do lasu czy na parkingi marketów gzie wysokośc jest ograniczana.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wożę na dachu ale wkłądanie nie jest zbyt wygodne (mam 174 cm), zwłaszcza cięższych sztuk. Bagażniki miałem po poprzednich samochdach ale gdybym musiał kupować to wziąłbym mocowany do tylnej klapy. Dzisiaj oglądałem taki u koleżanki na Peugotcie 5008 całkiem fajnie sie prezentował, bodajże firma Thule. Wada jest taka, że może łyknąć tylko 3 rowery. No i przy takim rozwiązaniu przesadnie bym nie oszczędzał tylko wziął dobrej firmy. Mocowanie jest na paskach i przy tandetnym wykonaniu bałbym się o zgubienie całego bałaganu na jakiejś dziurze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów fanów QQ,

dziękuje za informajce "luc123456 "myślałem o montażu na klapie ale mam rowery wartę trochę kasy i bałbym sie ze moge "to" zgubić w szczególności po polskich płaskich szosach a z drugiej strony mam obawy ze mógłybym coś wytrzeć na lakierze lub odkształcić klapę, przy używaniu raz na raz na rok to moze nie problem ale jak zainwestuje w bagażnik to chciałbym zeby się zwrócił wiec bedę go czesto użytkował, sadze ze wszystko przemawia za dachem tym bardziej ze mam rowery szosowe które montuje sie z przodu do osi co liczę trochę zmiejszy opory, tak samo z wagą nie powinno być problemu bo rowery max. waży 10kg szt. chyba problemem bedzie przyzwyczajenie sie do wysokości ale mam szklany dach wiec bedzie łatwiej pamiętać no i chyba jakaś karta w stylu "pamiętaj masz rowery na dachu" na kierownicy moze mnie uchronni od wjazdu do superketów.

Dziękuje za pomoc i rzeczowe informacje

PS. Po zakupie i jakimś czasie użytkowania mogę sie podzielić wrażeniami z jazdy jeżli kogoś bedzie to intersować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów fanów QQ,

dziękuje za informajce "luc123456 "myślałem o montażu na klapie ale mam rowery wartę trochę kasy i bałbym sie ze moge "to" zgubić w szczególności po polskich płaskich szosach a z drugiej strony mam obawy ze mógłybym coś wytrzeć na lakierze lub odkształcić klapę, przy używaniu raz na raz na rok to moze nie problem ale jak zainwestuje w bagażnik to chciałbym zeby się zwrócił wiec bedę go czesto użytkował, sadze ze wszystko przemawia za dachem tym bardziej ze mam rowery szosowe które montuje sie z przodu do osi co liczę trochę zmiejszy opory, tak samo z wagą nie powinno być problemu bo rowery max. waży 10kg szt. chyba problemem bedzie przyzwyczajenie sie do wysokości ale mam szklany dach wiec bedzie łatwiej pamiętać no i chyba jakaś karta w stylu "pamiętaj masz rowery na dachu" na kierownicy moze mnie uchronni od wjazdu do superketów.

Dziękuje za pomoc i rzeczowe informacje

PS. Po zakupie i jakimś czasie użytkowania mogę sie podzielić wrażeniami z jazdy jeżli kogoś bedzie to intersować.

 

jak nie dokonałeś jeszcze zakupu żadnego z bagażników a zależy Ci na tym żeby rowery jechały na haku to popatrz na hak westfalia (czy jakoś tak się to piszę) możliwe, że ominie on o rurowanie i spasuje, głowy sobie uciąć nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zapier...alaczy - obowiązkowo do obejrzenia

 

Ja kupiłem InterPack quattro na hak, odchylany na 4 rowery. Zapłaciłem 840 pln. Ten sam model na zachodzie sprzedawany jest jako BuzzRack Quattro i ma bardzo pochlebne opinie. Na długi weekend (15 VIII) planuję test w dłuższej trasie z pełnym obciążeniem (23 kg bagażnik + 13 + 17 + 17 + 11= 81 kg).

 

Podzielę się spostrzeżeniami....

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

jak wspominałem wczęsniej dzielę sie wrażeniami z przewożenia roweru na Qashqai'u

wróciłem z nad morza na śląsk z rowerem "na dachu" i sadze ze nie jest tak źle, spalanie okay, jazda bez żadnych przeszkód ale najwiekszym mankamentem jest hałas o ile do prędkości 110 km/h jest to jeszcze znośne tak powyżej zaczyna irytować - głośniejsza muzyka w radiu nie załatwia sprawy, wiec bedę szukał w dalszym ciągu haka moze uda mi się znaleźć rozwiązanie idealne.

Do kolegi co pisał o haku Westafalia, prosiłem dystybutora Westaflia we Wrocławi o przesłanie wymiarów co by pomogę przypasować na "sucho" czy podejdzie ale odpisali mi ze mam pytać producenta orurowoania !!! czy hak podejdzie a oni my wymiarów nie podają, moze posiadasz gdzieś rozpiskę z takimi wymiarami

W załaczeniu fotka moich dwóch maszyn przy wyjeżdzie

Pozdrawiam serdeczenie

post-54399-0-98924900-1345556382_thumb.jpg

Edytowane przez PELIKANOS
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zapier...alaczy - obowiązkowo do obejrzenia

 

Ja kupiłem InterPack quattro na hak, odchylany na 4 rowery. Zapłaciłem 840 pln. Ten sam model na zachodzie sprzedawany jest jako BuzzRack Quattro i ma bardzo pochlebne opinie. Na długi weekend (15 VIII) planuję test w dłuższej trasie z pełnym obciążeniem (23 kg bagażnik + 13 + 17 + 17 + 11= 81 kg).

 

Podzielę się spostrzeżeniami....

Czy to nie przekracza dopuszczalnego obciążenia pionowego na hak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w QQ powinienem mieć instrukcje z pieczątką montującego i jakieś wymiary tam są, jak tylko znajdę to podeśle

 

Dzięki bardzo bedę czekał na jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie przekracza dopuszczalnego obciążenia pionowego na hak?

Nie, maksymalny nacisk na hak w moim samochodzie (nie QQ) to 90 kg, a DMC przyczepy to 2250 kg. Sama główka haka bardzo solidna, nacisk maks. 120 kg, uciąg 14 kN. Bagażnik trzyma się bardzo stabilnie, rowery stoją dość ciasno, ale nie gryzą się. Trzeba było wykręcić dwa pedały i w poskręcać kierownice. Montaż samego bagażnika zajmuje 52,3 s, rowery można wstawić bez problemu (właśnie dlatego się zdecydowałem, przy wysokości samochodu 198 cm bez bagażnika nie wyobrażam sobie wstawiania w terenie rowerów na środek dachu). Całość stabilna podczas jazdy, także po wertepach, ale cały czas miałem przed oczyma filmiki z crashtestów na YT, więc jechałem delikatnie. Podczas prowadzenia po szosie w ogóle nie czuć i nie słychać dodatkowego ładunku, nie stwierdziłem wpływu na spalanie. Trzeba tylko pamiętać, że "tył zachodzi przy skręcie", a całość ma ponad 6m długości, więc zajmuje 1,5 miejsca parkingowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo bedę czekał na jakieś info.

 

 

to nie instrukcja, ale może coś to pomoże, instrukcje dzisiaj odnalazłem ale nie mam skanera więc za jakąś chwilę podepnę :) a narazie zamieszczam kilka zdjęć

post-37113-0-69974200-1346100053_thumb.jpg

post-37113-0-26267400-1346100089_thumb.jpg

post-37113-0-87239300-1346100095_thumb.jpg

post-37113-0-75465500-1346100102_thumb.jpg

post-37113-0-00870300-1346100109_thumb.jpg

post-37113-0-17037000-1346100115_thumb.jpg

post-37113-0-78800300-1346100122_thumb.jpg

post-37113-0-84205100-1346100131_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym podziękować wszystkim za rady i opinie.

W końcu zakupiłem bagażnik na hak Thule HangOn 972.

Niedawno wróciłem z wakacji nad polskim morzem i mogę podzielić się wrażeniami.

 

Jeżeli chodzi o montaż bagażnika i rowerów. Z bagażnikiem nie było żadnych problemów - parę przekręceń klucza i już pewnie siedzi na haku. Miałem co prawda obawy co do odległości od znaczka nissana na klapie (ok. 1cm) ale testy "siłowe" i jazda samochodem wykazały, że nic nie obciera.

 

Jeżeli chodzi o montaż rowerów - tutaj już więcej uwag. Prostota bagażnika ma pewne wady. Trzeba uważać, by tak ustawić pedały i kierownicę aby nic się nie porysowało. Ja, dla pewności, w paru miejscach użyłem sznurka aby obracająca się kierownica nie porysowała karoserii. Pasek dostępny standardowo jest zdecydowanie za krótki i w przyszłości będe musiał pomyśleć o wydłużeniu go.

Miałem też problem z rowerem żony ponieważ jest do damka... o czym po prostu zapomniałem w momencie kupowania:) Jednak pokombinowałem trochę i (na szczęście) obyło się bez dodatkowego akcesoria w postaci pręta między sztycą a sterami - opisanego zresztą w instrukcji.

Montowanie bagażnika i dwóch rowerów (w tym wspomnianej damki) zajmuje mi ok. 5-10minut - akceptowalne jeżeli pamięta się, że bagażnik kosztował 450 zł a nie 1500 :)

 

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, szczególnie biorąc pod uwagę cenę bagażnika. W wakacje przejechałem ok. 1100km (Częstochowa-Gdańsk-Częstochowa) przy max prędkości licznikowej 130km/h (czyli jakieś 120km/h wg wskazań GPS). Hałas nie jest jakiś znacząco większy. Spalanie też nie zwiększyło się jakoś bardzo (na trasie Czwa-Gdańsk, przy średniej ok 95km/h wyszło 9.1l/100km). Nie zamontowałem dodatkowych świateł ponieważ uznałem, że te na samochodzie widać jasno i wyraźnie. Tablicy rejestracyjnej nie widać - na szczęście nikt się do tego nie przyczepił ale przy kolejnych wyprawach będę musiał zamontować jakiś kartonik z numerami - na wszelki wypadek.

 

Parę uwag na koniec.

1. Na początku trochę niepokoiły mnie luzy w bagażniku - jednak nie powiększyły się one. Jak widać taki urok konstrukcji.

2. Oczywiście parkowanie tyłem utrudnione z racji ciągłego sygnału czujnika parkowania, który mnie denerwuje - da się to jakoś wyłączyć? Musze zajrzeć do instrukcji

3. Parkowanie skosem to masakra - blokuje się pół pasa (parę ludzi musiało mnie przekląć pod McDonaldem - szczególnie, że był straszny tłok ;) )

4. Odchylanie bagażnika z zamontowanymi rowerami wymaga trochę siły - mogli pomyśleć o jakiś sprężynach...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

WITAM!

Miałem nie miłą przygodę młodzik-zagoniony przedstawiciel handlowy- mi dziś wjechał w hak jak puszczałem staruszków na pasach i mi zbliżył się na jakieś 5cm do zderzaka i tu pytanie idzie z tym coś zrobić chałupniczą metodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rożne haki i nie wiadomo jaki Ty masz, bo się nie pochwaliłeś. Komórki robią pstryk - więc fotkę zawsze można szczelić i pokazać na forum.

Po za tym proponuję wjazd na kanał i zobaczyć jak to wygląda od spodu. Główka haka to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Miałem nie miłą przygodę młodzik-zagoniony przedstawiciel handlowy- mi dziś wjechał w hak jak puszczałem staruszków na pasach i mi zbliżył się na jakieś 5cm do zderzaka i tu pytanie idzie z tym coś zrobić chałupniczą metodą?

 

Obawiam sie że nie tylko hak sie zgiął. Sprawdź miejsca mocowania haka. Prawdopodobnie masz uszkodzone. Prostowanie haka w domowych warunkach nie powiedzie sie :) Trzeba to zrobic na goraco ale nie ma gwarancji ze przy holowaniu hak sie nie wyprostuje i bedzie kłopot. W ramach ubezpieczenia mozesz wymienic hak na nowy i dokonac niezbednych napraw.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że nie tylko hak sie zgiął. Sprawdź miejsca mocowania haka. Prawdopodobnie masz uszkodzone. Prostowanie haka w domowych warunkach nie powiedzie sie :) Trzeba to zrobic na goraco ale nie ma gwarancji ze przy holowaniu hak sie nie wyprostuje i bedzie kłopot. W ramach ubezpieczenia mozesz wymienic hak na nowy i dokonac niezbednych napraw.

 

To by było dla kolegi najpewniejsze, a może główka przesunęła się na śrubach? Nadal nie wiemy jaki kolega ma hak...sztywny-cały, czy z główką dokręcaną np. na dwie śruby, czy też wsuwany na/w kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak jest nissana fabryczny od zakupu autka cały na stałe przykręcany-jutro dam fotkę-z ubezpieczenia nici bo gościa puściłem(dał mi na hak 350)a jak potem pomyślałem to mogłem przecież żądać oświadczenia i z ubezpieczenia jego to zrobić:/

 

 

Tak się hak zbliżył a od dołu jeszcze nie robiłem fotek bo nam napadało i się chlapa zrobiła...

post-62299-0-78473200-1360774752_thumb.jpg

Edytowane przez sigma3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzewam kotlet, bo zaczynam myśleć o haku i mocowaniu rowerów. Na dach nie chcę, bo tam ewentualnie pójdzie trumna jak się rodzina powiększy.

 

Co polecacie z uchwytów na hak ? Thule HangOn 972 ?

 

I jak się ma prawnie sprawa zasłoniętej przez rowery tablicy i świateł... :rolleyes2:

 

 

Dobra, poryłem w necie i już wiem, że od 2016 można sobie wyrobić trzecią tablicę za ok 50pln. Jest ona niezbędna jak bagażnik/rower zasłania tablicę, ale musi być ona w specjalnej ramce.

 

Generalnie najlepiej kupić uchwyt już z lampami i ramką np http://www.e-bagazniki.pl/na-3-rowery/ride-on-9503,999.html

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam coś takiego  http://allegro.pl/platforma-na-hak-tytan-2-rowery-uchylna-rowerowa-i5898769595.html kupując taki bagaznik zwróć uwagę aby był uchylny inaczej w czasie trasy jak się gdzieś zatrzymasz nie bedziesz miał dostepu do wnętrza bagażnika.
od stycznia 2016 roku obowiązkowa jest dodatkowa rejestracja która kosztuje 53zł (już taką posiadam) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba odpuszczę wersję na hak, bo takowego nie mam, a hak+montaż to 1tys pln...

 

ma ktoś taki bagażnik montowany na tylną klapę ?

 

dostęp do bagażnika to nie problem, bo mam QQ+2 i drugi rząd siedzeń jest odsuwany i składany, więc można spokojnie dostać się do bagażnika od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...