Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problemy z geometrią oś tył


zgorzelec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim terrano wymieniłem drążki w przednim zawieszeniu i ustawiłem zbieżność bo przednie opony były bardzo wyjechane tył był ok. kupiłem uzywki na alusa w bardzo dobrym stanie i teraz wyciera mi prawą tylnia od wewnetrznej strony :/

Na starych tylnich było wszystko ok. Byłem z reklamacją ustawili jeszcze raz komputerowo i powiedzieli że tyłem się nie reguluje tylko przód. Miał ktos taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu sie nie reguluje bo nie ma jak. Chyba ze masz tam wahacze pokrzywione od mostu to moze, luz jakims dziwnym sposobem most krzywy. Jesli wszystko ok to wina opony moze cos z nia nie tak lub nie przystosowane wagowo do tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mialem taki sam problem ale wlasnie po dokladnych ogledzinach okazalo sie ze to opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co ma do tego opona? żeby z jednej strony ją gryzlo? dziwne jak dla mnie tym bardziej że na starych było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlukna mogly pujsc i ja rozepchalo tylko polowe opony, wyglada to tak ze pol oponu masz wieksze a drogie pol mniejsze , ta wieksza strona sie sciera. umnie tak bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info. Będe miał chwile to założę stare koła i zobaczę co się będzie działo i pewno napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być jeszcze taki problem że im się nie chciało i nie zrobili kompensacji bicia koła a felga jest krzywa, a to się względem obręczy tak naprawdę ustawia,

może być jeszcze łożysko do wymiany, gumy wybite, luzy gdzieś - ustawia sie jak auto stoi a podczas jazdy wychodzi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by byla felga krzywa by go rzucalo na boki podczas jazdy, albo nie wywazona . wiec to odpada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy krzywa a prosta może być czasem różnica subtelna, a na naszych drogach akurat czuć nawet malutkie zgięcie :P

 

które kąty wyszły poza zakresem ? masz wydruk?

 

jak wszystko ustawili dobrze to zostaje raczej opona,

wyciera na całym obwodzie czy tylko w jednym miejscu ?

alusy masz dokręcone dobrymi śrubami, ?

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam gdzies wykres musze poszukać. Nie czuję żeby coś biło chociaż w tyrranie jest taki komfort że w sumie ciężko powiedzieć. felgi są na tych samych śrubach co stalowki ale o ile dobrze pamiętam to w tyrranach są nakretki więc gdyby było coś nie tak to bym nie dokręcił. Opone wyciera mi tylko z jednej stony czyli po obwodzie. luzów raczej nie ma aczkolwiek ręki sobie nie dam uciąć. jutro wrzuce stalową felgę z dobrą oponą i zobaczymy co wyjdzie. A co do wydruku to byłem u konkurencyjnej stacji i mowili ze wszytko jest z katami ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są inne nakrętki do alu np z prowadzeniem i do stalowych, stalowe tez bywają różne stożek / kulka ale chyba nie ma co specjalnie kombinować imyslec intensywnie jak było dobrze wcześniej a jest teraz źle to raczej opona, ewentualnie felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...