Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów - komplikacje


maxon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem Was zapytać drodzy użytkownicy, bo mam pewien problem, który pojawił mi się dość nagle i nie wiem czy nie doprowadzi do głębszej awarii.

 

Przechodząc do sedna jestem posiadaczem rocznej Tiidy (silnik 1.6) nowy z salonu. Przed wyjazdem na majówkę pojawił mi się problem ze skrzynią. Zawsze wrzucanie biegów było bardzo leciutkie, delkiatnie dwoma palcami można było je przerzucać bez kłopotu. Jednak na początku mają z momencie kiedy chcę wrzucić bieg mam wrażenie jakby go coś blokowało, jest dużo ciężej i w stosunku do tego co było wcześniej to opór jest dużo większy, jakby jakiś kołek to blokował :-) podobnie jest z 2 i 3 tylko że z nimi trochę delikatniej.

 

Odnoszę również wrażenie, że jak autko się rozgrzeje jest lepiej, bo są momenty że wrzucanie 1 idzie bez problemu, jednak częściej stwarza to problem.

 

Wybieram się do serwisu, ale chciałem dowiedzieć od Was jakichś informacji, co to może być.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem Was zapytać drodzy użytkownicy, bo mam pewien problem, który pojawił mi się dość nagle i nie wiem czy nie doprowadzi do głębszej awarii.

 

Przechodząc do sedna jestem posiadaczem rocznej Tiidy (silnik 1.6) nowy z salonu. Przed wyjazdem na majówkę pojawił mi się problem ze skrzynią. Zawsze wrzucanie biegów było bardzo leciutkie, delkiatnie dwoma palcami można było je przerzucać bez kłopotu. Jednak na początku mają z momencie kiedy chcę wrzucić bieg mam wrażenie jakby go coś blokowało, jest dużo ciężej i w stosunku do tego co było wcześniej to opór jest dużo większy, jakby jakiś kołek to blokował :-) podobnie jest z 2 i 3 tylko że z nimi trochę delikatniej.

 

Odnoszę również wrażenie, że jak autko się rozgrzeje jest lepiej, bo są momenty że wrzucanie 1 idzie bez problemu, jednak częściej stwarza to problem.

 

Wybieram się do serwisu, ale chciałem dowiedzieć od Was jakichś informacji, co to może być.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry

Luz na linkach,tak na 90%(wyregulują lub wymienią)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na linkach,tak na 90%(wyregulują lub wymienią)

 

czyli nic się tam strasznego nie pieprzy? A skąd to wynika, regularnie to będzie wychodzić, bo to mój pierwszy nissan, wcześniej miałem vw i tam chodziła elegancko skrzynia przez kilka dobrych lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia nie wiele ma wspólnego z nissanem(to renault)Nie wiem z czego to wynika(brak synchronizacji 1-biegu?,wyciągnięcie linki?,a może jednak wysprzęglik?)Ale miałem tak samo w micrze córki po roku.Po regulacji/wymianie,do dziś (5 lat)spokój,więc serwis sobie poradził bez pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...