Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Inny odcień lakieru na tylnym zderzaku.


Gość Juke-R

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Juke-R

Czy na wszystkich elementach swoich Nissanów macie identyczny odcień lakieru ? Bo u mnie wydaje mi się że na tylnym zderzaku jest troszkę inny. Wiem że to zależy od wielu czynników , słońca, kąta patrzenia, lecz nie mogę oprzeć się wrażeniu że lakier pochodzi chyba z innej serii i daje inny odcień, lub zderzak był malowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, lakier położony na innym materiale będzie miał lekko inny odcień w warunkach o których piszesz. Ja mam kolor Force Red pod różnymi kątami patrząc jest też różnica i na przednim i tylnym zderzaku. Ale to trzeba ostro sie przyglądać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha inaczej odbija swiatło i inaczej przyjmuje lakier

Plastik jest czarny i inaczej przyjmuje lakier i odbija swiatło

Każde auto z jasnym lakierem ma inny odcień na plastiku i na metalu

Pomijam auta klasy wyższej i sportowej gdzie grubośc lakieru niweluje różnice materiału, na którym leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tylko jasnym. Przy każdym kolorze, patrząc z odpowiedniej perspektywy widać pewną minimalną różnicę pomiędzy plastikiem a metalem w "odcieniu" lakieru. Efekt jest praktycznie nie zauważalny w przypadku zderzaków "mało wydatnych". W autach, gdzie zderzak jest stosunkowo duży, subtelną różnicę dużo łatwiej wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...