Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

primera urwana półoś


marcinek118
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

diabel, a brat, mama, tata nie da rady wyslac tej poloski? ;d

 

nowak pomocy!! xd za cholere nie moge wyciagnac tej poloski jak mowiles, sciagnelem obejme z oslony, szarpie i lipa, tylko smar mi na twarz pociekł ;/ wychodzi kilka cm a dalej stawia opór ;/ tam przy laczeniu takim wykrecilem 3 sruby na klucz 12 i to powinno sie rozejsc czy nie ?? jak bylo przykrecone to chyba powinno, ale wale mlotkiem i nie chce sie to odlaczyc.... ;/ daje zdjecie, tam gdzie strzalki to byly sruby 12 i z tylu jeszcze jedna. i to jest łaczone czy to jest jedna calosc??

Z tego co pamietam to latwiej wyciagnac cala puos ze skrzyni ,Troszke czeba urzyc sily i wyjdzie .Przy okazji podnies jak najwyrzej i mozesz podstawic jakies naczynie bo wysieknie olej.Co do wyslania wszyscy mieszkamy po za krajem,jest tak jak napisalem wczoraj,bede w kraju to no problem.To jest ta krotka polos czy ta dluga (mam obydwie)zadzwonie do sasiada ma klucze od domu to poprosze by poszperal w skrzyni z czesciami,i jesli zechce to moze on wysle.dzisiaj i tak nieda rady bo i on pracuje wiec moze jutro poszuka iw poniedzialek......

 

Z tego co pamietam to latwiej wyciagnac cala puos ze skrzyni ,Troszke czeba urzyc sily i wyjdzie .Przy okazji podnies jak najwyrzej i mozesz podstawic jakies naczynie bo wysieknie olej.Co do wyslania wszyscy mieszkamy po za krajem,jest tak jak napisalem wczoraj,bede w kraju to no problem.To jest ta krotka polos czy ta dluga (mam obydwie)zadzwonie do sasiada ma klucze od domu to poprosze by poszperal w skrzyni z czesciami,i jesli zechce to moze on wysle.dzisiaj i tak nieda rady bo i on pracuje wiec moze jutro poszuka iw poniedzialek......

Sory nie zwrocilem wczesniej uwagi ,masz tablice rej.ze swidnicy jesli tak to podiedz z kims do Lubiaza ,daj znac i zorganizuje,ktos cie wpusci do maneli i wezmiesz sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem ze swidnicy, a gdzie ten lubiaz jest? wyciagnelem wkoncu ta poloske zasrana. daje zdjecie, tylko bez przegubu z drugiej strony, bo teraz musze sie wziasc za ta nakretke 36 ;// wrrr. Diabel, a napewno do p10 masz ta polos i do 2.0 benzyna? i jak to tak, za darmoche mi dasz??? ;>

post-55246-0-53610900-1336727610_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem ze swidnicy, a gdzie ten lubiaz jest? wyciagnelem wkoncu ta poloske zasrana. daje zdjecie, tylko bez przegubu z drugiej strony, bo teraz musze sie wziasc za ta nakretke 36 ;// wrrr. Diabel, a napewno do p10 masz ta polos i do 2.0 benzyna? i jak to tak, za darmoche mi dasz??? ;>

U mnie slowo droszssz pieniedzy,za darmo!!!!!Mi sie juz nie przyda .Jesli to jest ta dluga polos ,to sa dwie lub trzy .Nie bedzie problemu a jesli krotka to niewiem czy dacie rade znalez(jest napewno).Tak napewno do p10 2.0 bezyna z 1994.z abs.sa kompletne z dwoma przegubami.Jedna jest od GT 2.0 ale sa identyczne .Wlaczgg to podam adres dokladny i zaraz zadzwonie do domu ktos moze bedzie.Do lubiaza masz mniej wiecej 45-50 kmw lierunku rawicza .Musisz przejechac odrw ,wlasnie w Lubiazu Edytowane przez diabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, dopiero włączyłem, wyjąłeś już półoś i organizujesz drugą jak widzę. Jak będziesz składał to zamontuj swoje przeguby jeśli są dobre, bo nie wiesz w jakim stanie są tamte, a później je przekładać to znowu tyle samo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo \, kolega z dobrym sercem chce pomóc to grzech nie skorzystac ;) no zobacze jak to bedzie wygladalo z tymi przegubami. i nie dawno udalo mi sie odkrecic to zasrana 36 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ;] od sasiada porzyczylem porzadny klucz, samoróbke i przez 3 metrowa rure jedna reka ja odkrecilem ;] tzn mocnym szarpnieciem

 

dobra. narazie koniec tematu o półosi. Teraz zadam inne pytanie, zadam tutaj bo nie chce zakladac nowego tematu. Otoz mam tez problem, ze podczas jazdy z otwartym oknem albo szyber smierdzi w kabinie gazem (primera moja ma lpg) tzn nie swiezym gazem tylko poprostu spalinami, normalnie jak jedzie sie dluzej to nie mozna wytrzymac tak szczypie w nosie, musze wszystkie okna i szyber pozamykac. zafundowalem sobie zapach z tesco za 14 zl :D myslalem ze cos pomoze a nawet on nie da rady zagluszyc tego zapachu spalin ;] czy to jest normalne ? chyba nie

Edytowane przez marcinek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź szczelność instalacji i układu wydechowego. Mi kiedyś w poprzednim aucie też śmierdziało właśnie tylko przy otwartych oknach, a po uszczelnieniu NIEWIELKICH przedmuchów nastał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, to musze wybrac sie do gazowników. a uklad wydechowy raczej ok, bo w marcu wymienialem tlumik srodkowy i jest wszystko dobrze. tzn szczelny

 

a co do półośku to juz lezy w garazu, dzieki diabłowi ;)) we wtorek sie wezme za wymiane, bo musze kupic smar i te obejmy do osłon ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, to musze wybrac sie do gazowników. a uklad wydechowy raczej ok, bo w marcu wymienialem tlumik srodkowy i jest wszystko dobrze. tzn szczelny

 

a co do półośku to juz lezy w garazu, dzieki diabłowi ;)) we wtorek sie wezme za wymiane, bo musze kupic smar i te obejmy do osłon ;]

Niech ci sluzy hehehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak wbic ten przegub w ośke ? Bo jest ten pierscien w półośce i za bardzo nie chce wejsc do konca, a boje sie mlotkiem pukac zeby nie uszkodzic tego pierscienia ;/

 

Gitaraaaa ;DD Primerka smiga :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: tzn jedzie, bo jak ruszalem to prawie mi gasla bo tak delikatnie ruszalem :P teraz to sie boje jechac i depnac z mysla ze strzeli półoska (odpukac) ;] aaaa zapomnaielm, nie dalem jeszcze opasek na osłony przegubu, tzn dalem ale tylko te male, bo kupilem te slimakowe skrecane na srubokret i sie okazalo ze haczą one, tzn tą sruba skrecajaca hacza. i dam rade przejechac jakies 20 km bez tych opasek ? nic sie nie stanie ? i jakie mam kupic te opaski, zwykle plastikowe mogą byc?

Edytowane przez marcinek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacisnąłem zwykłymi plastikowymi i trzyma. Git że prima śmiga, a z tym ruszaniem powoli to Ci samo przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pojawil sie inny problem. chodzi o to ze hamulce ocieraja, slychac z tylu takie ocieranie jak sie jedzie. pewnie klocki ktorych nie ma :P ocieraja o tarcze i przy mocnym depnieciu na hamulec podczas jazdy strasznie buczy. Poza klockami pewnie zaciski sa do wymiany ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo blachy osłaniające tarcze gdzieś dotykają do tarcz i trze. Jeśli pojawiło się po robocie półosi to sprawdź przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powoli jechalem to wystawilem glowe przez okno i z tylu to haczenie bylo slychac, a pozatym jak tak haczy i w czasie jazdy zaciagne reczny to mocniej slychac te tarcie, tak wiec pewnie zaciski i tłoczki juz na wykonczeniu. Jedynie z przodu to moze byc te buczenie przy mocnym hamowaniu, ale dokladnie nie moge sie przysluchac czy to tyl czy przod. Pozatym jakies 2 tyg przed urwaniem półoski byly wymieniane klocki z przodu. a blachy oslaniajacej to od lewej strony nie ma, bo kiedys ja dotknelem i sie prawie cala posypała tak byla zeżarta przez rdze ;]

 

sciagnelem tylne lewe kolo i sprawdzilem klocki i okazalo sie ze od wew strony nie ma juz klocka, sama blacha, i to wlasnie haczy o tarcze i dlatego pewnie slychac te ocieranie. a zew klocek jest malo zuzyty, wieksza polowa. czemu sie tak nie rowno zdzieraja ? i czy jak bym wywalil tego jednego zuzytego klocka to duzo slabsze byyly by hamulce?

Edytowane przez marcinek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapieczone albo zatarte prowadnice zacisków. rozbierz i wyczyść i nasmaruj je. załóż nowe klocki (oba) przecież i tak kupujesz kpl, a nie na sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...