Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

terrano II 2001r vs pajero 99 ?


NOmaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Które auto uważacie za lepsze terrano 2.7 2001 r czy pajero 1999 2.8diesel lub 3.0 benzyna. ?? Na auto rodzinne a nie w cieżki teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś rozwinie swoją odpowiedź. Pytam o solidność wykonania i awaryjnośc .... które pod tymi względami bedzie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solidność - lepsze padźiero, awaryjność porównywalna, T2 będzie taniej naprawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się że Misiek taki bardziej solidny niż Tyran.

 

Pajero gnije na potęgę... na pewno rama bardziej niż w Tyranie. (Wygrywa Terrano)

 

Silnik.... hmmmm Pajero mocniejsze trochę za to Tyran 2.7 niezajebliwy na kołach rozrząd itd. Wolniejszy ale dłużej pojeździ zadbany. (Wygrywa Terrano)

 

Napędy.... hmmm Pajero ma SS z tego rocznika więc lepiej. Tyran normalnie dołączany bez możliwości śmigania po czarnym. (Wygrywa Pajero)

 

Konstrukcja taka sama (IFS) więc ma znane wady i zalety. Wytrzymałość obydwu oceniłbym podobnie. (Remis)

 

Wybrałbym auto młodsze więc dla mnie wygrywa Tyran.

 

Można trafić egzemplarz z naprawdę niezłym wyposażeniem z tego rocznika i w niezłym stanie.

 

Obydwa to fajne autka więc wybór jest trudny :)

 

A teraz zadaj to pytanie na forum Misibisi :P

 

 

No i jak pisze Thespian Tyran tańszy w obsłudze trochę.....

Edytowane przez Whitie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Miśkowy IFS jest jednak sporo "grubszy"... trochę kalamitek bardziej przemyślanych... trochę więcej mięsa... wytrzymałości bym jednak nie porównywał :)

 

Padźiero też gnije troszkę inaczej, widywałem P1 w których buda była zdrowiuteńka, za to leciała rama... T2 generalnie nie mają nadkoli i podłogi pod drugim rzędem foteli...

 

Wieeeeelką zaletą T2 jest dostęp do tajli... wszystkiego mnogo i tanio...

 

Natomiast w kategorii napęd to w T2 wypadało by wspomnieć że niezajebliwy 2,7TD połączony jest z daremną skrzynią biegów która o ile poprzedni właściciel nie znał sztuczki z nadlaniem oleju zapewne już będzie miała swoje niedomagania...

 

Misiek 2,8 z tego co pamiętam (ale proszę mnie zweryfikować bo nie jestem specem od miśków) też jest na łańcuchu i ma opinię nieśmiertelnego

 

No i warto wspomnieć o tym że poza Miśkowym SS jest jeszcze jedna zaleta w kategorii napęd - występują mosty z DL... ja wiem że do turystyki DL to zbędny gadżet ale, po prawdzie w terenie nie odczuwa się braku przedniego mostu (to odczuwa się potem na warsztacie), nie odczuwa się braku centralnego dyfra, ale wystarczy zakopać "jedno tył - jedno przód" i od razu można zrozumieć dlaczego prawdziwe terenówki mają blokowane dyferencjały tylnego (przynajmniej) mostu :)

 

Tak więc Miśiek lepsiejszy... ale kupuj terrano bo fajniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Misiek 2,8 z tego co pamiętam (ale proszę mnie zweryfikować bo nie jestem specem od miśków) też jest na łańcuchu i ma opinię nieśmiertelnego"

Słyszłem że wyciera sie prowadnica łańcucha lub jakieś inne niedomaganie. 2,5 w misiu podobno trwalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dszięki za informacje. Na forum Pajero pewnie kazali by Pajero brać :P

 

"Misiek 2,8 z tego co pamiętam (ale proszę mnie zweryfikować bo nie jestem specem od miśków) też jest na łańcuchu i ma opinię nieśmiertelnego"

Słyszłem że wyciera sie prowadnica łańcucha lub jakieś inne niedomaganie. 2,5 w misiu podobno trwalszy.

 

2.5 w pajero to siano do niczego. Głowice pękają na pomstę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojara ładnie się prezentuje i tu nie ma co polemizować ale auta ze zgnitą ramą bym w prezencie nie bardzo chciał dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dodam że za te same pieniądze można kupić sporo młodsze i lepiej utrzymane terrano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...