Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey jestem posiadaczka notka od 2 dni i mam takie pytanie czy nissan note 1.4 acenta plus ma cos takiego jak wskaznik biegu?? czy to mozna gdzies ustawic czy on tego w funkcji nie ma?? jezdzi mi sie ekstra przetestowany na mega sniegu i w mega korkach fajnie trzyma sie drogi i tp. no ale tyle z gadania;d i to czego juz nie ma nissan od 2 miesiecy czyli schowka pod siedzeniem bardzo mnie to zdenerwowalo,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik biegu? czyli świecąca się na tablicy rozdzielczej cyferka "zapiętego" aktualnie biegu? przy manualnych skrzyniach nie ma takiego zwyczaju - ani w notku ani w innych autach z "maualem" :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spojrzeć na lewarek :icecream: . Po jego położeniu można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić, jaki bieg jest zapięty ;).

 

w czasie jazdy ???? :D

Edytowane przez johnrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w czasie jazdy ????

Należy się zatrzymać, sprawdzić bieg i nastepnie jechać dalej.

 

Można też spojrzeć na predkosciomierz i obrotomierz i na na podstawie wskazań ustalić bieg.

 

Można też pomacac lewarek.

 

No i metoda pamieciowa: pamiętamy ostatnio wyrzucony bieg.

 

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie takie rzeczy ludzie potrafią robić w czasie jazdy...

I z lewarkiem :devil: :devil: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wystarczy już, bo zniechęcimy dziewczynę ;). My tu sobie polewkę robimy a dziewczyna może to bierze do siebie. Dobrze, że mamy ostoję spokoju i rzeczowości w postaci Dar`a - jedna fachowa odpowiedz była ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń ziomalki :thumbsup:

 

Bronię :). Kiedyś może przyjdzie do mnie do sklepu na zakupy :D. Kisiaczka, my już jesteśmy tacy nieco sarkastyczni, ale generalnie stanowimy tutaj super ekipę :). Zatem nie bierz do siebie tych wszystkich uwag o lewarku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Kisiaczka ma,wprawną dłoń i bez spoglądania bedzie manewrować lewarkiem :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co! no co! :dribble:

A wy patrzycie na lewarek!?NIE!....nie no może czasami :D

Bez aluzji proszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wprowadzić nieco powagi: - lewarek - dźwignia zmiany biegów zakończona jest kulą a ta jest na wierzchu opisana - ma schemat wszystkich pięciu biegów plus bieg wsteczny R (nie mylić z rakietą) czyli coś na kształt dużej litery H z ogonkiem właśnie dla wstecznego . Dźwignia w Notku jest dość długa - ergo? wrzucenie biegu powoduje jej wyraźne pochylenie w kierunku tegoż biegu.W czasie jazdy zerkając na położenie kuli , po jej pozycji stosunkowo (bez podtekstów do stosunku) da się zorientować jaki mamy bieg: jeśli w lewo i do przodu -1, jeśli w lewo i do tyłu - 2 itd itd - innego sposobu nie ma i trzeba po prostu o tym pamiętać. Tzn jest - widząc jaką mamy na liczniku prędkość i porównując ją z obrotami silnika też da się zgadnąć na jakim biegu samochód się porusza, ale to już wymaga odrobinkę rutyny i znajomości charakterystyki danego auta :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie pamiętam kiedy musiałem zerknąć na dźwignię zmiany biegów aby zorientować się na którym jestem :) Ale coś mi mówi że w Notku to chyba jeszcze nie spojrzałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażając koleżanki - być może jest niedoświadczoną kierowniczką albo rzadko jeździ autem - w takiej sytuacji to zrozumiałe,że ma problemy z rozpoznaniem pozycji (pardon) lewarka. Jeśli się jeździ dużo i na co dzień, to wszystkie czynności manualne w aucie stają się bezwarunkowe jak oddychanie. Człowiek wykonuje nieraz kilka rzeczy na raz: zmienia biegi, włącza wycieraczki, obsługuje kierunkowskazy,klimatyzację,szyby, manipuluje radiem angażując do tego obie kończyny górne i dolne, czasem dodatkowo któreś kolano czy łokieć itd itd rozmawiając w tym czasie z pasażerami i nawet nie zastanawia się, co i po co to robi :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażając koleżanki - być może jest niedoświadczoną kierowniczką albo rzadko jeździ autem - w takiej sytuacji to zrozumiałe,że ma problemy z rozpoznaniem pozycji (pardon) lewarka. Jeśli się jeździ dużo i na co dzień, to wszystkie czynności manualne w aucie stają się bezwarunkowe jak oddychanie. Człowiek wykonuje nieraz kilka rzeczy na raz: zmienia biegi, włącza wycieraczki, obsługuje kierunkowskazy,klimatyzację,szyby, manipuluje radiem angażując do tego obie kończyny górne i dolne, czasem dodatkowo któreś kolano czy łokieć itd itd rozmawiając w tym czasie z pasażerami i nawet nie zastanawia się, co i po co to robi :rolleyes2:

rozmowa z pasażerami to pikuś

najgorzej jak musisz robić te wszystkie rzeczy i do tego jeszcze uważnie słuchać małżowiny i inteligentnie jej odpowiadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c191a353d7ffa004138fcf6cb716bdc9.jpg

 

Zamiast tablicy,zakaz kąpieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że oscypki jej służą :jump: :jump: :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki za******y Tatuaż pomiędzy tymi ślicznymi wzgórkami :dribble: :dribble: :dribble:

 

af5d433e32c2dc833f9a5a732dd5a8fe.jpg

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha nie ma mnie pare dni i temat sie kreci bardzo milo, tak apropo jestem bardzo doswiadczona osoba ktora kieruje autem, spytalam tylko z ciekawosci bo kiedy sslyszalam ze niby maja cos takiego, po drugie nie tylko w automatach bo ojciec w skodzie ma "cyferke" PO trzecie nie trzeba mi tlumaczyc jak wyglada skrzynia biegow i jak funkcjonuje bo uwierz ze wiem, Ja nie mam tez zbyt dobrego zdania o facetach oczywiscie nie wszystkich za kolkiem i nie zycze sobie gadania w moja strone czy jestem dobrym kierowca czy nie, jesli robie po 600 km dziennie nie raz to wydaje mi sie ze zlym kierowca nie jestem i nikt nie boi sie wsiasc do samochodu i pozniej nie ucieka z krzykiem. A jesli ktos chce sie przekonac zapraszam na przejazdzke. POprostu zadalam to pytanie z czystej ciekawosci bo moze po prostu nie znam auta.... i tyle a pozatym to pierwszy nissan no i moze mnie czyms jeszcze zaskoczy, Pozdrawiam i Ps. poczucie humoru mam wiec spoko;)

 

No i co do kolegi dar 1962 prawda prawdka czasami trzeba wiele rzeczy na raz robic w aucie i szybko sobie radzic i jakos jeszcze sobie radze;d/;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...