Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Litości :gun:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starałem się wyjaśnić sprawę bardzo oględnie, szczegóły techniczne zajęły by kilkanaście stron :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze chciałem pojeździć czołgiem... a w szczególności poskręcać.... czołgi są pod czy nadsterowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z której strony będziesz miał lufę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co?że jak? Że przez to mi się szpilki nie podobają!?

 

A tak poza tym chciałem zapytać...kto tukej jest starzykiym? tz.dziadziusiem? :D

Wnuków jeszcze nie mam :rofl::D

 

T-34

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze chciałem pojeździć czołgiem... a w szczególności poskręcać.... czołgi są pod czy nadsterowne?

z moich doświadczeń za drążkami (bo tam nie ma kierownicy) T-55 i T-72 wynika,że podczas jazdy z dużą prędkością w czasie skrętu można wymusić nadsterowność ale tylko na twardej i mało przyczepnej nawierzchni - lód, beton. W terenie jest to raczej niemożliwe

 

http://www.youtube.com/watch?v=xhbBWNcV5dA

 

z pewnością idealnie nadają się do uprawiania ekstremalnego off roadu i biorąc pod uwagę ich wagę - średnie 50 t - mają rewelacyjnie krótką drogę hamowania

 

http://www.youtube.com/watch?v=MT4eM7wwETE

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doświadczeń za drążkami (bo tam nie ma kierownicy) T-55 i T-72 wynika,że podczas jazdy z dużą prędkością w czasie skrętu można wymusić nadsterowność ale tylko na twardej i mało przyczepnej nawierzchni - lód, beton. W terenie jest to raczej niemożliwe

Fajnie sie duzi chłopcy bawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinniście raczej podziwiać, z jaką maestrią robi to za pomocą tak skomplikowanego sprzętu (pomijając że pomalował kawałek zderzaka i pewnie też koło). To i tak prawdziwy artysta, widywałem garażowych lakierników używających pędzla

tymczasem jakoś się kręci

post-20266-0-92182500-1360311802_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płuca ma niezłe...zresztą nie wkij dmuchał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastanawialiście się kiedy nad bocznymi lusterkami w Note?Spotkałem się z wersją "zachodnią" gdzie lusterka są składane elektrycznie.Czy w naszych I-Way ach są takie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29 - ja do swojej Acenty+ dokupiłem "Easy Pack" a w tym pakiecie jest system bezkluczykowy i elektrycznie składane lusterka.

Co do systemu bezkluczykowego to jestem (a jeszcze bardziej żona) tym zachwycony! Kluczyk zostaje w kieszeni (lub w damskiej torebce) a ty otwierasz i zapalasz samochód z wolnymi rękami! Bajka!

 

A co do elektrycznie składanych lusterek, to uczucia mam mieszane...

Żeby je złożyć (lub rozłożyć), trzeba zawsze nacisnąć przełącznik który ma tylko dwa położenia 1-otwarte 2-zamknięte.

Nie ma trzeciego położenia - "auto" - a takie widziałem w innych samochodach i działał on tak, że lusterka zamykają się automatycznie po zamknięciu samochodu pilotem a przy otwarciu się otwierają.

W Note tego "auto" nie ma i lusterka trzeba za każdym razem zamykać i otwierać ręcznie - to znaczy przełącznikiem... :thumbsdown:

Taki sobie bajer dla jednych potrzebny (ciasne parkingi), dla drugich niekoniecznie.

Ja osobiście używam sporadycznie...no ale jak był w pakiecie to brałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest tajemnicą...ile ten bajer kosztował?

A co do systemu auto ,wystarczyłoby puścić wiązkę na lusterka poprzez przekaźnik dwustanowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajer ten kosztował 1200 PLN, to znaczy inteligentny kluczyk + elektryczne składane lusterka.

A raczej by kosztował, "wyszarpałem" go za darmo w ramach akcji: TARGUJCIE SIĘ ILE WLEZIE A BĘDZIE WAM DANE! :dribble:

Z proponowaną przez Ciebie automatyką moich lusterek, to mam jeszcze 2,5 roku gwarancji i z "ulepszaniem japońskich konstruktorów (francuskich?)", będę musiał poczekać.

 

Ale dzięki JACKO29 za podpowiedź - ja sam z elektryki słaby jestem... ale jak kiedyś znajomemu powiem żeby mi ulepszył Notkowe lusterka poprzez "przekaźnik dwustanowy", to zrobi duże oczy skąd ja taki fachowy slang znam :| cha cha cha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cię podciągnę jeszcze :D

Dwu stanowy znaczy działa w dwóch położeniach i w czasie aktywnego"kluczyka" lusterka są rozłożone,ale po zazbrojeniu alarmu zworka przeskakuje w drugie położenie i zmienia biegunowość powodując zamknięcie lusterek.To takie "auto" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już idę spokojnie zdawać na uprawnienia do 15kv - oczywiście z dozorem! :whistle:

 

 

No to Cię podciągnę jeszcze :D

Dwu stanowy znaczy działa w dwóch położeniach i w czasie aktywnego"kluczyka" lusterka są rozłożone,ale po zazbrojeniu alarmu zworka przeskakuje w drugie położenie i zmienia biegunowość powodując zamknięcie lusterek.To takie "auto" :D

 

 

A tak z ciekawości i na przyszłość: jak ja nie mam alarmu to można to "podczepić" pod centralny zamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc alarm miałem na myśli również centralny zamek.Taką przeróbkę powinien zrobić dobry elektryk samochodowy.Ja to poałem tak w dużym uproszczeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego weber29 - można drwić zarówno z mego wyboru jak i samej marki. Jestem jednak, jak widać w dość licznym towarzystwie - ta liczba dotyczy modelu a nie całej produkcji :rofl: - a'propos - wie ktoś, ile sprzedało się note?

post-20266-0-40159500-1360524622_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...