Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile jeździcie na nowych oponach?


badi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dunlopy SP sport na szczęscie tylko dwa lata ok 30000

Barum winter niestety aż 4 lata ok 30000

Uniroyal ralle 550 niestety tylko 3 lata 40000

Uniroyal MS66 50000

Uniroyal Rain expert 50000

Tak coś w okolicy

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóżcie sobie opony michelin nie dość ze auto będzie mniej palić to na takich oponach zrobicie o dużo więcej km niż na oponach innych producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniam opony jak guma będzie już stara, bo pomimo że mam przejechane np. 100 tys. km (2 komplety), to opony mają sporo bieżnika.

Po prostu jeżdżę delikatnie.

Teraz na oponach są nowe oznaczenia efektywności i oporów toczenia i można co nieco wywnioskować.

 

Poza tym może warto kupować jednak droższe opony.

Mam Bridgestone Dueler Sport HP oraz Bridgestone Blizzak LM80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie zimówki z"wiekiem" tracą swoje wlaściwości.Guma starzejąc się,twardnieje i pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i po gumach. Moje wcześniejsze przewidywania co do przebiegu na oponach były trochę zbyt optymistyczne. Stanęło na 127,5 kkm na komplecie letnie + zimowe. Wczoraj zdjąłem dobite zimówki (Continental CrossContact 4x4), zostało 2-2,5 mm dłużej się nie dało ;) Komplet oryginalnych letnich Bridgestone Dueler ma jeszcze trochę bieżnika ale już nie warto zakładać. Kupiłem Nokian HT, zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku to ile wy jeździcie? Ja nie będę planował zakupu opon do czasu aż nie zmienię samochodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku to ile wy jeździcie? Ja nie będę planował zakupu opon do czasu aż nie zmienię samochodu!

 Jak zmienisz auto to już nie będą  Ci potrzebne opony ?... chyba ,że kupisz "nowy zestaw" kompletnie zjeżdżony :)

To może jednak lepiej zaplanować jak nie "po przebiegu" to po "czasokresie" ...a przynajmniej "w budżecie" dla tego samochodu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te co mam teraz w nowym aucie nie będą potrzebne!! jeszcze ze 2 lata i fura do sprzedania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchajcie, kupiłem już upragnione 18-stki (felgi, nie laski z Tajlandii). Teraz czas na opony. Pytanie, czy ktoś z jeżdżących na 18-stkach połasił się na szersze opony niż standardowo przewidziane 215/55? Druga sprawa. Czy ktoś ma doświadczenie z Falkenami ZE 914? Fajna cena i opinie niezłe. Pozdro.



Panowie napiszcie coś bo muszę kupić opony i poważnie myślę nad czymś trochę szerszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko to "coś" :)

Pewnie będziesz "pierwszy" ...

i wtedy to my będziemy Ciebie pytać o opinie !

A tak wstępnie... to niby czemu miałyby służyć takie szerokości ... może jakieś extremalne rajdy?

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i po gumach. Moje wcześniejsze przewidywania co do przebiegu na oponach były trochę zbyt optymistyczne. Stanęło na 127,5 kkm na komplecie letnie + zimowe. Wczoraj zdjąłem dobite zimówki (Continental CrossContact 4x4), zostało 2-2,5 mm dłużej się nie dało ;) Komplet oryginalnych letnich Bridgestone Dueler ma jeszcze trochę bieżnika ale już nie warto zakładać. Kupiłem Nokian HT, zobaczymy co będzie.

Moje Bridgestone też się skończyły. Jak oceniasz Nokiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie. Są zaskakująco ciche zważywszy na ich rozbudowany bieżnik. W żadnym, nawet najprostszym, terenie nie byłem więc nie wiem jak by się zachowywały. Na oko sądząc to raczej lepiej niż fabryczne Duelery HP. Jeżeli wierzyć wbudowanemu wskaźnikowi, to z przodu ubyło 2 z 8 milimetrów. Ogólnie polecam.

 

Na zimę też kupiłem Nokiany, jakiś nowy fason na rok 2013 " WR SUV 3". Zobaczymy co to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja przejechalem ok. 90tys na letnich i ok. 60tys na zimowych, letnie do wymiany (maja 10 lat), na zimowych jeszcze pojezdze z 1-2 sezony (maja 8 lat). Zastanawiam sie nad calorocznymi bo przy moich przebiegach 15tys/rok predzej sie starzeja niz zuzywaja:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram się nie przekraczać 50kkm na letnich i to samo na zimówkach (z tym że nie więcej niż 5 lat)

pewnie można by nakręcić trochę więcej ale wolę wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie. Są zaskakująco ciche zważywszy na ich rozbudowany bieżnik. W żadnym, nawet najprostszym, terenie nie byłem więc nie wiem jak by się zachowywały. Na oko sądząc to raczej lepiej niż fabryczne Duelery HP. Jeżeli wierzyć wbudowanemu wskaźnikowi, to z przodu ubyło 2 z 8 milimetrów. Ogólnie polecam.

 

Na zimę też kupiłem Nokiany, jakiś nowy fason na rok 2013 " WR SUV 3". Zobaczymy co to warte.

NOKIAN WR3 SUV wg niemieckich ocen bardzo dobre i dlatego wziąłem do RAV4, są dość ciche i dobrze sobie radzą zimą

 

Do X-Trail kupowałem natomiast letnie TAURUS 701 produkcji serbskiej na licencji Michelina poniżej 300zł za szt. i też całkiem dobre.

 

Generalnie opony wytrzymują u mnie (jeśli nie myli mnie pamięć) ok 60kkm

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach znacznika głębokości, ma znaczenie oczywiście ich stan i równomierne bądź nie równomierne zużycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach znacznika głębokości, ma znaczenie oczywiście ich stan i równomierne bądź nie równomierne zużycie

 

masz na myśli wartość wskaźnika zużycia TWI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli wartość wskaźnika zużycia TWI ?

tak... tylko że ja jeżdżę SUV-ami czyli obciążenia itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...