Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana łączników stabilizatora


luxs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłeś całe wahacze przy przebiegu 47 kkm czy gumy?

 

co to znaczy oryginalne bez znaczka? :D

hehehehehe oryginalne jak ta lala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Łączniki stabilizatora wymieniają na gwarancji... Ciekawe co jeszcze wymieniają w zawieszeniu na gwarancji

 

 

wszystko - przynajmniej u mnie tak było i z przodu i z tyłu calośc w ciagu ostatnich dwoch lat wymianiona na nowe od gum przez wahacze po amortyzatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu amortyzator jest gazowo-olejowy z przewagą gazu oczywiście.Co do reklamowania amortyzatora to się nie zastanawiaj tylko reklamuj ponieważ swego czasu była nawet kampania serwisowa i amortyzatory wymieniali w ramach gwarancji-u mnie po roku eksploatacji auta wymienili na nowe i do tej pory jezdze bez problemu.

 

Kampania serwisowa amorków dotyczyła tulejek metalowo-gumowych tak zostałem poinformowany w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko - przynajmniej u mnie tak było i z przodu i z tyłu calośc w ciagu ostatnich dwoch lat wymianiona na nowe od gum przez wahacze po amortyzatory

 

umnie niestety na gwarancji bez mojej wiedzy wymieniali wielokrotnie zawieszenie dopiero jak się skończyła to sie okazało, że mam mocno nie oryginalne zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam,

 

Nie będę zakładał nowego tematu...

Mój QQ jest świeżo po przeglądzie okresowym. Z uwagi na stuki w przednim zawieszeniu, do wymiany mam prawy łącznik stabilizatora. Diagnosta mówił jeszcze aby przy okazji wymiany łącznika wymienić dwie gumy przy łączniku. Podpowiedzcie o jakie gumy chodzi?

Muszę wiedzieć jakie części kupić przed wizytą u mechanika.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Rozumiem, że dwie takie gumy są po lewej i dwie po prawej stronie, czy tak?

Czy też są to gumy w których jest zamocowany drążek i potrzeba tylko dwie na całość?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Rozumiem, że dwie takie gumy są po lewej i dwie po prawej stronie, czy tak?

Czy też są to gumy w których jest zamocowany drążek i potrzeba tylko dwie na całość?

 

Pozdrawiam.

po jednej na strone, chociaz nie sadze zeby wymagaly wymiany, one raczej pancerne

 

Witam,

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Rozumiem, że dwie takie gumy są po lewej i dwie po prawej stronie, czy tak?

Czy też są to gumy w których jest zamocowany drążek i potrzeba tylko dwie na całość?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy są dwie. Jedna po stronie lewe, druga po stronie prawej. 

Wymieniaj je bez zastanowienia. Koszt jest niewielki a będziesz miał święty spokój. Na własnej skórze przekonałem się, że gumy choć wyglądały z zewnątrz dobrze, to po wyjęciu od strony drążka były już powycierane. Po wymianie owych gum nastała cisza w zawieszeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapytam jeszcze z ciekawości...

Ile u Waszych mechaników kosztuje usługa wymiany jednego łącznika i dwóch gum? Chodzi mi o samą robociznę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście sam wymieniałem łączniki oraz gumy stabilizatora. Koszta jakie poniosłem to zakup elementów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączniki stabilizatorów jak dobrze poszukasz, to pewnie 50-100zł za komplet. Gumy stabiliaztorów, to już inna sprawa, bo miejsca jest strasznie mało. Jedni dla wygody będą chcieli opuszczaś „sanki” ale wymiana bez ich opuszczania też jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem ile kosztują części i jak się je wymienia, bo byłem przy wymianie :)

Dlatego z ciekawości zapytałem o cenę robocizny, dla porównania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli chodzi o gumy stabilizatora to należy pamiętać, że istnieje kilka rozmiarów otworu wewnętrznego. W moim przypadku było to 22mm.

Edytowane przez Lasiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakiej firmy kupowaliście łączniki? Czy TRW z metalowym deklem jest wystarczające dobre czy coś tańszego również się sprawdzi? U mnie wymiana po 116tyś km bo już je słychać i potwierdził to diagnosta na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

łączniki wytrzymały 180 kkm a wymiana jest bardzo prosta, szkoda dawać do mechanika . Założyłem Delphi , cena przyzwoita bo po 50 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 22:17, Rysiu29 napisał:

łączniki wytrzymały 180 kkm a wymiana jest bardzo prosta, szkoda dawać do mechanika

Masz 100% pewności, że do łączniki oryginalne? Ja wymieniałem niedawno po ok 120 tys. a też nie wiem, czy poprzedni właściciel wymieniał. W każdym bądź razie nakrętkę trzeba było ciąć flexem, bo nie chciała się odkręcić. Założyłem Meyle HD. Stosuję części tej firmy (z dopiskiem HD) i są dość wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam ale mam pełną historię serwisową od Nissana plus DVL i jest tam wszystko. Duperele typu , wymiana piór wycieraczek, uzupełnianie płynu spryskiwaczy, klocki tarcze itp a łączników tam nie ma. Nakrętki nie ciąłem ale wysmarowałem siarczkiem molibdenu i na siłę poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...