Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GT STW 63/200 początek...


Gość B4ME

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc od niedawna jestem posiądaczem Primery GT STW i wypadałoby się trochę pochwalić ( :D). Trochę o samym samochodzie, bryka jest z niemiec i raczej była dbana, na oględzinach potem stacja diagnostyczna, analiza spalin itp no i... nie miałęm się za bardzo do czego się przyczepić(pomimo tego że ktoś w dziale zakupu napisał że auto nie zbiera pozytywnych opinii, w sumie nie wiem dlaczego...) fotki które pokazuję są to narazie takie na "szybko" poprzedniego właściciela. Nie będe się rozpisywał na temat wyposażenia bo jest ono standardowe w STW, nie ma tylko grzanych dupek.

Primka nie jest bez wad i muszę trochę nad nią popracować...

-Trzeba zakonserwować podłogę

-Pościągać wieśniacke nalepki i celownik na mascę który i tak by ktoś zaraz urwał...

-Do wymiany kilka elementów gómowych w zawieszeniu z przodu

-Zregenerowanie Klimy bo nie trybi :/

-Tylni zderzak z prawej strony troszkę odstaję na real jest to małó widoczne na fotkach bardziej

Reszta jest tip top, amory, heble, itp wszystko super.

 

Co do planów nie są one jakieś kosmiczne, przede wszystkich chciałbym utrzymać samochód w bardzo dobrym stanie techniczym i wizualnym, fabrycznie jest on już tak zmodyfikowany że mi pasuję i jakie kolwiek zmiany nie będą daleko idące ale na pewno będzie;

 

-Odświeżenie wnętrzna, zadbanie o tapicerke itp

-Zrobienie jakiegoś drobnego CA, wygłuszenie furtek, inne głośniki (to i punkt pierwszy to będzie piorytet puki co)

-W każdym autku jakieś mechaniczne zmiany robiłem i to pewnie też nie zostanie bez nich... Bedzie inny kompletny wydech, myślę że 2,25", oraz inny dolot (marzy mi się CAI by AEM...)

-Jak maska już nie da rady sobie z odpryskami(a napewno się ich nabawię na polskich drogach :/) wtedy pujdzie folia carbon, chociaż może puki co będzie bra... To jest kwestia do przemyślenia

-Myślę też nad innymi kołami coś z stajni DragWheels lub Buddy Club

 

No i raczej tyle chyba że coś się wysra po drodzę lub wpadnie mi jakiś chory pomysł do głowy to.... ;)

 

No muszę jeszcze napisać że po kilku przejechanych km już byłem w nim zakochany.... Po pierwsze prowadzenie! To nie jest normalny samochód to jest skalpel?! Każdy z moich poprzednich samochodów był obniżany i utwardzany ale ta GT STW to masakra, jestem b.pozytywnie zaskoczony, co prawda na dziurawych drogach jest tragedia no ale to taki urok samochodów na glebie, wtedy się toczę i wyznaję zasadę im wolniej jade tym dłużej mnie widać :D. Mocowo też daje rade, d*py nie urywa ale na światłąch nie zostałem jeszcze sponiewierany przez żadną pandę tak więc nie jest źle ( ;). Trochę nie mam porównania bo ostatnie kilka samochodów to były auta z grupy VAG z TDI pod maską ostani leon FR 190PS/410NM tak więc wrażenia zupelnie odmienne.

 

Wszystkie wasze opinie te pozytywne i te nie bardzo mile widziane :) Dzięki za nie od razu z góry.

post-55229-0-48138000-1337341031_thumb.jpg

post-55229-0-76402100-1337341070_thumb.jpg

post-55229-0-74695500-1337341383_thumb.jpg

post-55229-0-48777500-1337341708_thumb.jpg

post-55229-0-19919400-1337341754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu :) Primerka dostarczy Ci wiele frajdy, jak naszybciej wywalaj ten celownik bo straszy :) Mam nadzieję, że się nasze primerki kiedyś spotkają.

Acha pamiętaj o sprawdzeniu nieszczęsnej półośki...

 

Piszesz, że będziesz zmieniał kółka... jak coś to masz już kupca na BBS, jak tylko są proste to biorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Up Date:

 

Tak więc zaczynam powoli doprowadzać brykę do stanu, który zaczyna mnie satysfakcjonować...

 

Póki co zostały wymienione:

-Wszystkie elementy metalowo-gumowe (oprócz wahacza górnego) zawieszenia przedniego

-Zdemontowane wieśniackie nalepki wraz z epickim celownikiem nam masce

-Zamontowane inne radio marki kenwood (niestety ma cześć podświetlenia koloru czerwonego, nie wiem czy to zniosę...)

-Powoli kompletuje graty do wytłumienia przednich furtek

 

Niestety nie obyło się bez fakapa i...

-okazało się że jest nad pęknięta jedna z przednich tarcz hamulcowych, narazie zamontuję jakieś zwykłe wentylowane pod koniec sezonu lub w następnym pomyśle nad jakąś inną hamulcownią

-Zauważyłem też, że z przodu mam jakieś czerwone springi i raczej nie są to ori eibachy (z tyłu są czarne z logiem tak więc chyba ori), od początku sądziłem że przód leży trochę bardziej niż tył, i tu pytanie czy ktoś nie ma na handel ori przednich springów do tej wersji ? A jeżeli nie znajdę używek to jak kupie komplet eibacha -40 do primy gt to będzie to samo co ori, wie ktoś może ?

-Chciałem sprawdzić jak działają heble... no i sprawdziłem hamując z 170 musiałem trafić na jakiś kamień i wyrwało aż jedną lamelkę z przedniej opony, kupiłem dwie inne... po tygodniu okazało się z z jednej z nowych schodzi powietrze i zrobił się bąbel na ściance :D, i muszę zareklamować hehe

-Okazało się, że nie działa ABS z tego co wyczytałem to norma i najprawdopodobniej jest walnięty czujnik ABS, tak więc trzeba nowy

 

Poza w/w wszystko jest ok nic się nie zesrało i prima działa jak należy, zadziwia mnie niskie spalanie, przy normalniej jeździe(przepisowej w trasie spalił mi 6L, przy dawaniu w palnik w trasie ~8L, w mieście średnio 8,5L przy ogniu jakieś 11,5L)

 

Gratuluję zakupu Primerka dostarczy Ci wiele frajdy, jak naszybciej wywalaj ten celownik bo straszy Mam nadzieję, że się nasze primerki kiedyś spotkają.

Acha pamiętaj o sprawdzeniu nieszczęsnej półośki...

 

Piszesz, że będziesz zmieniał kółka... jak coś to masz już kupca na BBS, jak tylko są proste to biorę

 

No autko już mi dostarcza sporo frajdy :) Półosie sprawdzone- są ok, wstyd się przyznać ale w Krakowie nigdy nie byłem przez moję 25 lat życia, czy ty aby nie sugerujesz mi żebym pierwszy raz tam przyjechał ;] ? Koła planuję inne jednak nawet jak kupię to raczej ori bbs zostaną z racji tego że nie chcę dekompletować tego unikatowego samochodu, jak kupię jakieś inne to będą to koła na co dzień a te zostaną na zloty itp, tak btw myślę nad czarnymi buddy club p1 czarny mat lub drag wheels dr 23 czarny mat, niestety nie wiem wtedy czy będą pasowały do chromowanych klamek... :/

 

Co do planów chciałbym jeszcze :

-Zamontować inną gałe do zmiany biegów(skórzana nismo ? oraz inna kiere też w jakimś jdm stylu)

 

Wstawię jakieś fotosy ale to w następny weekend bo jestem już ugadany na konserwację tapicerki wtedy będą foty

 

Fajnie by było jakby ktoś jeszcze się wypowiedział na temat samochodu, nie oczekuję ohów i ahów, ale co poprawić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...