Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania przy dodaniu gazu


Gość Justyna85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna85

Witam

 

Mam problem z moją Navarą , kilka dni temu podczas jazdy , nagle przy dodaniu gazu auto zaczęło dziwnie drgac, najbardziej wyczuwalne przy prędkości około 60 km ale to nie ma znaczenia bo przy każdej prędkości i tak coś jest nie tak. Pierwsze co pomyślałam że wina opony bo tak było czuć w kabinie , ale z oponami wszystko oki. Mechanik sprawdził wał, poduszki pod silnikiem, krzyżaki , wszystko co ma wspólnego z napędem ale drgania jak były tak są . dodam że Navara jest w automacie . proszę o pomoc bo pomysły się skończyły i nie wiadomo co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mechanik sprawdził wał, ale nie tak dawno temu jechałem fordem transitem i też strasznie nim drżało, winny był wał. Wcześniej pisałaś, że wymieniałaś uszczelniacz, czyli wał był ruszany i ja bym to obstawiał. Dodam że w transicie drgania były największe przy prędkości około 60km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna85

Witam

Uszczelniacz był wymieniany wczoraj , a objawy z drganiami miałam tuż przed zamiarem wymiany uszczelniacza u mechanika. Więc mechanik wymienił uszczelniacz posprawdzał wszystko i nie wiadomo co dalej robić.

Marcin_gru a u Ciebie w Fordzie jak winą był wał to go wymieniałeś na nowy czy wyważenie załatwiło sprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford nie mój, więc w poniedziałek się zapytam co z nim zrobili i wtedy dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzawdzony przedni wał ? Szczególnie czy nie ma luzu na krzyżakach i na rozsuwanym wielowpuście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna85

W poniedziałek jadę wymienić przedni krzyżak bo ponoć jeden jest do wymiany, ale czy jeżeli przedni krzyżak był by winny to auto drgało by nawet na postoju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek jadę wymienić przedni krzyżak bo ponoć jeden jest do wymiany, ale czy jeżeli przedni krzyżak był by winny to auto drgało by nawet na postoju??

 

No nie bardzo. Może padające koło dwumasowe ? Wciśnij sprzęgło i zobacz czy jest jakaś różnica. Sprawdź też poduszki silnika oraz czy naciągnięte są paski klinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście obstwam przedni wał , wykręć go i się przejedź to tylko 8 śrób. Bez wału mozna jeździć, a będziesz wiedziała w 100% czy to wał czy nie . Osobście mialem identyczny przypadek tylko drgania zaczynały się od 80 km/h

Edytowane przez Sabt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna85

Witam

Już wszystko jasne , wał wyjęty krzyżak wymieniony, i już wszystko dobrze, ale wyważenie musiało być bo ponoć krzyżak już był w takim stanie że stał w miejscu i przeszło na wał, że ten nadawał się do wyważenia. Jestem już spokojna bo jest oki.

 

Pozdrawiam wszystkich i mniej psucia, więcej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...