Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

co ile wymiana oleju w skrzyni biegow i w tylnym moscie


ceniakenzo

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcial bym sie dowiedziec od kogos madrego kto juz to przewertowal ten temat , co ile km lub co ile czasu powinno sie wymieniac olej w automatycznej skrzyni biegow i w tylnym moscie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak mam E klase i w ASO mówili parę lat temu że się nie wymienia .Jak zaczęły padać skrzynie to zaczęli wymieniać olej.

Ja sprawdzam organoleptycznie i wymieniam tak koło 70 tys.Wkładam taka sprężynkę-spiralę do wlewu oleju ,jak wyciągniesz powinien być czerwony-świeży ,pomarańczowy,żółty jak już robi się zielony,brunatny to trzeba szybko wymienić.

W skrzyni przynajmniej w mercu jest filtr,magnes neodymowy(jak go nie masz to kup np. na allegro i przyklej w okolicy korka ściągnie opiłki na dół.

Ważne jest żebyś spuścił stary olej z węży, w mercu to ten górny przed skrzynią na włączonym silniku wywali jeszcze z 3,5 litra starego przemieszanego z nowym tz. najpierw leci stary a potem wymieszany.

W mercu taka operacja to 350 pln.

 

Doczytałem instrukcje, jest tak tylny most LSD czy benzyna czy diesel co 30 tys.

skrzynia biegów manualna,przekładnia co 60 tys.

to tyle o automacie nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opacinski

Znajomy chciał wymienić / z mechanikiem / olej z automaycz. skrzyni i skończyło się na wymianie całej skrzyni na nową - bo nie wiedzielico i jak. Spuścili stary - wlali nowy i skrzynia przestała im działać. Twierdzili, że zapowietrzona, ale czy tylko to? To był chrysler V6 automat oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje wymiany oleju w automacie.

 

Statyczna i dynamiczna

 

Przy pierwszej wymienia się tylko część oleju.

Nie wiem ile wchodzi do Tyrana ale zazwyczaj wystarcza 3-6 litrów oliwy i gitara.

Dynamiczna to zlanie całego oleju zewsząd i lanie nowego aż nie zacznie wylatywać czysty.

Gdy robiliśmy dynamiczną w Jeepie XJ to poszło ok 13 litrów oleju :) ale wylatywał taki jak wlewaliśmy.

 

Nie wydaje mi się, żeby dynamiczna była potrzebna..... różnicy nie odczułem ani ja ani skrzynia.

 

W skrzyni w Audi A4 2.8 wymieniałem raz na 2 lata statycznie czyli co jakieś 18 - 20 tyś km,

i tego bym się trzymał, żeby ładnie jeździło. (co dwie wymiany w silniku) W E36 i w W220 też tak robiłem zawsze.

 

W moście też, chyba że auto w teren to co kilka konkretnych topień :) :) :) bo zawsze coś tam naleci.

 

Z resztą w moście to koszt max 200 zł z wymianą więc można jak w silniku wymieniać.

 

 

A co do tego Chryslera to nalali nie taki olej pewnie jak powinni i ją strzeliło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

aha czyli skrzyni nie ruszam . tylko w tylnym moscie olej wymienie :D wielkie dzieki ;)

 

Są dwa rodzaje wymiany oleju w automacie.

 

Statyczna i dynamiczna

 

Przy pierwszej wymienia się tylko część oleju.

Nie wiem ile wchodzi do Tyrana ale zazwyczaj wystarcza 3-6 litrów oliwy i gitara.

Dynamiczna to zlanie całego oleju zewsząd i lanie nowego aż nie zacznie wylatywać czysty.

Gdy robiliśmy dynamiczną w Jeepie XJ to poszło ok 13 litrów oleju :) ale wylatywał taki jak wlewaliśmy.

 

Nie wydaje mi się, żeby dynamiczna była potrzebna..... różnicy nie odczułem ani ja ani skrzynia.

 

W skrzyni w Audi A4 2.8 wymieniałem raz na 2 lata statycznie czyli co jakieś 18 - 20 tyś km,

i tego bym się trzymał, żeby ładnie jeździło. (co dwie wymiany w silniku) W E36 i w W220 też tak robiłem zawsze.

 

W moście też, chyba że auto w teren to co kilka konkretnych topień :) :) :) bo zawsze coś tam naleci.

 

Z resztą w moście to koszt max 200 zł z wymianą więc można jak w silniku wymieniać.

 

 

A co do tego Chryslera to nalali nie taki olej pewnie jak powinni i ją strzeliło :)

 

 

Kolego jeszcze jak bys mogl mi przyblizyc troche bardziej ta wymiane w skrzyni biegow statyczna . ile tego oleju trzeba wymienic i jaki olej wlac?? niemam pojecia co tam jest nalane moze byc inny ?? one sie jakos lacza te oleje czy musze wiedziec jaki jest zalany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...