Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki klucz do odkręcenia filtra oleju


Gość kamel194

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamel194

Witam jestem nowy na tym forum.Chciałbym się dowiedzieć jaki jest najlepszy klucz do odkręcenia filtra oleju w nissanie navara d40 2.5 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamel194

No też zastanawiałem się o nasadkowym bo próbowałem łańcuchowym w pracy przy innym samochodzie ale to więcej nerwów niż to jest warte.A jak np brać bo to nie będzie tylko do navary ale też do innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik odkręcił kluczem paskowym, podobnym do tego:

http://allegro.pl/klucz-do-filtra-oleju-60-110-mm-expert-facom-i2297770246.html

 

Podchodził do filtra z kanału i chyba od dołu rzeczywiście jest lepsze dojście niż z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość budmiller

No jeśli zrobił to od dołu to wielki szacun dla tego mechanika i pytanie jak to zrobił bo dostęp od dołu to porażka,od góry jest OK ale producent przewidział odkręcanie za pomocą klucza nasadowego jak ktoś ma dobry uścisk w dłoni to też da rade a i łańcuchowym od biedy też można odkręcić po małej gimnastyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli zrobił to od dołu to wielki szacun dla tego mechanika i pytanie jak to zrobił bo dostęp od dołu to porażka,od góry jest OK ale producent przewidział odkręcanie za pomocą klucza nasadowego jak ktoś ma dobry uścisk w dłoni to też da rade a i łańcuchowym od biedy też można odkręcić po małej gimnastyce.

Zrobił normalnie - ręką. Od góry wytarł tylko to miejsce gdzie się filtr przykręca, no filtr przykręcił też od dołu. Ale każdy robi jak mu wygodniej. Dostęp miał z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...