Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

radio


bertw

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że coś słaby mam zasięg radia w p12, zaraz po wyjechaniu z miasta zaczyna szukać sygnału. coraz częściej jeżdzę z włączoną płytą, bo mnie to wnerwia. Wcześniej tego nie było, tak mi się przynajmniej wydaje, gdzie szukać przyczyny, przy antenie mogło się wypiąć czy raczej w radiu gdzieś na panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na dłuższy bat i skończył się problem a róznice przede wszystkim widać na zakopiance gdzie rds nie szaleje na każdej górce i dolince

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest na gumowej podstawce , bądż łaskaw tam zaglądnąć a uzyskasz odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z radyjkiem mam problemy tylko w kraju .Jezdrze po ..eurolandzie i ok,tylko jestem w ojczyzniei szuka...nie wiem czego.Na dolnym slasku jest jeszcze ok ale jak jade na slask lub w okolice Czestochowy to masakra,plyta lub transmiter fm az sie gotuje .zalozylem nawet wzmaczniacz antenowy ,ciut lepiej ale dalej..lipa,eska ucieka co 2-3 minuty.......................... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest na gumowej podstawce , bądż łaskaw tam zaglądnąć a uzyskasz odpowiedż

 

No tak i pewnie jest w okolicy bajzel ale przecież antena masowana jest od dolnej nakrętki ze specjalnymi bolcami wbijajacymi się w blache

Jak pisałem dłuższy bat zakończył mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja aktualna antena na dachu ma 40 cm dllugosci, odkreciłem, wyczyściłem kontakt sprayem, moze pomoże. Czy można kupić dluższą, żeby nie wyglądało głupio. jak zajżeć pod tą gumową podkładkę, od wewnątrz ją odkręcić czy mozna ja kajoś zdjąć, próbowałem ręką odchylić ale się nie da, śrubokręem nie próbowałem, boję się że zarysuję dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kombi odslania sie podsufitkę i odpina klipsy i mozna dojsc tyle moge powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja aktualna antena na dachu ma 40 cm dllugosci, odkreciłem, wyczyściłem kontakt sprayem, moze pomoże. Czy można kupić dluższą, żeby nie wyglądało głupio. jak zajżeć pod tą gumową podkładkę, od wewnątrz ją odkręcić czy mozna ja kajoś zdjąć, próbowałem ręką odchylić ale się nie da, śrubokręem nie próbowałem, boję się że zarysuję dach.

 

Jesli chcesz dostac się do anteny to tylko od środka bo jest przykręcona jakąś nakrętką 22 ale najpierw kup kilka spinek do podufitki bo przy sciąganiu pekają

Odginasz ją i robisz co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja poszedłem krok dalej i zdemontowałem antenę do płytek wzmacniacza. Co można poprawić? Przede wszystkim styk między gniazdem masztu a płytkami jest zaciskowy. Według mnie można podlutować żeby usztywnić i poprawić styk. Trzeba też sprawdzić jakość lutów i stan ekranowania przewodu. Jak podejrzewam bolączką będzie patyna i kruszenie ekranu. Druga sprawa jaką zauważyłem to lepszy odbiór bez (?) zasilania wzmacniacza. Śmiało mogę stwierdzić, że znacznie lepszy odbiór jest na samej antenie. Więc od dzisiaj ciesze się radiem oszczędzając prąd na wzmocnienie :whistle: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...