Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

Rezerwa


WOLF79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,macie orientację ile można przejechac po mieście po zapaleniu się rezerwy.Czy mam się kierowac tym co pokaże komputer tzn.nie raz pokazuje 30 i zapala sie lampka a nie raz 15 i dopiero sie pali.Precyzujac od jakiego momentu moge dalej nie pojechac???

Dzieki za pomoc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się nigdy nie zaświeciła, choć na kompie pokazywało 17....................

 

Myślałem że nawet nie ma jej, albo spalona, ale przy zapłonie jak kontrolki się zaświecają to ona też się zaświeca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wskazówka zrówna się z 0 lub bedzie poniżej to już możesz trzęść portkami

generalnie jest to ok 100km i ok 10l od zapalenia się kontrolki

czasem przy mocno eko jeździe wcześniej zapapli cisię kontrolka niż kom pokaże gwiazdki *** może dawac jeszcze 12-22km

Na bahnie jak mi palił ponizej 5l/100km to już wskażnik miałem przy 0 a komp jeszcze wskazywał 50km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz bylem zmuszony do jazdy na...dojazd do stacji (na autostradzie)komp pokazywal juz ****a dojechalem jeszcze 35 km,dotankowalem i pilnuje zeby historia sie nie powtorzyla,Nie pamietam dokladnie kiedy sie zapala kontrolka rezerwy,zawsze mam prawie pol zbiornika bezyny i zawsze pelny zbiornik gazu...........

Edytowane przez diabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumując od pokazania ------- mamy jeszcze zapas ok.30 km ?

spokojnie 30 km jeszcze zrobisz-problemem moze byc to,ze wtedy pompa paliwa ma wieksze szanse na zatarcie sie.ale oczywiscie moze to sie nigdy nie zdarzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer podaje średnia na cały dystans od ostatniego wyzerowania nie kąłmie tylko wylicza jak jeździłeś eko przez ostatnie 457km a astatnie 100 dałeś w palnik to średnia bedzie mniejsza niż gdybyś odwrotnie jeździł

to jest tylko elektronika ułatwoajaca funkcjonowanie nie przejmuj sie zbytnio wskazaniami po prostu delektuj sie jazdą traktuj to jako dane szacunkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek7708

Jak zapali sie rezerwa jedz i zatankuj np.wlejesz 55l czyli w baku miałes 7l jeszcze i na przyszlosc bedziesz wiedział u mnie jak zapala sie rezerwa to wiem ze mam jeszcze 8l ale lepiej nie czekac az sie zapali tylko tankowac wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...