Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Check Engine - o co tu chodzi?!


Gość McDżordż
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mieszkam w UK

Jeden kolo z pracy poprosil mnie o pomoc przy Renault Modus 2006, 1.6 benzyna 60.000mil (czyli 100.000km) na liczniku, automat. Czyli to samo co Nissan Note i z tego co sie orientuje ten silnik 1.6 jest wlasnie produkcji Nissana stad moja wizyta na tym forum.

 

Problem: Kontrolka Check Engine i skaner pokazuje wypadanie zaplonow na 4tym cylindrze (kod: DF062 i DF436). Miejscowy mechanik zamienil cewki zaplonowe 2 i 4 i ponownie odpalil auto po skasowaniu bledow, kody powrocily. Sprawdzil tez kompresje: cyl 1 140, cyl 2 140, cyl 3 120, cyl 4 140. Po sprawdzeniu kompresji zamienil swiece miedzy cylindrami 2 i 4 i ponownie po skasowaniu kodow i ponownym uruchomieniu silnika te same kody powrocily.

 

Prawdopodobna diagnoza: Niesprawny wtryskiwacz na 4tym cylindrze.

 

(Na marginesie dodam, ze dodatkowo auto nie przeszlo przegladu z powodu zbyt duzego wyziewu CO z wydechu co nie dziwi przy wypadaniu zaplonow)

 

Moje pytania:

1. Czy moze mnie tu ktos nakierowac na forum lub wyslac na priv procedure wymiany wtryskow w tym silniku?? (wiem, ze strasznie ciasno jest pod maska i ten mechanik powiedzial kolesiowi ze trzeba bedzie sciagac kolektor dolotowy??? dlatego poprosil mnie o pomoc, coprawda kiedys wyciagalem wtryski w mojej MAZD'zie 323 2.0 ale to byla inna bajka bo wszystko bylo na wierzchu)

2. Czy rozrzad w tym silniku jest napedzany paskiem czy lancuchem?

3. Jak juz sie rozpisalem czy wie ktos jak sprawdzic poziom/wymienic olej w automatycznej skrzyni w tym modelu (powinno byc jak w Nissan NOTE 1.6 auto).

 

Dzisiaj zamienilem wtryski 3 i 4 ale blada dalej pokazuje wypadanie zaplonow na 4tym wiec juz nie wiem co to moze byc.

 

Czy ktos tu jeszcze zaglada na te forum??

 

Za wszelka pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.

 

Bartek.

Edytowane przez boyazont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...