Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwy wielozawór?


lkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Jestem nowy na forum i od niedawna mam gaz w mojej almerce więc proszę o wyrozumiałoś.

Almera 1,4 GX 96r.

Instalacja: TOMASETTO

Zbiornik: koło - STAKO 34l

Elektronika: emulator STAG2-E4/1, kontroler sondy lambda: STAG2-L

 

Proszę o informację czy ta instalacja jest OK i czy nie ma z nią problemów.

 

Piszę na forum, ponieważ przy ostatnim tankowaniu gazu do pełna nie odbił mi wielozawór w zbiorniku.

Czy to oznacza, że jest on uszkodzony i czy w związku z tym jest możliwe napełnienie zbiornika do więcej niż 80% pojemności całkowitej.

Czy jest to zjawisko groźne?

Proszę o odpowiedź, ponieważ w temacie gazu jestem laikiem.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jestem nowy na forum i od niedawna mam gaz w mojej almerce więc proszę o wyrozumiałoś.

Almera 1,4 GX 96r.

Instalacja: TOMASETTO

Zbiornik: koło - STAKO 34l

Elektronika: emulator STAG2-E4/1, kontroler sondy lambda: STAG2-L

 

Proszę o informację czy ta instalacja jest OK i czy nie ma z nią problemów.

 

Piszę na forum, ponieważ przy ostatnim tankowaniu gazu do pełna nie odbił mi wielozawór w zbiorniku.

Czy to oznacza, że jest on uszkodzony i czy w związku z tym jest możliwe napełnienie zbiornika do więcej niż 80% pojemności całkowitej.

Czy jest to zjawisko groźne?

Proszę o odpowiedź, ponieważ w temacie gazu jestem laikiem.

Dziękuję.

 

jesli isntalka na gwrancji zglos to. kaza Ci wyjezdzic ggaz do konca i dadza Ci nowy wielozawor lub podegna plywak. Co do bepsiecznosci - jesli Ci wielozawor nie odbije sam zarzadz wylaczenie LPG po przekorczeniu bepziecznej ilosci gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, ale czy jak mam butlę 34l i uszkodzony wielozawór to napełnię ją do 34l i dystrybutor LPG zatrzyma się automatycznie?

 

Instalacja na gwarancji, więc zrobię tak jak radzisz. Mam nadzieję, że wymienią bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale na każdym dystrybutorze jest wskaźnik ciśnienia gazu podawanego do butli. Pracownicy obsługujący te urządzenia wiedzą i widzą kiedy coś jest nie tak ( ciśnienie przekracza zakładaną liczbę ) i sami na to zwracają uwagę. Poza tym 20% zapasu to dużo. Jest to związane z faktem, że kiedy jest bardzo gorąco np. latem, zmienia się objętość gazu w stanie ciekłym - rośnie. Nowe butle maja też specjalne zawory upustowe. Jeżeli ciśnienie przekroczy krytyczną liczbę to po prostu wywali gaz do bagażnika. Jak nie będziesz woził tam zapalonej swieczki :D to nic Ci nie grozi. Na koniec prosta porada. Wyjeździj cały gaz i zatankuj do pełna. Zobacz ile wejdzie i wszystko będzie jasne. Jeśli to będzie 80-88% teoretycznego stanu to machnij ręką,jak więcej to jedź do gazownika z pustym zbiornikiem, bo szkoda gazu. Ja sam mam zbiornik 80 litrów a wchodzi 69. Pojechałem do 3 gazowników na wszelki i wypadek i każdy z nich powiedział to co zamieściłem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Zobaczę jak zatankuję ile mi wejdzie, ale instalacje mam na gwarancji wiec i tak do nich pojade po nowy wielozawór. A na razie będe jeździł spokojniejszy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka drugiej generacji. W cyklu mieszanym autko pali ok 9l/100km.

Wiekiej różnicy nie odczuwam przy gazie, ale przy benzynie się dławi. Ale tp wina zle dobranego miksera bo czesciowo przesłania miernik przepływu powietrza. Jutro dzwoie do nich i umawiam sie na wymiane miserka. Jak beda sciemniac ze to nie mikser to wtedy zaproponuje im demontaż istalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...