Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ+2 a felgi 16"


jangcyc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze w salonie powiedzieli że nie da rady, muszą być koniecznie 18", jak to jest na prawdę bo czuję iż chcą mnie naciągnąć.

P.S. koła mają być do zimówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar nie zależy od tego czy QQ czy QQ+2 ale od tego jaki masz silnik. Jeśli 2,0dci to zaciski hamulcowe nie zmieszczą się w felgi16 cali, ale spokojnie mozesz założyć 17-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w salonie powiedzieli że nie da rady, muszą być koniecznie 18", jak to jest na prawdę bo czuję iż chcą mnie naciągnąć.

P.S. koła mają być do zimówek.

Kolega ma rację zależy od silnika. Do QQ+2 1.6 pasują 16" - z doświadczenia osobistego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2.0 benzynkę 4x4

P.S. a jak wysokie uda się założyć na 16" np.215/75 ?

Edytowane przez jangcyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie jest 215/65x16. Wtedy promień toczenia nie ulega zmianie.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2.0 benzynkę 4x4

P.S. a jak wysokie uda się założyć na 16" np.215/75 ?

do 2.0 16" nie pasują - za duże są zaciski hamulcowe. Jak kolega pisał wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Po przeczytaniu postow wnioskuje ze jednak uda sie do QQ+2 2.0 benz. załozyc felgi stalowe 16.

problem dostyczy tylko +2 2.0 dci oraz 2.0 benz 4x4.- Tak mi powiedzieli w salonie Oddysey Wawa. Czy mają racje??? Koszty felg 18/17 z oponami zimowymi sa spore...

Pozdrawiam

 

ax99

Edytowane przez ax99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do QQ 2.0 benz. 4x4 pasują felgi 16 cali. Wiem na 100%, bo mam. Także koło dojazdowe jest na stalowej 16. I przy okazji, nakrętki od Alu także bez kłopotów pasują do stalówek. Ten sam profil łba. Inaczej nie dałoby się przykręcić zapasu....

 

A różnica w cenie opon 17" i 16" sfinansowała mi komplet felg stalowych na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to już razy było pisane, że do WSZYSTKICH wersji QQ "krótkiego" pasują felgi 16".

 

Temat jest o QQ+2 bo tutaj najwyraźniej są niejasności. Serwis i instrukcja twierdzi, że do obu 2.0 felgi 16" nie pasują a kolega picad przymierzał i było OK. Może 4x4 tez gra rolę?

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja do mojego qq +2 podałem VIN ( 2.0 benz) i Pan w salonie stwierdzial ze 16 wejdą ;)

nie jesteś 1 osobą która to potwierdza ,że są egzemplarze QQ+2 2.0i do której pasują 16" koła - najlepiej to fizycznie sprawdzić !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm,

QQ+2, i-way, silnik 2.0 benzyna, oryginalnie 18' felgi. Tyle się naczytałem, że 16' nie będą pasowały i w końcu nie wiem komu wierzyć...

opony_qq2.jpg

Napisałem do dealera - zobaczymy co odpisze.

 

DOPISANO1

Koła 16” w QASHQAI+2 pasują jedynie do wersji 1,6 benzyna VISIA. W każdej innej wersji (Pan ma 2,0 benzyna I-WAY) są większe zaciski hamulcowe, co oznacza konieczność stosowania felg 17”

 

DOPISANO2

Teraz kolejny problem - jakie 17tki stalowe, skoro w książeczce mamy: stalowe 16 x 6.5j, 16 x 4t, 17x 4t

Przy aluminiowych jest: 16 x 6.5J, 17 x 6.5J, 18 x 6.5j

Edytowane przez b3rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurde własnie jestem na etapie zakupu. Chcę do Q+2 I-way zamiast 18 dać 17 by sama opona zimowa była trochę wyższa. Znalazłem na stronie "alucenter" felgi identyczne jak te na których jest sprzedawany model 026 MB.

W punktach wulkanizacyjnych pieprza rózne głupoty. Raz ok raz że nie wejdzie bo zaciski, a to że felgi to pewnie chiny itp. Człowiek moze zgłupieć. Zasięgam info dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem 16" dotyczy pewnie tylko QQ+2 2.0 dci 4x4, z racji większej masy z przodu są większe zaciski i stąd nie wejdą 16" ja mam 17" alusy, bo chyba nie ma takich stalowych w rozmiarze 17"

nie wiem jak to jest w benzynie, ale w dieslu ten model który wymieniłem na pewno nie ubierzesz w 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam QQ +2 2.0 benzyna 4x4. W ubiegłym roku przerabiałem temat kół 16- calowych pod kątem zimówek. W jednym z warsztatów przymierzali mi dwie felgi o takim rozmiarze - stalową i alu. Niestety w obu przypadkach problemen były zaduże zaciski klocków hamulcowych na przedniej osi. Ostatecznie zdecydowałem się na 17- stki, bolesny wydatek :thumbsdown:

 

PS.

Tabliczką na słupku z rozmiarami opon niestey nie można się sugerować, już nawet w salonach nissana do tego doszli :)

Edytowane przez pinja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Mam Qashqai z 2009 1,6 benzyna z felgami 17 cali i chciałbym zmienic na 18 stki. Czy są tu jakieś ograniczenia dotyczące modelu?

Czy na naszych dziurach będzie duza różnica w komforcie prze niższy profil?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Możesz montować. Tragedii nie ma co do komfortu ale ja bym trzymał 17tki. Więcej gumy to zawsze lepiej. Ja mam zimowe 16tki i różnice w komforcie trochę czuć ale jak pisałem nie jest to jakaś przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, podobają mi sie te 18-stki i chyba sam chcę sobie przetłumaczyć że będzie ok, ale jeżeli ktoś zaobserwował znaczna różnicę w komforcie to proszę o informację - wtedy zostanę przy 17 stkach, też są ładne :)


dzięki, podobają mi sie te 18-stki i chyba sam chcę sobie przetłumaczyć że będzie ok, ale jeżeli ktoś zaobserwował znaczna różnicę w komforcie to proszę o informację - wtedy zostanę przy 17 stkach, też są ładne :)

 

Właśnie zamieniłem 17 stki z oponami Bridgeston Dueler na 18 stki z Continentala - moim zdaniem jazda na nich wydaje sie bardzij komfortowa pomiomo niższego profilu - pewnie dlatego że nie są tak twarde jak Bridgestone.

Edytowane przez tom747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

QQ+2 2.0 benzyna 4x4. 16'' nie pasują - sprawdzałem :(

Zaciski hamulcowe są za duże.

 

 

Także gdyby ktoś chciał, to mam do sprzedania:

 

- komplet felg stalowych (oryginalne Nissana),

- opony Pirelli Sottozero 215/65/R16 przebieg znikomy (jeszcze są te kolorowe paski na oponie)

- kołpaki oryginalne

 

Kupiłem je od innego forumowicza w dobrej wierze, że będą pasować, niestety życie zweryfikowało.

 

Cena: 1500pln (nie podlega negocjacji), gdyby ktoś był zainteresowany proszę o wiadomość na priv

 

Edit: sprzedane.

Edytowane przez Michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...