Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p12] engine check a rozładowany akumulator


Gość mesje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Engine check pojawia się nie pierwszy raz, ale na moje pytanie odpowiedzi w dotychczasowych wątkach nie było.

 

Rzecz dotyczy sprowadzanego samochodu, którego kupno rozważam - Primera P12 2003 1.9 TDi.

Jednak problemem jest kontrolka engine check, która świeci się cały czas na czerwono.

Nie towarzyszą temu takie objawy, jak były opisywane w innych wątkach, jak np. wyłączenie klimatyzacji, zwiększone obroty, etc.

 

Sprzedawca twierdzi, że komputer nałapał błędów ponieważ akumulator był rozładowany przez dłuższy czas.

Dodam, że kontrolka nie zgasła po tym jak silnik się rozgrzał a auto było na chodzie przez jakieś 0,5h.

Ogólnie silnik pracuje równomiernie i akustycznie nie wzbudza podejrzeń. Zdaję sobie sprawę, że to za mało, żeby powiedzieć, że wszystko jest okej.

 

Mam więc pytanie czy taki scenariusz jest możliwy? Czy może się zdażyć, że po rozładowaniu akumulatora, kontrolka będzie się świeciła stale na czerwono?

Czy raczej należy uznać, że kontrolka świeci się z powodu innych usterek?

 

Będę wdzięczny za waszą pomoc. Brak mi doświadczenia, żeby samemu dobrze tą kwestię ocenić.

 

Z góry dziękuję za waszą pomoc i mam nadzieję, że dołączę do grona posiadaczy tego autka :-)

Pozdrawiam!

 

mesje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona to zawodniony filtr paliwa lub uszkodzone świece żarowe ( sprawdź miernikiem świece i wymień filtr paliwa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sprawdź co pisał voyager mozesz też zwykła kontrolka

2 na ogół odłączenie akumulatora resetuje kompa to jest bujda o nałapaniu błedów tutaj musisz zneleźć tanie dojscie do kompa i zczytać błędy to bedzie wiadomo co i jak

3 szukaj innego auta odpuśc sobie p12 weź starsze p11

4 to jest TDi czy dci TD wskazywałoby na zwykłego dizla a dc to komonrejl

5 musisz nim sie przejechac poszukaj kogos z klubowiczów z okolicy i dogadaj sie z kimś na ogledziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że jedna świeca żarowa jest przepalona to kontrolka będzie się paliła cały czas.Po wymianie świecy i przekręceniu stacyjki wszystko powinno zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej .

Ja mam tak od dwóch lat .

Zapal auto i poczekaj jak się rozgrzeje gdy się nagrzeje zgaś silnik jeśli po ponownym uruchomieniu kontrolka przestanie świecić to znaczy że świecą żarową jest coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...