Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne zachowanie podczas odpalania


Gość Hero

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Mam dziwny objaw podczas zapalania na benzynie, strasznie dlugo musze krecic zeby zalapal silnik i zapalil...Zaczynam miec powazne podejrzenia co do pompy paliwowej, na co jeszcze ewentualnie warto by zwrocic uwage ?

Zaznaczam ze na LPG dziala bez problemu. Czy warto moze jeszcze wymienic swiece i kable zaplonowe ?

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable zaplonowe?? maxima nie posiada takich!!! kazdy cylinder ma swoja cewke a od nich tylko idzie sygnal z ECU.

 

1. Sprawdz cisnienie paliwa,

2. Zmien swiece

3. Sprawdz akumulator

4. Wymien filtr paliwa

 

To tyle co mi przychodzi do glowy.

Mam jeszcz ebardziej drastyczne pomysly ale nie chce cie straszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem wymieniłem swiecie i było wszystko ok ale puźniej znowu zaczeło sie to powtarzac. ale wina moze tego ze załozyłem zwykłe a nie platynowe????

 

wina moze byc jeszcze paliwa tak mi sie wydaje bo zalałem teraz ostatnio innego i jaik na razie jakby troszkie sie polepszyło a jutro jade sam na sprawdzenie pompy paliwa bo takie tez mam perzypuszczenia

 

 

jakby ktos wiedzieł czego to przyczyna to prosze na forum o pomoc

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy jest tak ze raz ci zapala bez problemu a raz w ogole nie mozesz go zapalic oraz czy zdaza Ci sie ze zgasnie Ci jak np. zatrzymasz sie na swiatlach??Miałem podobny problem.Okazało się że miałem padnięty czujnik temperatury chłodzenia i zdarzało się ze podawał mi paliwo w lecie na -30 st Celcjusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm az tak zle nie mam zeby gasl na swiatlach, natomiast jak zgasnie mi na gazie to pozniej dlugo nie moge uruchomic na bezynie...

Bede musial rzeczywiscie sprawdzic cisnienie paliwa i filtr paliwa bo swiece wlasnie zmienilem, akumulator sprawny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm az tak zle nie mam zeby gasl na swiatlach, natomiast jak zgasnie mi na gazie to pozniej dlugo nie moge uruchomic na bezynie...

Bede musial rzeczywiscie sprawdzic cisnienie paliwa i filtr paliwa bo swiece wlasnie zmienilem, akumulator sprawny...

 

Mam nadzieje ze nie bedziesz mial tego co ja mialem.

Brrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ;(

Bo u mnie wszystko juz bylo sprawdzone i nawet servis rozlozyl rece( dziady pier.....e )

Jjak cos Ci wymysla juz do wymiany to plac kase wtedy jak bedzie dobrze. Bo niektorzy kaza Ci pol samochodu wymienic zanim trafia co jest faktycznie popsute. Ja mialem szczescie bo przekladale czesci od kumpla.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: :?: no a nie mozna podlaczyc komputeraz i sprawdzic co jest?? mimo ze lampka czeck engine sie nie swieci to nie znaczy ze ECU nie wykrywa bledu. czasem sa "kody duchy" przy ktorych lampka sie nigdy nie zaswieci :?: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...