Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Problem z silnikiem, spalanie, obroty.


Gość Menes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Postanowiłem założyć ten temat ponieważ nie długo stanę się chyba bankrutem.

Mam kilka problemów ze swoim sunny:

Gdy kupiłem auto, miało bardzo słabą moc, okazało się, że pracuje na 3 gary więc, zmieniłem świece i przewody(miałem od poprzedniego egzemplarza) filtr powietrza i sunny tak jakby odżył lecz nadal da się od czuć jak raz któryś gar się wyłącza a raz się załącza, po prostu chodzi o przerywanie(Jaka przyczyna? ). Druga usterka to falujące obroty, czasami nawet zgaśnie po dojechaniu do skrzyżowania i wciśnięciu sprzęgła, w sumie zdarza się, że obroty są w porządku, ale nie zawsze(Jaka przyczyna?). Trzecia usterka chyba największa i najbardziej rozpaczliwa.. po tankowaniu za 50zł (jakieś 8.5 litra pb) przejechałem ostatnio jedyne 48KM! na początku nawet nie pomyślałem, że to z braku paliwa, ale jak się okazało było to prawdą. ;( Czym mogą być te usterki spowodowane?

Na koniec mam jeszcze kilka pytań.

- Czy filtr paliwa to jest taka puszka obok silnika do której dochodzą przewody z baku(od dołu) i wychodzą do silnika(u góry)? Widzę, że znajduje się w niej teraz paliwo w stanie postoje, ale jest ona pusta, nie ma żadnego filtru itd.

- Z jakiego powodu może nie działać wskaźnik paliwa? skoro po wyciągnięciu czujnika i poruszaniu pływakiem działa normalnie, a w baku już nie?

- Co sądzicie o montażu LPG?

 

Silnik z 1991, na gaźniku. 1.4 75KM.

 

Przepraszam, że tak wszystko na raz, ale w mojej okolicy mechanicy się nadają na *** , a jestem już całkowicie zdesperowany przez to auto.. Szczególnie proszę o pomoc co zrobić z tym potwornym spalaniem. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o przewody od swiec to sprawdz je jeszcze raz moze czasem nie lacza albo podmien ze znajomym na próbe, zas jesli chodzi o duze spalanie to upewnij sie ze nie masz wycieków paliwa (bezyna szybko paruje) sprawdz przewody itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...