Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie w P12


Gość qver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam primere 2.2 dci z 2005r i ostatnio zaczela mi palic 13l/100km, zawiozlem do mechanika wyczyscil mi egr, wymienil filtr powietrza, paliwa, oleju, olej i nic nie pomoglo, ma ktos jakas rade co moze jej dolegac/co jeszcze wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13l na trasie czy w miescie? na jakich odcinkach jezdzisz?? troszke duzo w miescie powinna ci brac z 9 l max na 17 lub 18" kołach , zalej fulla przejedz te 100km i dolej potwierdz to co pokazuje komputer bo rozumiem ze tym sie sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.1 w miescie na 17 kolach, wszystko co mi przyszlo do glowy to wymiana tych filtrow/oleju/egr, dodam ze staram sie jezdzic ekonomicznie, bez klimy z odpowiednim cisnieniem w oponach itp. Teraz bak jest pelny- przejade te 100km i zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy ci wtryski nie wariują, bo jeden wtrysk może powoli lać i zacznie ci spalanie rosnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zatankowalem do pelna przejechalem 100km po miescie- dotankowalem 5.5 litra(!) ropy, przejechalem nastepne 100km po miescie- dotankowalem 7.5 litra (na tej samej stacji przy tej samej pompie) czyli 200km po miescie daje srednio 6.5/100km a komputer dalej pokazuje swoje 10.7/100km. Wie ktos czy jest mozliwosc wykasowania komputera tak zeby pokazywal aktualne spalanie a nie cyferki wziete z sufitu? Inna sprawa ze nie spodziewalem sie zeby silnik o pojemnosci 2200 spalal 6.5 w miescie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja u siebie opcje zerowania średniego spalania mam wiec na wyświetlaczu powinna być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak jezdzisz po miescie na krotkich odcinkach to on ci taka srednia wyliczy to normalne jak zresetujesz na trasie polecisz eko to bedziesz mial 5,5 l to normalne acz kolwiek wynik troszke zawyzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między bajki można to spalanie średnie wsadzić w Primie, chyba że zresetujesz i zbadasz orientacyjnie na odcinku 100 km. Ważna jest wskazanie ekonomizera, ja tylko na tym polegam, jeśli już tam zaglądam, bo można sobie zdać sprawę z tego, że szósty bieg nie zawsze oznacza oszczędniejszą jazdę, a różnica spalania przy nie korzystaniu z "szóstki" gdy tego nie potrzeba to nawet 3-5 litrów na "setkę".

 

P.S. Mi zawyża mocno, tak na marginesie. Kiedyś sprawdzałem w trasie, pokazało mi na kompie (wyzerowanym przed trasą) 8,7 litra na "setkę", przy dystrybutorze wyszło 7,5 litra Pb95 na każde 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja u siebie opcje zerowania średniego spalania mam wiec na wyświetlaczu powinna być

 

Ja tez mam ta opcje i kasuje srednie spalanie za kazdym razem gdy tankuje : ) Zrobilem nastepne 200km (120 trasa 80 miasto) zatankowalem 14.68 wiec wychodzi po 4 probach srednio 6.8/100km a komputer dalej swoje 10/100km, chodzilo mi o to czy jest mozliwosc zresetowania komputera (nie sredniego spalania- robie to przy kazdym tankowaniu) tak zeby pokazywal spalanie zgodne z rzeczywistym a nie zawyzal z jakiegos powodu. Czy w waszych primerach dane z ekranu pokrywaja sie z rzeczywistoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z całym komputerem to niewiem. Ostatnio jechałem 320km z tego 40 było po mieście reszta trasa, zapaliła sie rezerwa wlałem 18 l i po dojechaniu do domu zapaliła sie rezerwa z tego co wyliczyłem to wyświetlacz mi oszukał o +/- 0.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ta opcje i kasuje srednie spalanie za kazdym razem gdy tankuje : ) Zrobilem nastepne 200km (120 trasa 80 miasto) zatankowalem 14.68 wiec wychodzi po 4 probach srednio 6.8/100km a komputer dalej swoje 10/100km, chodzilo mi o to czy jest mozliwosc zresetowania komputera (nie sredniego spalania- robie to przy kazdym tankowaniu) tak zeby pokazywal spalanie zgodne z rzeczywistym a nie zawyzal z jakiegos powodu. Czy w waszych primerach dane z ekranu pokrywaja sie z rzeczywistoscia?

 

 

A no to tego już nie wiem. Nie wydaje mi się by on trzymał w pamięci te średnie spalanie gdzieś jeszcze, nawet jak zresetujesz. Trzeba by się zastanowić nad tym, czy jakiś czujnik, który to przelicza nie jest uwalony u Ciebie. Mi zawyża czasem, ale max o jeden litr. U Ciebie to widzę grubsza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo spróbować zdjąć klemy z akumulatora na jakieś 30minut i wtedy zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut będzie mało chyba... ze 12 godzin musi bez baterii postać z tego co mi się o uszy obiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym komputerem jest chyba tak ze jak bd jechał przez dluzszy czas np. Na obwodnicy to ci po kilkunastu kilosach pokaże ze pali tyle co w trasie. Ostatnio tak miałem ze jechałem droga szybkiego ruchu i pokazało okolo 9 a potem w mieście podniosło się do 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja p12 kombi 2.2 di, felgi 16 opony 205/65 trasa mieszana, miasto itp , na 48 litrach przejade 670 km. Jak wyprzedzam to ładnie puszcza mi dymka, oj czarno jest.Minimalne robie 600 km, jezeli moja cała trasa to miasto i sa straszne korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja na trasie bierze 5,4 - 5,7 kombi na 17" v max 120 , jak deptam na autostradzie 160 i więcej to 7,5 -8l, w mieście jakies 7,5 i wyzej , jak samo miasto jezdze to za 100 zł na odcinkach max 12km przejade 230 km mozna powiedziec 230 km w korkach.... nie sugeruje sie kompem zbytnio na trasie srednia jest na kompie piekna a wystarczy ze wjade na miasto i zaraz urosnie prawie do 8 litrow w 30 min od przekroczenia granicy miasta :) a w 2 strone tj zbic srednia nie jest juz tak łatwo heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 2,2dci spala na trasie przy 110km/h ok. 5,5l/100km przy 130-140km/h ok.6,7l/100km.natomiast miasto i krotkie trasy to masakra-9-9,5l/100km.wszystkie wartosci z pomiaru wlanego paliwa-komputer na trasie pokazuje praktycznie tyle samo zas w miescie zawyza o ok.10-15 procent.zwiazane jest to chyba z tym ze przy postojach w korkach wyswietla sie niebotyczne spalanie wiec srednia wychodzi zawyzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież było o tym już na forum że komputer przekłamuje. Po pierwsze licznik spalania resetuje się po odłączeniu klemy na kilkanaście minut. Po drugie komputer nie przełącza sie w tryb spalania na motogodzinę w przypadku pracy na jałowym biegu . Co więcej traktuje spalanie jako 15l/100km, a więc jeśli postoi trochę z zapalonym silnikiem i przejedziesz mało km to spalanie zejdzie Ci do np.13L jak przejedziesz więcej to wtedy spalanie zacznie spadać, ale i tak nie jest ten licznik spalania wyrocznią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież było o tym już na forum że komputer przekłamuje. Po pierwsze licznik spalania resetuje się po odłączeniu klemy na kilkanaście minut. Po drugie komputer nie przełącza sie w tryb spalania na motogodzinę w przypadku pracy na jałowym biegu . Co więcej traktuje spalanie jako 15l/100km, a więc jeśli postoi trochę z zapalonym silnikiem i przejedziesz mało km to spalanie zejdzie Ci do np.13L jak przejedziesz więcej to wtedy spalanie zacznie spadać, ale i tak nie jest ten licznik spalania wyrocznią.

ale na autostradach pokazuje dobrze.przejechalem teraz 4kkm po autostradach i komp.pomylil sie o 0,2 l/100km w stosunku do rzeczywistego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnosnie p12 2,2dci 2004 z przebiegiem ok 125tys km . Nie mam pojecia jaki ma zalany olej a i nie moge znalesc odpowiedniej informacji co zalac a musialbym wymienic go. Z gory wielkie dzieki za jaka kolwiek pomoc i podpowiedz.

 

 

Edytowane przez Dan21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej syntetykiem 5/40 po1000-2000km spusc i zalej nowym i jeździj wymieniaj co 15oookm i powinieneś jeździć bez problemu - ale to droga impreza

możesz jeszcze sprawdzić lepkośc oleju

palcami czy klei sie lekko i jest płynny (syntetyk/pólsyntetyk - bardzo stary olej) czy klei się mocno i jest gęsty - oczywisci jak bedzie zimny

jesli będzie stary olej to moze bardzo smierdzieć sadzą lub mogą byc nieszczelne pierścionki

jeśli nie znasz przeszłosci auta to mozesz przejśc sobie na półsyntetyk 10/40 i na nim juz jeździć

ale temat oleju były poruszane w innych tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...