Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepalanie się żarówek H4 w Navarze


Jimmy Pif Paf

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się to zbyt częste - przepalone żarówki świateł mijania, raz nawet zdarzyło się obie jednocześnie. Zastanawiam się, czy to nie jakiś defekt instalacji elektrycznej. Mysłełem, że może drgania samochodu, podskakiwanie na wybojach itd - ale to chyba nie jest dobre wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt częste - określ to jakoś dokładniej. Zamontuj światła dzienne i żarówki pożyją dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zastosować patent z tego forum i przerobić czujnik świateł mijania. W mojej navarze przepalały się bardzo szybko żarówki świateł mijania. Generalnie wszystkie wysilone na przykład osram night breaker i philips xtreme, poświeciły dwa miesiące i szlak je trafiał. Może być jakiś defekt w instalacji, że są skoki wysokiego napięcia przy uruchamianiu silnika z włączoną funkcją auto, a może rzeczywiście to wina wibracji od silnika. Przerobiłem czujnik i uruchamiam najpierw silnik, a dopiero po tym włączam światła z pozycji "OFF na "AUTO" gałką. Po zakryciu czujnika mam w funkcji "AUTO" światła mijania i pozycyjne przez cały czas. Wydaje mi się, że w ten sposób żarówki wytrzymują dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez przepalały sie w tempie raz na kilka miesięcy. Kiedyś nawet obie na raz.

Na oko wydaje się to dziwne i też pomyślałem o jakimś błędzie instalacji, w drugiej kolejności o wibracjach i wstrząsach, ale z drugiej strony wspominając inne diesle - nie przypominam sobie takiego skutku.

Pomyślę może o tym czujniku, szczerze mówiąc nie rozpracowałem do tej pory funkcji auto, czyli jeździłem cały czas zapalając światła. ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była wada elektryki to znaczy za wysokie napięcie to w pierwszej kolejności walną by komp climatronic itp.

Żarówki siadają z powodu poprowadzenia zasilania ich najkrótszą drogą złącza są jeszcze nowe nie utlenione dlatego na 12V żarówce jest 13,8V i to bardzo dobrze bo światła świecą lepiej w takich warunkach pracy to zupełnie normalne trzeba zamontować światła dzienne i zapomnieć co to wymiana .Przełącznik ustawić na auto i wszystko działa samo ja zapomniałem co to wymiana żarówek

A jeszcze żarówki wymienia się zawsze parami bez względu czy jedna działa czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...