Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ŁADOWANIE AKUMULATORA


domelboss

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam taki problem mianowicie od dwóch dni zauwazyłem ze w czasie jazdy zapala sie i gasnie po chwili lampka akumulatora czerwona nie wiem czy to jakis styk luzny czy alternator swiruje czy akumulator pada prosze o pomoc od czego mam zacząc kontrolowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw posadził kogoś za kierownicę, samemu z miernikiem przy akumulatorze i poprosić o odpalenie silnika. No i patrzeć, czy spada na tą chwilę poniżej 13,8 volt, czy nie. Jeśli ładowanie OK, to może być wina akumulatora. Jeśli spada na chwilkę tylko i później wraca do normy, może się wieszać któraś szczotka, te suczki z reguły zużywają się nierówno. Ja zawsze jak wyciągam stare szczotki z alternatora, to jedna zużyta w 3/4, a druga praktycznie nie istnieje.

 

P.S. P12 ma swoje jazdy z elektryką i elektroniką, bardzo jest czuła na spadki napięcia, do tego stopnia że nawet po podpięciu przyczepki, wyłąpuje dodatkowe żarówki dołączone do układu elektrycznego i uruchamia swoje pikadełko przy wrzucaniu kierunkowskazów.

 

Masz jakieś dodatkowe AUDIO? Mocny wzmacniacz, itp...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opacinski

To co piszesz to na 100% wieszające się szczotki alternatora. Stąd zapalająca się lampka braku ładowania akumulatora.Przerabiałem tę robotę już kilka razy. Czeka Cię demontaż tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są szczotki w altku P12, tak przy okazji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są szczotki w altku P12, tak przy okazji???

 

z tyłu pod obudową

 

panowie mam taki problem mianowicie od dwóch dni zauwazyłem ze w czasie jazdy zapala sie i gasnie po chwili lampka akumulatora czerwona nie wiem czy to jakis styk luzny czy alternator swiruje czy akumulator pada prosze o pomoc od czego mam zacząc kontrolowac .

 

pojedź do elektryka i niech sprawdzi miernuikiem lub jak mówili sam skontroluj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jedna szczotka była juz zurzyta wymiana bardzo łatwa a koszt szczotek około 7 zł super wszystko jest juz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałeś alternator? Czy na samochodzie to zrobiłeś?

 

Daj jakieś foto gdzie są te szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyjmowalem alternatora

odkrecasz 2 srubki z pokrywy i 3 srubki ze szczotek i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to fajnie. Warto to wiedzieć na przyszłość. Szczotki dostałeś bez problemu konkretnie do P12, czy dobierałeś coś pod swój model alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...