Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano szarpie przy ruszaniu


Polowacka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam terrano .r 2000 przebieg 240000 tys.Podczas ruszania na jedynce delikaknie szarpie,czy to sprzegło?czy moze byc to jakiś inny problem ?Z góry dzięki za pomoc hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaraj opisac to troszke dokladniej.jak pracuje silnik.na biegu jalowym,i jak to dokladnie odczuwasz? przyczyn moze byc wiele.nawet zblokowane napedy,sprzegielka kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaraj opisac to troszke dokladniej.jak pracuje silnik.na biegu jalowym,i jak to dokladnie odczuwasz? przyczyn moze byc wiele.nawet zblokowane napedy,sprzegielka kola

Podczas ruszania na jedynce lub podczas cofania zaczyna delikatnie szarpac.Silnik pacuje równo z innymi biegami nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mechanik powiedział że to krzyżaki na wale - zresztą jest tu taki temat podobny - niestety niejako nie otrzymałem 100% potwierdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiem mechanikowi a mógbyś mi przesłac linka tego tematu.

 

Witam usterka została zdiagnozowana. Przyczyną szarpania były wybite poduszki pod silnikiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc może mój błąd najważniejsze że nie poszedłem w koszty. Tak czy inaczej szarpało przy ruszaniu i taki był temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów

Może pomogę moją sugestią w podobnych przypadkach na przyszłość.

W moim Terrano II 2001 jak w wielu z tych lat jest tylny most z LSD.Olej trzeba wymieniać co 60000km.

Kiedy zbliża się mniej więcej okres wymiany mam dokładnie takie same objawy jakie opisywał kolega.Lekkie szarpanie przy ruszaniu na jedynce.Temat trenowałem już dwa razy ponieważ dwa razy już zmieniałem olej przekładniowy w tylnym moście.Za każdym razem objawy były takie same.Za pierwszym razem oblałem się zimnym potem.Po wymianie jak reką odjął.Wydaje mi się że olej do przekładni LSD traci już swoje właściwości i blokuję częściowo most.W razie czego jest to niewielki koszt wymiany samego oleju - ale należy pamiętać że olej musi być do przekładni LSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...