Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Śmierdzi z klimatyzacji.

Kiwi

Recommended Posts

Dzisiaj wyjechałem z garażu włączyłem klimę i doleciał mnie zapach jakby octu. Po pewnym czasie zapach się ulotnił. Co to mogło być?? Czy mogła się rozszczelnić klimatyzacja???

Klime trzeba odgrzybić i filtr kabinowy wymienić:)

Ma może ktoś namiar gdzie można w Warszawie (Bielany, Żoliborz, Bemowo) tanio odgrzybić klimę?

I jeszcze pytanie czy jak klima dobrze chłodzi i tylko chwilę po uruchomieniu śmierdzi to wystarczy odgrzybić i wymienić filtr czy trzeba coś jeszcze zrobić, chodzi mi o to zęby mnie na nic nie naciągnęli?

Klimę przy odgrzybianiu zaleca się dobić gazem gdyż przez rok czasu ok 10% się go ulatnia.

U mnie waliło świeżo rozkopanym grobem. Byłem w Feu Vert (na Zamienieckiej) i dałem w lipcu zeszłego roku 300 PLN za ichni pakiet max. Wygląda, że zrobili co trzeba bo od tego czasu jest w porządku.

Pozdrawiam,

Kuba

Dostałem od kolegi ten preparat

http://moto.allegro.pl/crc-airco-cleaner-aktywna-piana-do-cz-klimatyzacji-i2347275326.html

I muszę powiedzieć że wcześniej wymieniałem często filtry bo mi śmierdziało po wył klimy .Po zastosowaniu tego preparatu smród przestał byc i już mam spokój :). Pewnie co jakiś czas będę pryskał preparatem do odgrzybiania.

Są różne preparaty APP kosztuje chyba koło 12 zł i zostawia cytrynowy zapach . Ale czy pomaga .Pewnie w jakimś stopniu tak w końcu są to preparaty do odgrzybiania klimy. Można to spokojnie samemu zrobić.

Każdy chyba umie trzymać śrubokręt w reku i odkrećić kilka śrubek od montażu schowka i wymienić filtr kabinowy i prysnąć tam tą pianka i wszytkie wloty powietrza w nogi też . Włączyć klime na kilka minut na obieg wew i pózniej wywietrzyć auto. Zawsze kasa jest w kieszeni za robote w warszt ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...