Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Śmierdzi z klimatyzacji.


Kiwi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wyjechałem z garażu włączyłem klimę i doleciał mnie zapach jakby octu. Po pewnym czasie zapach się ulotnił. Co to mogło być?? Czy mogła się rozszczelnić klimatyzacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś namiar gdzie można w Warszawie (Bielany, Żoliborz, Bemowo) tanio odgrzybić klimę?

 

I jeszcze pytanie czy jak klima dobrze chłodzi i tylko chwilę po uruchomieniu śmierdzi to wystarczy odgrzybić i wymienić filtr czy trzeba coś jeszcze zrobić, chodzi mi o to zęby mnie na nic nie naciągnęli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimę przy odgrzybianiu zaleca się dobić gazem gdyż przez rok czasu ok 10% się go ulatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie waliło świeżo rozkopanym grobem. Byłem w Feu Vert (na Zamienieckiej) i dałem w lipcu zeszłego roku 300 PLN za ichni pakiet max. Wygląda, że zrobili co trzeba bo od tego czasu jest w porządku.

 

Pozdrawiam,

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kolegi ten preparat

http://moto.allegro.pl/crc-airco-cleaner-aktywna-piana-do-cz-klimatyzacji-i2347275326.html

 

I muszę powiedzieć że wcześniej wymieniałem często filtry bo mi śmierdziało po wył klimy .Po zastosowaniu tego preparatu smród przestał byc i już mam spokój :). Pewnie co jakiś czas będę pryskał preparatem do odgrzybiania.

Są różne preparaty APP kosztuje chyba koło 12 zł i zostawia cytrynowy zapach . Ale czy pomaga .Pewnie w jakimś stopniu tak w końcu są to preparaty do odgrzybiania klimy. Można to spokojnie samemu zrobić.

Każdy chyba umie trzymać śrubokręt w reku i odkrećić kilka śrubek od montażu schowka i wymienić filtr kabinowy i prysnąć tam tą pianka i wszytkie wloty powietrza w nogi też . Włączyć klime na kilka minut na obieg wew i pózniej wywietrzyć auto. Zawsze kasa jest w kieszeni za robote w warszt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...