Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka filtra DPF i silnika jednocześnie


savvi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jeździsz po mieście to sie nie dowiesz :P bo twój QQ poprostu tego nie robi. I oby przy takiej jeździe najpierw zapaliła ci sie kontrolka od tego DPFu bo jak zapali się kontrolka od silnika i będzie tryb awaryjny to juz po temacie nawet wypalania w serwisie nie zrobisz bo po zapchanie 80% komp juz nie pozwoli. Wtedy wymiana, usówanie (autopsja) lub regeneracja. Do tego przy takiej jeździe zmusi cię QQ na częstsze wymiany oleju, ostatnio ktos tu pisał ze musiał co 5000km wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz po mieście to sie nie dowiesz :P bo twój QQ poprostu tego nie robi. I oby przy takiej jeździe najpierw zapaliła ci sie kontrolka od tego DPFu bo jak zapali się kontrolka od silnika i będzie tryb awaryjny to juz po temacie nawet wypalania w serwisie nie zrobisz bo po zapchanie 80% komp juz nie pozwoli. Wtedy wymiana, usówanie (autopsja) lub regeneracja. Do tego przy takiej jeździe zmusi cię QQ na częstsze wymiany oleju, ostatnio ktos tu pisał ze musiał co 5000km wymieniać.

 

No teraz to mnie nastraszyłeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co "strachać" musisz wiedzieć jakie ustrojstwo masz mniej wiecej pod nogami i odpowiednio z nim współpracować. W mieście cieżko ci będzie ale są i plusy. Będziesz niejako zmuszony do robienia sobie wycieczek poza miasto. Mi filtr przy trasach wypalał sie średnio co 500-700km czyli mniej wiecej raz na zbiornik paliwa. Z reguły były to normalne prędkości autostradowe a objawiało sie to nagłym skokiem spalania chwilowego np. z 7 do 12l na 100km i tak przez jakąś chwile. Filtr wytrzymał 230tys km z czego ostatnie 20 tys w 90% w mieście i to go pewnie dobiło, zapomniałem o nim kompletnie i nie dałem mu szansy. Po podpięciu pod kompa też już nie pozwalał na serwisowe wypalenie.

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...