Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

światła cofania -BRAK


Gość darecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ułamał się przewód na połączeniu nadwozia z klapą .

 

 

w htb klapa jest oddzielnie a swiatła oddzielnie czyli w nadwoziu, ta teoria odpada. światła cofania w klapie to są w sedanie.

Może być włacznik w skrzyni b. - ile może kosztować?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z dwóch . Albo padł czujnik światła cofania w skrzyni biegów , albo ułamał się przewód na połączeniu nadwozia z klapą . :D POZDRO

 

ten czujnik w skrzyni to gdzie sie sznajduje?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik nie koniecznie musi byc zepsuty moze wystarczy go przeczyscic, sprobuj, po co wydawac niepotrzebnie kase, mialem to samo tylko nie w nissanie(bo wtedy jeszcze nie mialem :) )i po czyszczeniu chodzi juz chyba ze 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem.Mialem juz wymieniac czujnik, ale najpierw zrobilem tak:

Znalazlem czujnik, poszedlem kablami od czujnika do najblizszej kostki i w tej kostce polaczylem ze soba dwa kable (na tej zasadzie dziala czujnik, ze laczy dochodzace do niego kable ze soba i wtedy swieci swiatlo wstecznego).Po zetknieciu kabli nadal nie mialem wstecznego, wiec to nie mogl byc czujnik, tylko jakas przerwa po drodze i tak wlasnie bylo.Przy samej kostce naderwal sie kabelek jeden i z tego powodu nie bylo polaczenia=brak swiatla cofania.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest z lewej strony (przynajmniej w 2.0D) zazwyczaj łamią się przewody (są lutowane do czujnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak znajdę czas [ po nocy w pracy] to tam zajglądne i sprawdzę co z nim j est nie tak.

 

pzdr

 

Światła cofania zrobione, spr. jak mówił Dżodżo przy 1 wtyczce zwarłem przewody i stała się jasność z tyłu, a więc czujnik, odkręciłem lewe koło, walnąłem się pod autko, ściągam osłąnkę z czujnika [taka gumowa] a tam 1 kabelek się dynda, przylutowałem i jest ok.

 

Dzięki Panowie zauwagi i pomoc.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

nie da sie po kolorze przewodów dojść który szwankuje?

wyrwac potem chwasta i pociągnąć nowy...

właśnie od pewnego czasu grzebie w kabelkach, bo robie patenty :one: porypane to ale da sie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie patrzyłem na tą wiazkę, ile tam jest tych przewodów? ja sie nie boję sztukowania. warunek : wężyk termokurczliwy. zadna izolacja, bo ona sie kiedyś rozlezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szrocie 100 zł, ale sie panu nie chce zdjecia zrobic
6 szt. :) Od swiatla cofania jest zielono biały

 

o za ciula. wole pobawić się elektryką, potem mnóstwo satysfakcji.

 

p.s. sorry za spam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...