Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Program do interfejsu i sam interfejs


BartekZ33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skąd można ściągnąć program na lapka do interfejsu ??

I jeżeli o sam kabel to co polecacie??

 

Chodzi o Zetkę. Europa 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekZ33, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że używany program jest bezpośrednio zależny od interfejsu ("kabla"). Jeśli posiadasz już jakiś interfejs to napisz jaki a wtedy zobaczymy jakie programy z nim współpracują.

W skrócie interfejsy, które będą działać z Z33.

- ELM 327 - uniwersalny interfejs pasuje do większości samochodów produkowanych od 2000r. Zdiagnozuje tylko silnik (czyli usuwanie błędów silnika i odczyt livedata). Programów pod ELM'a jest pełno (darmowych i płatnych).

- DDT2000 - interfejs ten współpracuje z dedykowanym programem. Możliwości są duże (łącznie a ABS, Airbag, adaptacje itp) jednak w programie nie ma 350z, jest natomiast VelSatis. Silnik "ten sam" więc coś można tam podłubać.

- Consult II i III - tym zrobisz wszystko. Jest to komp taki sam jak używa ASO. Niestety jego cena (kilka tyś, chyba 7tyś) dyskwalifikuje go w zastosowaniu na własny użytek.

Ja używam ELM 327. Zdiagnozować można nim tylko silnik ale ja nic więcej nie potrzebuję.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejsciówka na consulta kosztuje 50-150 zł

http://allegro.pl/li...&string=consult

prosty soft (np. nissan data scan) do sprawdzenia/skasowania błędów i paru innych rzeczy można znaleźć ;)

na ebayu są wersje na usb

nie wiem jak 350z ale 200sxy mają wtyczkę tylko do consulta i inne interfejsy nie pasują

Edytowane przez IceManPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorra ja to mam zamontowane ( po lewej stronie od kierownicy ). Potrzebuje tylko kabla od tego do lapa i programu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd2-audi-skoda-seat-vw-pl-cd-fv-i2414938537.html coś takiego potrzebuje, żeby podłączyć z apem samochód. i chodzi mi czy znacie jakiś proegram na lapa, który to odczyta no i czy np. ta przejśćiówa wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D czyli coś takie spokojnie mogę zamówić ?? http://allegro.pl/el...2412795011.html

 

Bo podłączałem http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-409-1-usb-cd-wtyk-obd2-i2412795058.html i działało. To obydwa dadzą radę ??

Edytowane przez BartekZ33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

www.allegro.pl/bluetooth-interfejs-2013-elm327-1-5-can-obd2-i3236125879.html zamowilem ten interfejs, czy jeszcze cos musze kupic aby moc sie polaczyc poprzez lapka czy tez androida  ? w którym miejscu w aucie się go wpina ?

Edytowane przez Sajmon_LP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znajomy podpinał coś takiego.

Podłączasz pod OBD (poniżej kierownicy, trochę na lewo), łączysz po USB lub BT i gitara. :)

Jedyne co jeszcze potrzebujesz - program, który odczyta wszystkie parametry, błędy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem elm327, chce parowac z telefonem i wpisuje 0000, 1234, 6789... i co ? i bledne piny wyskakuja. ktos ma jakies pomysly ?

Edytowane przez Sajmon_LP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELM 327 to takie parszywe urządzenie że czasem trzeba próbować ze 3-4 razy zanim złapie połączenie. Nie wiem jak jest z łączeniem się przez telefon ale na laptoku działa bez problemu. Ja uzywam scanmastera i pcmscan. Programów do ELM-a jest duzo wiecej. Na bank coś znajdziesz w sieci. Ogólnie to urządzenie niewiele potrafi, ale czasem sie przydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...