Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] wachacze górne L/P kłopot


Gość darecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem ostatnio [5dni temu] wachacze górne oczywiście 555 z JCauto. Lewy wymieniłem w 30 minut bez żadnych problemów. Natomiast z prawym gimnastykowałem się z 1,5 h, Wbiłem go na siłe młotkiem w mocowanie w nadkolu, wyglądało to tak jakby wachacz był za szeroki lub gniazdo za wąskie, żałuję że nie zrobiłem pomiarów ale na oko różnica była ze 2 mm.

 

Miał ktoś podobny problem, i czy wszystko z wachaczem jest ok?

 

A kolejny problem: zaczął on już delikatnie się odzywać, a jest cały poobijany od uderzeń młotka [nie wiem czy reklamację uznają. w JC powiedzieli, że wyszła jakaś zwalona partia tych wachaczy, może właśnie mi się trafił jeden dobry a drugi zły.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że reklamacji mogą nie uznać ponieważ masz ten wahacz poobijany młotkiem , chyba że trafisz na uczciwych sprzedawców i ci go zpowrotem przyjmą. Mnie nie przyjeli reklamacji na łącznik stabilizatora który miał dwa inne gwinty .

Oczywiście zniszczyłem jeden bez prawa do reklamacji, chociaż to nie była moja wina.

Życzę szczęścia w tej reklamacji !!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że reklamacji mogą nie uznać ponieważ masz ten wahacz poobijany młotkiem , chyba że trafisz na uczciwych sprzedawców i ci go zpowrotem przyjmą. Mnie nie przyjeli reklamacji na łącznik stabilizatora który miał dwa inne gwinty .

Oczywiście zniszczyłem jeden bez prawa do reklamacji, chociaż to nie była moja wina.

Życzę szczęścia w tej reklamacji !!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy wymianie 555 bylo podobnie , nowy lewy wlazl bez problemow natomiast prawy trzeba bylo wbijac i rozklepywac troche mocowanie. na poczatku troche skrzypial jak bylo mokro, a potem sie uspokoil i jest ok.

 

za to demontaz starych to byla tragedia - trzeba bylo wycinac gumuwka z mocowania bo tak byla zapieczona sruba na tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to demontaz starych to byla tragedia - trzeba bylo wycinac gumuwka z mocowania bo tak byla zapieczona sruba na tulei.

 

A wstawiałes oryginalną śróbe czy jakąś inną? Ja ostatni też tak miałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem jakies najmocniejsze i najbardziej odpowiadajace oryginalnym jakie byly w sklepie ze srubami. jakis podzial na klasy twardosci, wytrzymalosci itd. taka czarna byla, do tego dali mi zakretki samokontrujace.

i poszlo. tylko na imbusa chyba byla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacji moga nie zunac gdyz moga powiedziec, ze montaz byl przeprowadzony niewlasciwie lub ze inna czesc w samochodzie byla uszkodzona i z jej winy mogl sie popsuc wahacz, ale to zalezy na jakich sprzedawcow trafisz.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolejny problem: zaczął on już delikatnie się odzywać,

Miałem taki sam numer, po 2 dniach znowu pukał. Mechanior stwierdził że jakiś felerny i zabiera do reklamacji. Wstawił inny i .... to samo ! Okazało się że to stukał łącznik stabilizatora, był zatarty i wydawał takie nietypowe odgłosy :wink: Sprawdź u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z wahaczami od razu robilem laczniki stabilizatora..

jak pytalem sie sprzedawcy o gwarancje i co bedzie gdy sie nowy wahacz wywali to sprzedawca stwierdzil ze podstawa to skrecac wahacz w normalnej pozycji -w takiej jakiej bedzie pracowac bo inaczej sie zerwie...

 

Dzodzo pisal ze w 555 tuleje sa obrotowe i ze nie trzeba tak, cholera wiec wie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z wahaczami od razu robilem laczniki stabilizatora..

jak pytalem sie sprzedawcy o gwarancje i co bedzie gdy sie nowy wahacz wywali to sprzedawca stwierdzil ze podstawa to skrecac wahacz w normalnej pozycji -w takiej jakiej bedzie pracowac bo inaczej sie zerwie...

 

Dzodzo pisal ze w 555 tuleje sa obrotowe i ze nie trzeba tak, cholera wiec wie :-)

 

Ja jak zkręcałem, to opuszczałem auto w dół, pobujałem i dopiero dociągałem śruby dalej. nie miałem dziś czasu żeby zrobić pomiary mocowań i starych wachaczy żeby sprawdzić czy były identyczne, bo rozkalibrowanie 0 2mm to ttzreba wbijać młotkiem bo inaczej nie wejdzie.

 

pzdr

 

a z reklamacją się zobaczy, załatwiłem je b tanio, jak przyjmą to dobrze jak nie to trudno. Teraz raz delikatnie skrzypi raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzodzo pisal ze w 555 tuleje sa obrotowe i ze nie trzeba tak, cholera wiec wie :-)

 

I to jest prawda.Zauwazcie, ze jak sie skreca tuleje obrotowe, to nic im sie nie moze stac po opuszczeniu samochodu.

Po drugie, to tak samo jak sie skreci na opuszczonym samochodzie, to jak go pozniej sie podniesie, to jest to samo jakbysmy skrecili je calkiem i dopiero opuscili samochod.Jesli ktos ma te stare tuleje ktore sa cale zlepione guma i sie nie obracaja, to je najlepiej skrecac na opuszczonym samochodzie.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, ma ktoś sprawdzony sposób, żeby pozbyć się stuków w prawym wachaczu górnym?....Tuleje wszystkie nowe a i tak stuka:(...ktos pisal o dorabianiu z puszki po piwie ale nie wiem czy to dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat stukania załatwia wstrzyknięcie troche oleju pod uszczelniacze, ja też mam yamato i dopiero operacja z olejem przyniosła cisze w moim zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...