Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p11 1,8 ltr jakie powinno być ciśnienie na cylindrach


Gość McDżordż

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McDżordż

Mam z Primce P11 1,8 ltr z 2001 r., 84 kW, 114 KM problemy i probemy.

 

Grzebali w silniku i na cylindrach mam zmienne ciśnienie:

1 cylinder - 8,5 Atm.

Cylindry 2-4 - 10 Atmosfer

 

A JAKIE POWINNY BYĆ ZAKRESY MINIMALNY I MAKSYMALNY?

 

Na co to wskazuje? Zawory, Głowica, Uszczelki pod głowicą, coś innego?

 

Dzięki.

 

JAREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli przyjac ze nominalne cisnienie sprezania to 13,5 atm a ninimalne 11,5 atm i jeszcze do tego dopuszczalna roznica cisnien miedzy cylindrami to 1 atm to odpowiedz juz masz. . czeka Cie remont silnika . Szkoda ze nie zrobili proby olejowej bo wtedy bys wiedzial jaki zakres remontu Cie czeka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McDżordż

No, czeka czeka... Zawory, uszczelki, a może pierścienie i głowica... Cholera by to wzięła.

Próbę olejową? A co ona daje. o czym świadczy, co mi powie? Jak ją przeprowadzić?

 

Krzyśku 1958, a to mogą być wadliwe wtryskiwacze? jeden (w tym cylindrze gdzie jest 8,5 Atmosfery) albo wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proba olejowa daje to ze np jesli po ponownym badaniu wyjdzie ze cisnienie wzroslo do nominalnego to nieszczelnosc pierscieni ,tlokow i cylindrow. ,jesli wartosci wzrosly nieznacznie to nieswzcelnosc zaworow i pierscieni tlokowych a jesli pozostaly na niezmienionym pozionie to nieszcelnosc zaworow i ich gniazd. Probe olejowa przeprpwadza sie tak samo jak pomiar sprezania z tym ze do pomiaru wlewasz na kazde denko tloka po okolo 10 cm^3 oleju i po po kilkukrotnym obbroceniu walu mierzysz ponownie cisnienie sprezania .

Cisnienie na wtryskiwaczach to inna bajka i to cisnienie nie ma wplywu na cisnienie sprezania w cylindrze. . Wtryskiwacz tylko dozuje paliwo w odpowiednim momencie do cylindra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...