Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

od czego sa kabelki dochodzace do zaczepu pasow?


wlad69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witka!

wracajac z polski do anglii cos uszkodzilo mi sie w zaczepie pasow kierowcy[pewnie jest na to inna nazwa ale nie przychodzi mi teraz do glowy].zapinajac pas niestety nie wylaczal sie brzeczyk ostrzegawczy-poniewaz dziecko chcialo spac[jechalismy w nocy] w akcie desperacji ucialem jeden z kabelkow[dochodza tam dwa].pytanie-czy obydwa te kabelki sluza do sygnalizacji niezapietych pasow?boje sie zeby jeden nie sygnalizowal niezapietych pasow np.modulowi poduszki powietrznej.zadnych bledow po odpieciu kabla nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może byc , ze kabelki są prądowo masowe i jeden sie gdzieś wczesniej odłączył i dlatego piszczało lub podłączenie do napinacza pirotechnicznego musisz zobaczyć gdzie się kończy czy w wiązce czy na podłodze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy przełącznik od pasów działał na zasadzie zwarcia czy rozwarcia po wpięciu klamry pasa, było o tym na forum, poszukam... ale kojarzę, że po odłączeniu tej wtyczki pod siedzeniem, mniej więcej w przedniej części fotela, po środku, owszem, piszczyk przestaje piszczeć, ale komputer chyba wyłącza automatycznie poduszkę powietrzną. Wydaje mi się także, że bywały przypadki, że po tym zabiegu odłączenia piszczyka, wywalało błąd poduszki na desce rozdzielczej.

 

____________________________________

 

 

Już znalazłem:

TU i TU i TU zajrzyj Kolego...

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może byc , ze kabelki są prądowo masowe i jeden sie gdzieś wczesniej odłączył i dlatego piszczało lub podłączenie do napinacza pirotechnicznego musisz zobaczyć gdzie się kończy czy w wiązce czy na podłodze??

przestalo piszczec dopiero po rozcieciu jednego z tych kabelkow.wiec na pewno same kabelki byly OK.

 

Nie pamiętam, czy przełącznik od pasów działał na zasadzie zwarcia czy rozwarcia po wpięciu klamry pasa, było o tym na forum, poszukam... ale kojarzę, że po odłączeniu tej wtyczki pod siedzeniem, mniej więcej w przedniej części fotela, po środku, owszem, piszczyk przestaje piszczeć, ale komputer chyba wyłącza automatycznie poduszkę powietrzną. Wydaje mi się także, że bywały przypadki, że po tym zabiegu odłączenia piszczyka, wywalało błąd poduszki na desce rozdzielczej.

problemem jest to ze ten przelacznik w zaczepie zacina sie-w zaleznosci czy jedzie sie po wybojach,w zakrecie itp.gdyby zepsul sie calkowicie to nie byloby problemu-po kilku minutach brzeczyk sie wylancza sam.a tak kazde poruszenie w fotelu,zakret czy dziura w drodze powoduje ze system mysli ze ktos znowu zapial i rozpial pasy :thumbsdown: i alarmowanie znowu sie zaczyna.nie wspomne o tym ze znika nawigacja i nie da sie sterowac klimatyzacja.a to juz nie jest zabawne.

 

____________________________________

 

 

Już znalazłem:

TU i TU i TU zajrzyj Kolego...

Edytowane przez wlad69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - a może spójrz na eBay. U nas jest sporo aukcji z pasami do P12 na Allegro. Nie potrafię znaleźć jednak takiej, gdzie będzie klamra do której wpina się pas.

 

Jeśli nie będziesz miał jak znaleźć zamiennika, to ja mam tu w PL takiego fajnego kolesia, on handluje częściami od P12, przywozi ich kilka na miesiąc. Na pewno będzie to miał. Napiszesz na PW, to się dogadamy, jak to załatwić logistycznie itd. Chętnie pomogę jak będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - a może spójrz na eBay. U nas jest sporo aukcji z pasami do P12 na Allegro. Nie potrafię znaleźć jednak takiej, gdzie będzie klamra do której wpina się pas.

 

Jeśli nie będziesz miał jak znaleźć zamiennika, to ja mam tu w PL takiego fajnego kolesia, on handluje częściami od P12, przywozi ich kilka na miesiąc. Na pewno będzie to miał. Napiszesz na PW, to się dogadamy, jak to załatwić logistycznie itd. Chętnie pomogę jak będzie trzeba.

dzieki za chec pomocy-sprobuje najpierw na ebayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jedź na poblizszy szrot i poszukaj podobnej klamry ;)

kurcze,znalazlem inny watek o tym samym i tam byl patent-podwyzszyc siedzisko.nie chce zapeszyc ale 2 dzien nic nie brzeczy :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...