Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

regeneracja zaśniedziałych reflektorów ksenonowych


Gość malik12345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malik12345

jak w temacie.Zna ktos dobre,sprawdzone domowe sposoby na usunięcie przebarwień na ksenonach?? Pasta tempo ? Papier wodny ? może ktos opisze jak ze zmatowionych i lekko przebarwionych reflektorów zrobic sobie czyściutkie i błyszczące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje czyściłem papierem wodnym, później pasta Tempo na połysk. Póki co, po roku użytkowania - tragedii nie ma. Z tym że na te klosze nanoszona jest warstwa, która daje ten błękitno-fioletowy refleks, i gdy ona się złuszczy, to później już lampa będzie matowieć regularnie.

 

Poszukaj, było o tym na forum, ktoś oddał lampy do specjalistycznego warsztatu, gdzie ponownie nanoszą tą warstwę ochronną. Jaki był koszt, jak z trwałością - nie pamiętam. Ale wiem że było tu w dziale P12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej te pasty i inne specyfiki po 100 zl mozna odpuścić jeśli masz xenony. W ich przypadku tak naprawdę wypala się wewnętrzna część klosza. Pamiętaj, że jeśli nie nałożysz filtra UV to takimi tempo itp papierami ściernymi osiągniesz efekt na 2-3 miesiące, później reflektory zaśniedzieją...

Polecam oddać do firmy, która dobrze regeneruje takie reflektory i dwa - dobrze je uszczelni i złoży. Efekt wtedy piękny :) Trzeba się liczyć z wydatkiem ok 300-400 zł, ale jak chcesz pojeździć kilka lat to warto..naprawdę warto, a to będziesz wiedział po regeneracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym sie nie odwazyl dawac tych plastikusow do jakiegos rozkladania pozatym sadze ze profesionalne firmy jak zobacza plastykowa lampe to powiedza NIE , to przeciez nie szkło kto bedzie kleic i uszczeliac chyba tylko jakis podworkowy desperat ...

fakt jest taki ze nissan uzyl tanszych rozwiazan i trudno, sam dawalem lampy do odswierzania byly fajne miesiac pozniej zmatowialy i na pewno tendencje do matowienia beda mialy wieksze niz nie ruszane , jedyna rada kupic nowe lampy jak kogos razi ja xenonow nie mam wiec dla mnie zamiennik to jakies 460 zł za pare ale po kija .... moze za jakis czas jakas rozwijajaca sie firma i przy tym choc troszke inteligentna zaprojektuje nowy wzor zamiennika z wszczepionymi ledami wtedy bym kupil sa takie do p11 widziałem oraz wszelkiej masci wies wagenow...itp wygladaja o niebo lepiej niz oryginaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura oraz czynniki zewnetrzne zrobia swoje pozatym mozesz miec załamania w niektorych miejscach i wydajnosc takiej lampy a raczej klosza bedzie niska

polerka da efekt na miesiac , bylo by dluzej ale nasz zacofany kraj nakazuje jazdy na swiatlach 24h :] t o co ze jestesmy w unii gdzie nie ma takiego obowiazku.... , wczoraj jechalem w scianie deszczu i co ? niespodzianka ciemno szare auto jechalo przedemna zobaczylem je dopiero 30 m od siebie bo palant mial swiatla dzienne wiec zadna pozycja mu sie nie palila ani nic uwazam ze to blad!!!

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jechalem w scianie deszczu i co ? niespodzianka ciemno szare auto jechalo przedemna zobaczylem je dopiero 30 m od siebie bo palant mial swiatla dzienne wiec zadna pozycja mu sie nie palila ani nic uwazam ze to blad!!!

W takich "ekstremalnych sytuacjach" należy włączać światła mijania - policja powinna na to zwracać uwagę.

 

Choć sam mam dzienne to wiem kiedy ich używać, a kiedy nie :)

 

sadze ze profesionalne firmy jak zobacza plastykowa lampe to powiedza NIE , to przeciez nie szkło kto bedzie kleic i uszczeliac chyba tylko jakis podworkowy desperat ...

Przecież teraz wszystkie samochody mają plstikowe reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dawałem do polerki to jednak nie wszystkie maja plastikowe, bo chcialem miec zrobione tak jak kolega wyzej pisal ale to jest nie profesionalne poprostu trzeba kupic nowe i tyle , rozkleja bedzie wchodzic wilgoc parowanie i jeszcze gorszy efekt koncowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naniesiono tą warstwę niebieskawą, to ma to sens. Inaczej - efekt krótkotrwały. Ale nie na miesiąc. U mnie po roku, jest OK, choć widać ślady zmatowienia znów.bo bokach lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rożnica jest ale nic specjalnego , miałem zrobione lepiej lecz płatnie oczywiście jak na pracę jaką wykonałeś sam bardzo ładnie i najwazniejsze ze cie to uszczesliwia :) ogólnie gra nie warta świeczki

 

jak mi to robili to najpierw chyba papierkiem pozniej czyms jak szlifierka ze specjalna końcówką do tego jakas pasta w 1l wiaderku nie pamietam niestety nazwy i po tym były jak nowe ale już nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko mówiąc gra nie warta świeczki bo tez zastanawiałem sie nad polerką bo jeden klosz jest lekko przydymiony

ale po przeczytaniu całego wwątku chyba szkoda wywalać 300 pln możan je przelać z rozkoszą :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 400 masz całe nowe lampy zamienniki ale chyba nie xenony :) a swoja droga klosze i lampy sa chyba te same nie wiem jakie tam sa roznice.....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę powiedziec o xenonie

pod lampą jest do obudowy od spodu przykrecona jedna przetwornica - powód mojego nieszczęścia

żarnik (żarówka)jest przykręcany taką dużą kostką - kolejna przetwornica i do niego idą kabelki prądowe

reszta pewnie bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, P12 z nieksenonami mają obok regulacji lusterek regulację wysokości lamp.

 

P.S. Lepiej zainwestuj w nowe palniki. Od razu się poprawi świecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenony w P12 mają automatyczną regulację ?

Nie ma przełącznika od regulacji reflektorów we wnętrzu ?

 

Nie ma przełącznika,jest potencjometr od regulacji poziomu świecenia przy tylnym lewym kole (czyt.jest automatyczne) :D. Ciekawi mnie czy można gdzieś dokupić same klosze...albo najlepiej kupić używane lampy i na 1 wyjdzie pewnie dłużej posłużą jak po takim polerowaniu. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenony w P12 mają automatyczną regulację ?

Nie ma przełącznika od regulacji reflektorów we wnętrzu ?

 

Powiedz mi, jakie auto widziałeś z xenonami, które mają wewnątrz samochodu regulację wysokości świecenia...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie seryjne z "Xenonami" z allegro ;D Chłopak nie musi wszystkiego wiedzieć co się go czepiasz od razu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, jakie auto widziałeś z xenonami, które mają wewnątrz samochodu regulację wysokości świecenia...??

Nie jestem głupi, sam mam Xenony, tyle, że nie w P12 i nie z Allegro, więc wiem na czym polega ich działanie, itd. ;)

 

Pytam, bo ciężko jest normalnie (na pierwszy rzut oka) rozróżnić (wiem, że są spryskiwacze w zderzaku, ale nie jest regułą, że spryskiwacze występują tylko z Xenonami) :)

Edytowane przez mim206
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale napisałeś to ze znakiem zapytania, co sugerowało że bardzo jesteś zdziwiony faktem, iż xenony w P12 nie mają regulacji ze środka auta, jakby to była jakaś anomalia.

 

Jak są fabryczne - zawsze mają regulację automatyczną. Natomiast zgodzę się ze stwierdzeniem, że czasem trudno określić na pierwszy rzut oka, czy są xenony czy nie, oraz z tym że spryskiwacze nie przesądzają faktu posiadania xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ja znam bardzo dobry serwis, Auto Gamma z okolic Krk, można wykonac regeneracje wysylkowo. Zajmują się kopleskowo poczawszy od wypolerowania lamp na zabezpieczeniu przed promieniami UV. Pełen profesjonalizm, warto oddac bo nie jest to zbyt drogie :) 100 zł za szt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...