Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 Pada Elektryka


Gość pitero891
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pitero891

Witam... Jestem właścicielem nissana primery z 2001 roku, 2.0 TD.... Wczoraj wsiadłem w samochód i pojechałem do sklepu... Po powrocie do domu zauważyłem że zegary nie działają, temperatura stoi w miejscu, na radiu (oryginalnym) wyświetla sie napis "secure".... Zero wycieraczek, klimy i centralnego... A auto pali normalnie.... i działa gniazdko od zapalniczki.... gdy odpaliłem auto i dałem mu po gazie konkretnie to wszystko zaczęło działac.... Lecz gdy zgasze i włączam zapłon znowu to samo.... Więc włączyłem zapłon i nic, zero elektryki, odpaliłem na niskich obrotach tez nic, dopiero jak znowu dałem ostro gazu wszystko zaskoczyło... I miga ta kontrolka którą dodałem post-56369-0-93227800-1340528186_thumb.jpg.... Czy ktoś miał już taka sytuacje??? z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z immobiliserem, kluczyk się może rozkodował, próbowałeś z drugiego kluczyka(jeżeli posiadasz).

 

Ale jak pali to dziwne, a jak już zapalisz to nie miga kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opacinski

Z poprzednich postów kolegów wynikało że takie objawy są przy braku masy, czyli nie łączy lub przerywa masa - połączenia ( - ) z karoserią. Poluzowane lub skorodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Borys ma racje gubi mase primera, ma swoje latka wiec nie ma co sie dziwić, że miedź się utleniła na łączeniach. Jak odpala i ma prąd na kostce stacyjki( znam przypadki, że potrafiło gubić mase po przekręceniu kluczyka, a na pozycji wyjęcia była) to wiemy, że główny kabel od aku do rozrusznika cały...Moze alternator prąd żre ?ale wtedy by akumulator siadał ;/ gdzieś robi zwarcie, że odcina zasilanie całkowicie i mamy na radiu (oryginalnym) napis "secure", może klemy nie trzymają na aku i pośniedziały. Temat z masą jest na dłuższe posiedzenie w chwili zastanowienia przy piwku :) sczytaj błąd to pomoge w tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitero891

Jak zapalam to żadna kontrolka nie świeci... Dopiero jak mu dam gazu porządnie to wszystkie kontrolki się zaświecają, radio zaczyna działać, włącza sie centralka i miga ta kontrolka.... a reszta kontrolek nie świeci równo tylko pulsują wraz z obrotami silnika

Masy od akumulatora do bloku silnika sprawdziłem, przeczyściłem i nic... To samo

 

Ale swiatła działają normalnie oprócz kierunków i awaryjnych..... Przekaźniki i bezpieczniki sprawdzałem... wszystko niby ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewód masowy który znajduje się pod kierownicą po lewej nad dźwignią otwierania maski.

Musisz ściągnąć całą plastikową obudowę od bezpieczników (3 wkręty).

Może się poluzował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitero891

Sprawdziłem mase pod kierownicą i wszystko wporządku... Gdzie moge jeszcze masy znaleść???

 

Zauważyłem że jak jade autem to po jakimś czasie światła mi przygasają i słychać dziwny świst który umacnia się wraz z obrotami silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitero891

Chyba mam rozwiązanie problemu... dzisiaj zauważyłem że jakaś kosteczka wisi koło alternatora a raczej pod nim połączona jest cienkim kabelkiem do wyjścia kabli z alternatora i od dołu wkrętem do obudowy alternatora.... dotykała bloku silnika i przewodu hydrauliki....

post-56369-0-33264700-1340998626_thumb.jpg... I to jest ta kosteczka... ułamała się z uchwytu.... co to jest i czy ma to jakikolwiek związek z tym co się dzieje.... A i dodam że auto stało dwa dni bez ruchu i akumulator rozładowany....

 

dokładnie to wygląda tak...post-56369-0-47079000-1341130001_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...