Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Trade] 2.3 D Rozrząd -jak ustawić?


Gość Nightshadow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nightshadow

Mam Nissana Trade 2.3 D okazało się ze nawaliła uszczelka w pompie paliwowej co powodowało wyciekanie paliwa z pompy , co skutkowało trudnościami z zapaleniem po nocy , oraz wyciekaniem paliwa podczas jazdy .

Uszczelka została wymieniona a pompa zamontowana .

 

Miałem wymienić tylko uszczelkę i wszystko poskładać . Zrobiłem znaki tylko na kole od rozrządu i pompie ale jak już tyle rozebrane to zdało by się już rozrząd zmienić , tym bardziej ze nie wiem ile wcześniejszy właściciel zrobił na tym pasku .

Wiec założyłem pasek włączyłem bieg wcisnąłem pedał hamulca i zacząłem odkręcać koło na wale i stało się pasek na wale przeskoczył o kilka ząbków powodem tego był zbyt słabo napięty pasek . I na chwile obecna wcześniejsze znaki już na nic się nie przydadzą .

 

 

Trzeba go ustawiać na oryginalne znaki i tu jest problem nie posiadam żadnej książki w necie nie mogę znaleźć żadnych informacji . Na kole rozrządu i kole od pompy są znaki ale na obudowie nie mogę się dopatrzeć znaków. Może ktoś kiedyś ustawiał rozrząd w tym aucie albo ma jakąś pomocna rade albo ogólnie przyjęta zasadę w ustawianiu

 

Czy nikt na tym forum nie robił nigdy rozrządu?;p Sezon się zbliża a wiec muszę coś ruszyć z rozrządem zacząłem go składać na znaki które są na nowym pasku rozrządu , tak aby pokrywały się ze znakami na kołach zębatych . Po złożeniu przekręciłem kilka razy na sucho kluczem za wał wszystko ok wiec zacząłem go kręcić rozrusznikiem . Po ok 15 załapał jak puszcze gaz gaśnie dymi dość mocno zapaliłem go tak ze 2-3 razy i zacząłem się zastanawiać czy to wina tego że jeszcze jest zapowietrzony czy tego że machnąłem się może o 1 ząbek . Po chwili obserwacji zauważyłem że strzałki na pasku rozrządu są w przeciwna stronę do kierunku pracy silnika . Silnik obraca się w prawa stronę a znaki na pasku pokazują lewą .

 

A wiec ściągnąłem pasek aby założyć go poprawnie i co się okazało ze jest to nie możliwe , zakładając pasek z kierunkiem obrotu silnika nie można go ustawić tak aby znaki na kołach i znaki na pasku się pokrywały . Na pudełku Pisze ze pasek jest dedykowany pod modele Nissana Serena 2.3 D i Vanette 2.3TD Trade nie został wymieniony ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...