Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik trzęsie a potem gaśnie na biegu jałowym


Oskr5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim sunnym n14 1,4 gaźnik. Mianowicie samochod zaczął trząść na wolnych obrotach a z czasem gaśnie.Podczas jazdy nie ma problemu,samochód ładnie przyspiesza i spalanie też jest ok..Jednak po podonianiu trasu 70 km problem ustąpił.Miałem kiedyś modobną sytuację ok 3 miesiące temu czyli jakieś 1000 km temu-samochód sam zgasł.Podejżewam świece lub kable zapłonowe lecz nie jestem pewny bo samochód już dobrze chodzi.W czym jeszcze może być problem oprócz układu zapłonowego.Dodam że dzień wcześniej cholowałem 60 km bmw 7:).

 

Dzięki za odpowiedzi

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hansrpg

Zapytam tu jeszcze o paliwo, czy tankujesz zawsze na jednej stacji czy na przypadkowych? Objawy wskazują jakby w paliwie było trochę wody, na wolnych obrotach gaźnik pije inną dyszą niż przy otwarciu przepustnicy i to może być przyczyną w/w stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem świece i oczyściłem styki w kopułce(były strasznie zaśniedziałe).Auto narazie chodzi jak pszczółka.Co do stacji, to tankuje cały czas na tej samej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opacinski

Dysza wolnych obrotów - jest takie coś w silnikach z gaźnikiem. Ona jest odpowiedzialna za dostarczanie paliwa na wolnych i ona może być u ciebie zanieczyszczona . Trzeba przedmuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...