Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

moduł doświetlania zakrętów


shadow76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem coś takiego:

 

http://www.sklep.had...?z=1&m=&id=3728

 

Mam Qashqaia Tekna z 2009 roku, z racji tego, że samochód ten został sprowadzony i nie mam jego specyfikacji sprzedażowej nie wiem czy jest on wyposażony w ESP. Dzwoniłem do Nissana ale dalej nie mam jasności, gdyż osoba, z którą rozmawiałem stwierdziła, że jeśli obok regulacji lamp nie mam wyłącznika ESP to raczej ESP mój samochód nie posiada, ale "raczej"

 

Zatem proszę o pomoc forumowiczów, czy Qashqai Tekna 1,5 dci z 2009 roku ma ESP? lub może ktoś wie jak to stwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, ale właśnie ja go nie mam, zatem nie mam ESP? czy mam ESP bez wyłącznika?

Czy nikt na forum nie ma takiego modelu i rocznika jak ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, ale właśnie ja go nie mam, zatem nie mam ESP? czy mam ESP bez wyłącznika? Czy nikt na forum nie ma takiego modelu i rocznika jak ja?

 

W moim QQ nie bylo przelacznika regulacji swiatel, na badaniach technicznych podczas ustawiania swiatel mechanik stwierdzil ze nie mam regulacji. Wyjalem plastik z przelacznikami i znalazlem wolna kostke. zamowilem przelacznik na Allegro i mam regulowane swiatla.

 

Aha co ma wspolnego doswietlanie zakretow i ESP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem coś takiego:

 

http://www.sklep.had...?z=1&m=&id=3728

 

Mam Qashqaia Tekna z 2009 roku, z racji tego, że samochód ten został sprowadzony i nie mam jego specyfikacji sprzedażowej nie wiem czy jest on wyposażony w ESP. Dzwoniłem do Nissana ale dalej nie mam jasności, gdyż osoba, z którą rozmawiałem stwierdziła, że jeśli obok regulacji lamp nie mam wyłącznika ESP to raczej ESP mój samochód nie posiada, ale "raczej"

 

Zatem proszę o pomoc forumowiczów, czy Qashqai Tekna 1,5 dci z 2009 roku ma ESP? lub może ktoś wie jak to stwierdzić?

Jeśli nie masz włącznika to nie masz też ESP.

Dodatkowo możesz sprawdzić czy po włączeniu zapłonu pojawia Ci się w obszarze obrotomierza żółta kontrolka przedstawiająca auto w poślizgu oraz druga przedstawiająca napis ESP OFF. Jeśli Ci się nie pojawia to na pewno nie masz ESP. Jeśli się pojawia to masz problem bo aut bez wyłącznika ESP ale z systemem ESP nie było.

 

I faktyccznie - co ma esp do doświetlania zakrętów?

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASDNISSAN

Chyba wszystkie Qashqaie z 2009 roku miały w standardzie ESP, wyłącznik powinien być. Może sprowadziłeś jakiegoś rozbitka w którym ktoś grzebał już ?

A ten moduł to całkiem ciekawy tylko czy nie wpłynie niekorzystnie na pracę instalacji elektrycznej.

Edytowane przez ASDNISSAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... ktos ma taki options na pokładzie prowizoryczny lub fabryczny?

 

"Moduł CLM02 oprócz doświetlania zakrętów przy wykorzystaniu halogenów oferuje funkcje świateł dziennych. Podczas jazdy w dzień moduł świeci połową mocy żarówkami świateł drogowych co sprawia że pracują one jako dzienne."

info z linku podanego przez kolegę Cena: 307.00 zł

 

Miło jakby można było sobie zrobić tanim kosztem dodatkowe "użyteczne" drobiazgi typu doświetlanie zakrętów w nocy

Edytowane przez luxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie ma homologacji do używania halogenów jako dziennych, szczególnie przy świeceniu połową mocy.

Może być problem przy niektórych sytuacjach (kontrola, przegląd, wypadek, ...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy w dzień moduł świeci połową mocy żarówkami świateł drogowych co sprawia że pracują one jako dzienne."

Nie jest to niestety zgodne z przepisami. I ze względu na homologację i na kolor świateł - świecą bardziej pomarańczowo. Na forum renault poruszali dosyć obszernie temat takich i podobnych modułów. Pokusili się nawet o opinię ITD. Wyraziła podobną opinię.

Ale wiele samochodów jeździ z takimi modułami. I diagności ze stacji diagnostycznych nie czepiają się tych wynalazków.

Każdy robi co uważa za stosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej w kwestii doświetlania zakrętów porozmawiać można, gdyż dzienne już mam w oszczędniejszej technologii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok jest wątek o światłach do jazdy dziennej - z całą pewnością to one homologacji nie widziały :)

I tu się kolego mylisz światła dzienne powinny mieć i te porządniejsze (czytaj droższe) mają ja mam NSSC i mam homologację na piśmie oraz wytłoczone na reflektorach świateł, a światła długie nie mogą służyć za dzienne gdyż mają inaczej ustawioną wiązkę mimo tego że nie mają całkowitej mocy to mogą oślepiać kierowców jadących z przeciwka sam moduł doświetlania jako moduł doświetlania jest ciekawy i warto może o nim pomyśleć pytanie tylko ile kosztuje sam moduł i założenie bo to już na pewno będzie większa ingerencja w elektronikę samochodu niż światła dzienne.

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile masz homologację to OK.

Ale patrząc, gdzie różni wynalazcy instalują sobie te marne listewki diodowe, to ręce opadają.

 

Podsumowując: doświetlanie zakrętów to dobry pomysł, wykorzystywanie świateł drogowych - słaby. A diagności powinni zabierać dowody, podobnie jak drogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I faktyccznie - co ma esp do doświetlania zakrętów?

 

jeśli jest zamontowane ESP w samochodzie to ten moduł CLM czy jakos jak on się tam nazywa otrzymuje(z czytuje) informacje w jakim położeniu jest kierownica (skręcona: lewo, prawo i chyba kąt skręcenia) daje to informacje do modułu którą lampę ma zaświecić a kąt wychylenia/skręcenia kierownicy jest potrzebny żeby rozróżnić dwa typy doświetlania statyczne i jakieś tam (różnią się one kątem wychylenia kierownicy i momentem działania) niewiem czy dobrze wytłumaczyłem ale ja to tak rozumiem, wiec jeśli niema sie ESP to podobno nie można modułu zainstalować ale to trzeba się specjalisty pytać

 

 

 

Jeden z forumowiczów to montował i pisał o tym chyba w poście o akcesoriach do QQ

Edytowane przez pavelsti
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki moduł w rocznym QQ. Podłączony pod magistralę CAN. Z początku nie chciał zadziałać, ale producent podłączył się z compem do złącza diagnostycznego i okazało się, że nissan coś zmienił w oprogramowaniu. Po małej poprawce zadziałało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki moduł w rocznym QQ. Podłączony pod magistralę CAN. Z początku nie chciał zadziałać, ale producent podłączył się z compem do złącza diagnostycznego i okazało się, że nissan coś zmienił w oprogramowaniu. Po małej poprawce zadziałało jak należy.

 

a wiesz może czy da się włączyć tylko funkcje doświetlania zakrętów i dojście do domu a resztę pominąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...