Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potencjometr gazu


Gość _CL_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moja primerką p11, a mianowicie szukam dobrego potencjometru:

 

A22-661 P01

UNISIA JECS THSAN R

 

lub jakiegoś zamiennika który by działał. W serwisie nissana za sprowadzenie tej części zaśpiewali mi 2 tyś ...

Na allegro są potencjometry do p11 jednak nieco różnią się od mojego. Czy jeżeli kupię ten drugi model i zamontuje u siebie (wystarczyłoby dospawać do starych zaczepów) to będzie pasował (chodzi mi od strony elektronicznej - nie wymiarowej). Potencjometry też się chyba wycierają mechanicznie i tu pytanie czy można go jakoś podkręcić (nie chodzi mi o tą śrubkę pod pedałem tylko o sam potencjometr) czy można rozebrać ten potencjometr i wymienić mu bebechy dokupując części w elektronicznym ?

Czy tylko zostaje mi szukać po szrotach ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Maciek 90 on czyscil ten potencjometr i dzialal mu przez jakis czas. A jaki wyszel blad ze to akuratnie potencjometra szukasz. . Uzupelnij w profilu z ktorego roku auto i jaki silnik Moze trzeba poszukac jakiegos stycznika i niech elektronik jakis zobaczy jaki mozna podebrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem na 100% że to potencjometr gazu (świeciło się 'check') bo było auto podpinane pod komputer i sprawdzane. Wykryło właśnie ten potencjometr od gazu, kupiłem używkę na allegro ale na wolnych obrotach nierozgrzany i tak kuleje - można to podregulować śrubką nad pedałem. Właśnie ostatnio tak zrobiłem i było ok ale jeżeli takie coś się dzieje to wytrzyma mi z pół roku, góra rok. Tak też było ostatnio.

Rozumiem że chodzi Ci o tego użytkownika:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/user/22531-maciek90/

poprosiłem właśnie w prywatnej wiadomości o wyrażenie swojej opinii tutaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 post w tym temacie pisałem jak rozebrać pedał: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/80896-blad-87-p11144-td/ . U mnie pomogło na rok, niedawno znowu zaczął świrować i błąd 43, u mnie jest tak że np. przyśpieszam i potrafi nagle zahamować obroty do 1100 i nie daje się nic zrobić tylko ponowny rozruch, albo gaśnie po puszczeniu gazu, 3 razy zdarzył się pierwszy objaw a teraz przestał ale gasł, więc zacisnąłem opaskę plastikową na pedał w miejscu gdzie opiera się i teraz mam 850 obr. na postoju i trzyma ładnie obroty przy puszczeniu gazu 900-1000 trzyma dopóki się nie zatrzymam a po zatrzymaniu 850 ma, narazie 1000km przejechałem i objawy się nie powtórzyły ale podejrzewam że jak znów u mnie zaczną się problemy to wymiana pedału. Jak miałem rozebrany to było widać że u mnie są wytarte ścieżki po których poruszają się te pręciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...