Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dlaczego Qashqai nie posiada ASR?


aquariusmax

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele samochodów, nawet "zwykłych" miejskich posiada w standardzie ASR (np. Peugeot 308).

Dlaczego Nissan nie stosuje tego systemu w modelu Qashqai, Juke, X-Trail, ...?

Jest podobno w QQ 2WD system ABLS, ale on jedynie zabezpiecza w sytuacji różnej prędkości obrotowej na kołach prawym i lewym.

W przypadku poślizgi obu kół przednich ABLS nie zadziała, a dodatkowo Qashqai nie posiada systemu wspomagania przy ruszaniu pod górę (Hill Assist), więc przy ruszania na piasku, wodzie, śniegu, czy lodzie pod górę QQ jest bezradny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele samochodów, nawet "zwykłych" miejskich posiada w standardzie ASR (np. Peugeot 308).

Dlaczego Nissan nie stosuje tego systemu w modelu Qashqai, Juke, X-Trail, ...?

Jest podobno w QQ 2WD system ABLS, ale on jedynie zabezpiecza w sytuacji różnej prędkości obrotowej na kołach prawym i lewym.

W przypadku poślizgi obu kół przednich ABLS nie zadziała, a dodatkowo Qashqai nie posiada systemu wspomagania przy ruszaniu pod górę (Hill Assist), więc przy ruszania na piasku, wodzie, śniegu, czy lodzie pod górę QQ jest bezradny.

 

jak to nie posiada skoro posiada.

 

W przypadku samochodów Nissan system ESP oraz ASR (TCS) występują razem więc albo oba albo żaden.

 

ESP - system stabilizacji toru jazy oraz ASR (TCS)- system kontroli trakcji.

 

Co do systemu ruszania pod górę - to fakt nie występuje w QQ - pierwszym modelem który to posiada to X-Trail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie posiada skoro posiada.

 

W przypadku samochodów Nissan system ESP oraz ASR (TCS) występują razem więc albo oba albo żaden.

 

ESP - system stabilizacji toru jazy oraz ASR (TCS)- system kontroli trakcji.

 

Co do systemu ruszania pod górę - to fakt nie występuje w QQ - pierwszym modelem który to posiada to X-Trail

Poproszę o link do oficjalnej informacji o tym, że QQ posiada system kontroli trakcji (ASR bądź TCS).

Nigdzie nie zauważyłem takiej informacji (a szukałem), a o takiej funkcji na pewno producent pochwaliłby się.

Myślę, że z premedytacją takiej informacji Nissan nie zamieszcza, bo tego systemu QQ nie ma.

ABLS działa na zasadzie przyhamowania pojedynczego koła, a TCS na zasadzie odjęcia momentu obrotowego od kół/koła.

Murano TCS posiada i taka informacja widnieje w cenniku.

 

Ps.: Może ktoś zda relację, jak zachowuje się samochód 2WD przy ruszaniu pod górę na śliskiej drodze, czy nie da się uzyskać poślizgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o link do oficjalnej informacji o tym, że QQ posiada system kontroli trakcji (ASR bądź TCS).

Nigdzie nie zauważyłem takiej informacji (a szukałem), a o takiej funkcji na pewno producent pochwaliłby się.

Myślę, że z premedytacją takiej informacji Nissan nie zamieszcza, bo tego systemu QQ nie ma.

ABLS działa na zasadzie przyhamowania pojedynczego koła, a TCS na zasadzie odjęcia momentu obrotowego od kół/koła.

Murano TCS posiada i taka informacja widnieje w cenniku.

 

Ps.: Może ktoś zda relację, jak zachowuje się samochód 2WD przy ruszaniu pod górę na śliskiej drodze, czy nie da się uzyskać poślizgu?

 

to fakt ,że tylko w cenniku MURANO jest info o TCS ale weź poczytaj np. katalog NAVARY gdzie jest opis co do systemu ESP (ESP +TCS) a w cenniku jest tylko ESP.

 

Dla Nissana jest to tak oczywiste ,że nie wymienia tego i handlowiec u którego kupowałeś samochód powinien Ci to wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele samochodów, nawet "zwykłych" miejskich posiada w standardzie ASR (np. Peugeot 308).

Dlaczego Nissan nie stosuje tego systemu w modelu Qashqai, Juke, X-Trail, ...?

Jest podobno w QQ 2WD system ABLS, ale on jedynie zabezpiecza w sytuacji różnej prędkości obrotowej na kołach prawym i lewym.

W przypadku poślizgi obu kół przednich ABLS nie zadziała, a dodatkowo (...)

Ehh...

Dobrze jest czasem zajrzeć do instrukcje obslugi auta...

System kontroli trakcji TCS opisany jest razem z ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...