Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(N16) Audio Almera


Gość Kwasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie sie przywitam gdyż to mój pierwszy post.

Ale wracając do tematu, mam pytanie odnosnie audio w nissanie almerze N16 hatchback, mianowcie czy mógłby mi ktos podać jakieś materiał, źródła lub stronki na której by było opisanie co i jak robić i czym sie kierować w wyborze komponentów. Przyznaje że jestem zielony w tym temacie a trzeszczace głośiki zaczynają mi działać na nerwy dlatego chciałbym zrobić coś lepszego, porządniejszego

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stronki.. hmmm, moze napisz jaki masz budzet, co bys chcial osiagnac, czym dysponujesz i jak duzo chcialbys zmienic, sam sie bawic z tym czy oddac autko komus by to zrobil i pomyslimy, hmm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam posiedzieć o poczytać fora car audio takie jak SCA -strefa car audio.

Jest jeszcze podręcznik internetowy- FAQ Nazara.

Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem oryginalne nissanowskie elipsy z tylniej półki na głośniki Magnat i dźwiek jest nieporónywalny. Z przodu mam niskotonowe blaupunkty więc tylko wygłuszyłem drzwi. Zastanawiam się jak poprawić akustykę tych właśnie tylnich ale puki co to może byc jak jest bo nie jestem ani audiofilem ani nie mam zamiaru wsadzać book wie czego do samochodu. Na chwilę obecną jest git.

Radio sony xplod gt 20,tył 6X9 magnat 693, przód balupunkt możliwe że tx200 :) nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poprostu by głośniki dobrze grały. nie trzeszczały i można by było posłuchać głośniej muzyki, jakiś lepszy bas ale bez rozbiurki auta(tzn strasznego kombinowania). Bilans to ok 500 euro czyli z 2 tys zł. Pisze z Niemiec

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez Kwasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zacznijmy od radia, masz oryginal czy chcesz zmienic na inne?? potem wygluszenie przednich drzwi i glosniki na przod 16.5cm(ja mam rainbow-polecam). Montaz wzmaka to juz potrzeba troche przerobek, po tym co piszesz to widze ze nie jestes zainteresowany. co do tylnich to chcesz w miejsach oryginalnych czy wsadzic cos w polke>??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zacznijmy od radia, masz oryginal czy chcesz zmienic na inne?? potem wygluszenie przednich drzwi i glosniki na przod 16.5cm(ja mam rainbow-polecam). Montaz wzmaka to juz potrzeba troche przerobek, po tym co piszesz to widze ze nie jestes zainteresowany. co do tylnich to chcesz w miejsach oryginalnych czy wsadzic cos w polke>??

Radio mam oryginalne i chciałbym zamienić na inne, głosniki chciałbym nowe przód i tył. Wolałbym z tyłu na miejsce oryginalnych ale na półce też nie mówie nie, zależy co lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmienisz radio na mocniejsze np. 4x50 (30w rms) głosniki długo nie popracuja chyba ze głosno nie słuchasz radi polecam cos z kenwooda jakies uzywane np. http://allegro.pl/ke...2458492483.html oczywiscie mozna i drozsze zalezy od funduszy jesli nie lubisz z przodu wyjscia pendriwe to poszukaj z kabelkiem z tyłu http://allegro.pl/ke...2467958693.html te do licytacji

głosniki helixy albo hertz lub inne tylko nie bierz głosnikow o duzej mocy bo wiecej stracisz do tego nowe kable maty wygłuszajace albo inne wynalazki do wygłuszania sa duzo tansze hmm tył albo dokupic gwizdki i nic nie kombinowac albo mozesz sobie cos tam kupic jak zacznie trzeszczec basu z tyłu nie wydobedziesz z tak małych glosnikow. to i przydało by sie jakołs skrzynie bassowa jezeli słuchasz dla siebie nie musi byc super duza i droga jak sasiad ma słyszec ze wracasz do domu to wiadomo

gybys podał sume było by prosciej a tak wogole to duzo jest o tym w internecie

a i bedziesz potrzebował ramki na radio, dystanse przod głosniki i kostke przejsciowke iso

Edytowane przez jacek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak zmienisz radio na mocniejsze np. 4x50 (30w rms) głosniki długo nie popracuja chyba ze głosno nie słuchasz radi polecam cos z kenwooda jakies uzywane np. http://allegro.pl/ke...2458492483.html oczywiscie mozna i drozsze zalezy od funduszy jesli nie lubisz z przodu wyjscia pendriwe to poszukaj z kabelkiem z tyłu http://allegro.pl/ke...2467958693.html te do licytacji

głosniki helixy albo hertz lub inne tylko nie bierz głosnikow o duzej mocy bo wiecej stracisz do tego nowe kable maty wygłuszajace albo inne wynalazki do wygłuszania sa duzo tansze hmm tył albo dokupic gwizdki i nic nie kombinowac albo mozesz sobie cos tam kupic jak zacznie trzeszczec basu z tyłu nie wydobedziesz z tak małych glosnikow. to i przydało by sie jakołs skrzynie bassowa jezeli słuchasz dla siebie nie musi byc super duza i droga jak sasiad ma słyszec ze wracasz do domu to wiadomo

gybys podał sume było by prosciej a tak wogole to duzo jest o tym w internecie

a i bedziesz potrzebował ramki na radio, dystanse przod głosniki i kostke przejsciowke iso

Kwota to ok. 2000 tys choć wolałbym nie ładować az tyle ale jesli bedzie pożądnie i czysto gralo jestem skłonny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...