Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z wtryskiwaczem k11


B_A_D_I

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otuż sprawa wygląda tak.

Mam micrę k11 93 rok 1.0 16v jeżdziła, jeżdziła aż pewnego razu jak jechałem do pracy odpaliła przejechała 200m i zdechła.

W garażu wykryłem iż jest to najprawdopodobniej listwa wtryskowa , gdy 4 wtyczki są wpięte to samochód nie odpala ,a gdy trzecia jest wypięta auto normalnie pali tylko ma dziwne obroty. Sprawdzałem na odpalonym silniku przy wpiętych trzech wtyczkach chodzi, a gdy wpiołem ta czwartą auto w momencie zgasło i poleciał lekki dymek jak by z tego wtryskiwacza - z wtyczki poczym szybko ją wypiołem. Sprawdzałem póżniej miernikiem , na wszystkie wtyczki dochodzi taki sam prąd , i tu moje pytanie czy to napewno wtryskiwacz który może sie wypalił i robi zwarcie. Dodam iż na upartego jak bym wypioł tą 1 wtyczke to mógł bym jeżdzić na tych trzech ale szkoda auta. Nie jezdziłem na rezerwie a co jakiś czas wlewałem specyfiki na czyszczenie wtryskiwaczy. Chodzi mi oto czy jak wymienie tą listwę z wtryskiwaczami to czy na pewno bedzie ok , żeby kasa nie szła na marne

 

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że stawiasz jasno diagnozę. Może warto poszukać jakiegoś szrotu w pobliżu, gdzie będą mieli listwę do K11 i najpierw podmienić jedną sztukę za drugą. Możesz też spróbować zdemontować tą listwę i spróbować poczyścić ten jeden wadliwy wtrysk, albo dla próby zamienić np. drugi z trzecim. Jeśli zwarcie będzie się robić wtedy na drugim, znaczy że wtrysk uwalony, jeśli nadal trzeci będzie nawalał, to szukać trzeba po instalacji elektrycznej.

 

Na Allegro można kupić wtryskiwacze na sztuki, już od 50 PLN. Wtedy tylko ten jeden uwalony zmienisz. Ale najpierw bym go spróbował porządnie w jakimś specyfiku pomoczyć i wyczyścił ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wtyczki które zakładam na wtryski to na wszystkich jest taki sam prąd więc je wykluczam a jeżeli chodzi o wtryski to na 3 wtrysku jest zwarcie jak założyłem 3 wtyczkę na 2 wtrysk albo na 4 to paliła normalnie tylko na 3 gaśnie i czy założe 3 wtyczkę na 3 wtrysk czy 4 lub 2 wtyczke na 3 wtrysk to też gaśnie więc wina siedzi po stronie trzeciego wtrysku, wyczyścił bym je ale niewiem jak je rozkręcić listwe zdemontowałem i poczyściłem ale niewie jak wyjąć ten wtrysk z listwy, na alegro widziałem całe listwy po ok 100zł ale czy to to na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wtryskiwacz-wtrysk-nissan-micra-k11-1-0-1-3-i2413661470.html

 

Chyba najtańsze rozwiązanie. Zanieś zdemontowaną listwę i zakupiony wtrysk do mechanika, to Ci to zrobi za piwko w kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...