Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

W jaki sposób " naciągnąć " ręczny hamulec w 2,2 2001r.


Gość NissanAT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NissanAT

Witam bardzo serdecznie. Mam pewien problem , od pewnego czasu można powiedzieć że nie mam ręcznego, tylko jeżeli wajche od ręcznego wręcz postawie do pionu to wtedy coś tam łapie. Jak naciągnąć ten hamulec? Jakąs linką , od spodu czy może od góry ? Bardzo prosze o pomoc, gdyż zależy mi na czasie, auto ma "iść w świat " , proszę o poprostu co i jak , po kolei bo nie chce niczego popsuć, podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Pytałem o naprawę gdyż często jest popełniany błąd podczas wymiany klocków i wtedy może nie być ręcznego.

Co do regulacji, to na 100% nie ma jej w tunelu wewnątrz samochodu ani przy kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest, podciągnij ręczny i tą osłonkę odwiń i znajduje się tam śrubka do regulacji naciągu linek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zaciski do reanimacji .

Może zaciągnij ręczny i zobacz czy tam gdzie linka jest mocowana odbija zaczep linki..

Jak będzie trzymał i luźno bedze linka to do reanimacji zacisk

Najlepiej też rozebrać klocki i tarcze zobaczyc jak wyglada od zew i wew strony wyczyścić klocki żeby luźno pracowały.

Bo to już dużo razy było maglowane na forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Maciek - mam fotki całego tunelu, gdy rozbierałem swoją Tinkę, ale przyznam, że nie widziałem i nie widzę tam żadnej śrubki do regulacji.

 

Patrzę i teraz na fotki i nic, no chyba że faktycznie zasłania ją, ta gumowa osłonka. Muszę w takim razie sam u siebie to sprawdzić w dzień, bo nie potrzebnie wprowadzam kolegę w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...