Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak sprawdzic ile auto mna koni?


Gość Marta P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta P

Witam!

W zwiazku z tym, ze mam turbosprezarke do wymiany musze wiedziec ile auto ma koni. Jak to sprawdzic?A moze ktos wie, ja mam nissana primere 1,9dci z 2003 roku, sedan.

Dzieki z gory za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie ile masz KW 88?? jesli tak to masz 120km a bez turbo jakies 90 niby , a tak to hamownia prawde ci powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie czasem bajki piszą, jak w mojej primce.

Po Vin można sprawdzić.

W moim przypadku się sprawdziło jak miałem problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na dowód :) Na hamowni raczej nie sprawdzi skoro mu turbo siadło chyba że tak jak piszę kolega wyżej wydmucha mu 90 KM. Ja mam w dowodzie 93kW a na hamowni miał 140 prawie ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaję że 93kW to 126KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 2.2 ma od 1.9 5km więcej. A osiągami i spalaniem jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 powinno miec 125 lub 140 km tak samo 1,9 ma 110 i 120 km tak wyczytalem miedzy 120 a 140 pewnie idzie troche lepiej ale rewelacji bym sie nie spodziewal bo to mala roznica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w dieslu nie konie są istotne, tylko moment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz podany moment? gdziekolwiek ...., jak go będziesz charakteryzował względem innych aut jak dla mnie ilość KM ma znaczenie i jest to najistotniejsza informacja bp BPH nikt ci nie poda bez kosztownej analizy a to bylby chyba najwzniejszy parametr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w.g dowodu 126KM na hamowni miałem prawie 140KM. Co do spalania to kiedyś palił jakieś 6.4-6.7 teraz 7.1 / 100km . Czy mam 5KM więcej niż 1.9dCi mało istone dla mnie ,bo w moim silniku (dane podaję nie ze stron internetowych tylko z dobrego warsztatu który kiedyś wymieniał pompę) jest łańcuch zamiast paska :nissan: i jest listwa CR z Denso :D Złego słowa nie powiem o silniku ;]

 

Jakby wierzyć wikipedi to 1.9 ma 270Nm a 2.2 314Nm Tyle że odpowiednio przypisane moce tym silniką to 1.9dCi- 88kW, 2.2dCi-101kW . U mnie w dowodzie jest 93kW więc nie wiem na ile to wiarygodne :D:D

 

No ale widywałem w Dowodach rejestracyjnych takie rzeczy jak masa własna pojazdu 0kg czy też Yamaha DT rodzaj paliwa olej napędowy :D także pozostaje porównanie 2 aut z silnikami 1.9 i 2.2 o podobnym stopniu zużycia na tej samej hamowani chyba że ktoś ma lepszy pomysł :):nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w.g dowodu 126KM na hamowni miałem prawie 140KM. Co do spalania to kiedyś palił jakieś 6.4-6.7 teraz 7.1 / 100km . Czy mam 5KM więcej niż 1.9dCi mało istone dla mnie ,bo w moim silniku (dane podaję nie ze stron internetowych tylko z dobrego warsztatu który kiedyś wymieniał pompę) jest łańcuch zamiast paska :nissan: i jest listwa CR z Denso :D Złego słowa nie powiem o silniku ;]

 

jak masz CR to masz wlasnie prawie 140KM.126KM maja 2,2 na pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem 2.2 DI silnik np z Almera Tino no ale jakby nie było mam 93kW w dowodzie i ozaczenie to samo co Almera jak się nie mylę czyli Y22DDTI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Elm'em tego nie da się sprawdzić? Widziałem taką opcję w PCMscanie jak pomiar mocy. Ale nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D także pozostaje porównanie 2 aut z silnikami 1.9 i 2.2 o podobnym stopniu zużycia na tej samej hamowani chyba że ktoś ma lepszy pomysł :):nissan2:

i to by było najlepsze;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nissanhelp.co.../nissan_vin.php

 

Np tu ale jak tak patrzę to niewiele pasuję do primery :D

 

https://www.automo.pl//dekoder-vin?aebef5014336c93107b31d281a7eee7d=1&vin=SJNFEAP12U0085664

 

Ale mocy nie podaje

Edytowane przez Pilot9314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...